folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Godaddy İzinsiz Ödeme Ve İade Maceram

Godaddy İzinsiz Ödeme Ve İade Maceram

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bundan tam 1 sene önce, okulumuzda WpOkulu.com birlikteliği ile, ücretsiz bir eğitim düzenlenmiş ve hepimize papara kartlar ile 82 liralık bakiye tanımlanmış, godaddy üzerinde ücretsiz hosting ve domain (1senelik) hediye edilmişti.

Benim papara kartımdaki bir sorun neticesinde ödemeyi kendi kartım üzerinden tamamladım ve bakiyeyi IBAN numarama gönderdiler.

Aradan tam 1 sene geçti ve uzatmayı/yenilemeyi düşünmediğim bu hizmetlerin son günü geldi. O da ne! Godaddy kartımı kaydetmiş ve 82 liralık ürünlerin indirimsiz hali olan 424,52 ₺ yi hesabımdan çotank diye çekmiş, SMS geldi :)

Dedim wtf aq, ne oluyoruz. Siz şimdi görürsünüz.

Hemen enpara.com u aradım. Şakalaşarak yaptığımız güzel bi görüşme neticesinde kartım iptal edildi, yenisi basılıp yollanacak. Ayrıca harcama itiraz formunu da maillediler, ister elle kağıda dilekçe şeklinde yazın ister formu doldurup gönderin dediler. İşlemi tamamladım. Peki dedim bu süreç en az 45 gün sürer diyorsunuz, bu esnada nasıl hızlandırabiliriz, yapabileceğim ekstra bişey var mıdır? Tabi dediler, zaten aklımda olan ikinci aşamayı, yani harcama yapan taraf ile görüşüp iptal ettirmeyi denememi önerdiler.

Harcama IYZICO üzerinden yapılmış görünüyordu. Önce onları aradım. Mesai saatleri dışındayız blablabla.

Sonra godaddye girdim, faturayı falan kontrol ettim, ödeme bekliyor gözüküyordu halâ. Demek ki çok geç değil diye düşündüm.

0850 li numarayı aradım, yerli temsilcilerin mesaisi bitmiş, ingilizce konuşmak isterseniz bilmemkaça basın dedi. Bastım.

Hint aksanlı kadın isimli bir beyfendi çıktı karşıma. Yamulmadıysam Evelyn.

Hal hatır sorduktan sonra iznim dışında gerçekleşen işlemi aktardım.

Bir kaç teyit aşamasından sonra biraz bekleticem dedi.

Full refund yani eksiksiz iade konusunda anlaştık ve işlemi gerçekleştirdi.

Hiç yokuşa falan sürmedi. Şaşırdım.

3-5 gün içinde kartınıza iade edilmiş olur dedi. Olur heralde, şu saatten sonra bunu aksayacağını sanmıyorum. 

Neticesinde evet godaddy bir puşt, ilk sene bedavaya yakın hizmet sunup ikinci sene 4 katından fazla para çekti.

İzinsiz/onaysız kartı kaydetmiş ( belki ok.e basmışımdır bilmiyorum ama bilinçli olarak asla yapmayacağım bir işlem )

ve herhangi bir teyit almadan ödemeyi otomatik çekmişti.

Çok kızmıştım.

Amma ve lakin, belki yerli firma olmadığındandır, ikiletmeden iadeyi onayladılar anında.

Antipatik bir sempati duydum kendilerine.

Başkası olsa domainin iadesi yoktur blabla laflarına girecekti.

Bankadan da yakında haber gelir karşı taraf iade etti diye sanırım.

Neyse böyle işte. Paylaşmak istedim. Bu arada elektrik makineleri dersi alan var mı?

6 fazlı bilmemkaç kutuplu bir motor tasarlamam lazım. Yardım edebilecek olan, hatta ücreti mukabilinde yaparım diyen varsa görüşelim :D

Selamlar

Noneym

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

motor konusuna gelmeden kapatacak herkes ayrı konu açsaydın daha iyiydi :)

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

macera dediğin bitane enparadan bitane godaddy den kızla konuşmuşsun, ne monoton hayatın var la :P 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

ben de kendi godaddy maceramı anlatayım belki işinize yarar bir domain vardı sevdiğim yenilemeyi düşündüğüm bir domain süresi dolmuştu 1 hafta geçti bir baktım hesabımdan gitmiş yenilemek isterseniz iletişime geçin 100$ ceza ile tekrar alabilirsiniz gibi bir şey diyordu türkçe destekle görüştüm unutmuşum cezasız yenileyebilir miyim diye sordum tabi deyip cezasız yenilettim.

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Onların ben amına koyim, 3 gün önce süresi dolan domainime 400 tl para kestiler. Sikke sikke ödemek zorunda kaldım.

Bu olaydan sonra da bütün domainlerimi tekrardan türk firmalarına taşıma kararı aldım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Onların ben amına koyim, 3 gün önce süresi dolan domainime 400 tl para kestiler. Sikke sikke ödemek zorunda kaldım.

Bu olaydan sonra da bütün domainlerimi tekrardan türk firmalarına taşıma kararı aldım.

Türk firmalar da gecikme bedeli itelemeye başladılar haberin olsun, godaddy kadar fahiş itelemiyorlar tabi o ayrı.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

ben halen paramı godady'den alamadım. onayladılar ödeyeceğiz dediler ödemediler.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Hocam aldığım domainin paneline girip otomatik yenilemeyi Manuel olarak iptal edip screenshot alıp mail ile başka mail adresime gönderiyorum.

Ama free domain aldığım zaman papara kart ile alıyorum, sadece otomatik yenilemeyi iptal ediyorum. 

Kafam rahat oluyor 

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

5 senedir godaddy kullanıyorum otomatik yenilemeri iptal ediyorum hiç para çektikleri olmadı 1 kere kendim uzattım ama sonra vaz geçtim aradım iptal ettiler bi ara 40 domain kaydettim domainleri 2 ay sonra hesabıma geçirdiler bazı engelli domainleri kaydetmişim ondan olmuş ama yinede memnunum çalışanları yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyolar

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

domaini bıraktığın için durum böyle,

Domaini yenilemek isteseydin o parayı öpe öpe alcaktı senden çünkü iptal edersen domainin direkt silinme periyoduna girecekti.

Kısacası onlar saplamaya çalışmış ama sen domaini yenilemediğinden yırtmışsın üzerinde projen olsaydı mecbur ödeyecektin çünkü iptal edip indirimli ödeme gibi bişey yapayım desen domainin silinecekti

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Puşt godaddy :)

Geçen mail gelmiş. Domain için 150 küsür lira çekemedik kartınızdan diye. Bütün yukarıdaki olay sadece hosting ve kurumsal mail(ne boksa) kısmı içinmiş. O arada bütün otomatik ödemeleri iptal ettiydim.

İyi ki banka kartı deaktif edip yenisini yollayalım dedi. Yoksa bi 150 daha çekeceklermiş domain için :=)

Ödemezseniz domaini sonsuza kadar unutabilirsiniz yazmışlar bi de maile utanmadan :D

...said addicted.