folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Goethede Almanca Eğitimi Almış Olanlara Soru

Goethede Almanca Eğitimi Almış Olanlara Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadailar goethede ileri seviye kurs almış olan varmı acaba

Sorum şu biz sınıfça b1.2 den b2 ye atlayalım diyoruz

B1.3 kuruna geçmeden

Szce ne yapalım 

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

Beyoğlu Goethe de A2.1 e kadar egitim aldim is yogunlugu sebebiyle 4ay ara vericem. İsler hafifleyince  de evde hazirlanip B1 den giris yapmak istiyorum. Bunun icin seviye belirleme sinavina hazirlanip B2 den devam edebilirsiniz. Hoca oyle demisti.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ExcaliburTBT bunu yazdı

Beyoğlu Goethe de A2.1 e kadar egitim aldim is yogunlugu sebebiyle 4ay ara vericem. İsler hafifleyince  de evde hazirlanip B1 den giris yapmak istiyorum. Bunun icin seviye belirleme sinavina hazirlanip B2 den devam edebilirsiniz. Hoca oyle demisti.

anladım hocam teşekkür ederim 

Almanca Kolay diye bir kanal var hocam ordan çalışabilirsiniz 

Menschen Kitabını alırsınız konuları ordan çalışırsınız evden

yan sanayisi 80 lira felan

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    çift mesaj
    RimPalace tarafından 06/Mar/19 00:37 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

B1.3 diye bir şey olduğunu ilk defa duydum. Eğer dsh sınavına hazırlanıyorsan Türkiye'deki goethe enstitisüsünü üstüne çok fazla şey koyman gerekir. Neden diyorum dersen Türkiye'de goethe de almanca eğitimi alıp da DSH-II ı ilk seferde alabilen daha görmedim.

Ama kurslarda klasik olan kurs sonu sınavlarının olduğu dönemlere yakın seviye belirleme sınavları olur orda b2 seviyesinin sınavına girip geçersen kimse sana yok illa devam etmen lazım demez.

Ama tavsiyem başta dediğim gibi b1.3 te neleri öğrettiklerinin bilmememe rağmen devam etmen yönünde. Çünkü genel olarak gramer b1 de bitiyor Almanca'da. Daha sonra b2 de Nominalisierung geliyor ki kendisi eğer gramer temelin sağlam değilse kafanı dağlara sürtsen, uykusuz geceler geçirsen mantık kuramayacağın birşey ve aynı zamanda DSH sınavındaki gramer kısmının temelini oluşturan konu.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

B1.3 diye bir şey olduğunu ilk defa duydum. Eğer dsh sınavına hazırlanıyorsan Türkiye'deki goethe enstitisüsünü üstüne çok fazla şey koyman gerekir. Neden diyorum dersen Türkiye'de goethe de almanca eğitimi alıp da DSH-II ı ilk seferde alabilen daha görmedim.

Ama kurslarda klasik olan kurs sonu sınavlarının olduğu dönemlere yakın seviye belirleme sınavları olur orda b2 seviyesinin sınavına girip geçersen kimse sana yok illa devam etmen lazım demez.

Ama tavsiyem başta dediğim gibi b1.3 te neleri öğrettiklerinin bilmememe rağmen devam etmen yönünde. Çünkü genel olarak gramer b1 de bitiyor Almanca'da. Daha sonra b2 de Nominalisierung geliyor ki kendisi eğer gramer temelin sağlam değilse kafanı dağlara sürtsen, uykusuz geceler geçirsen mantık kuramayacağın birşey ve aynı zamanda DSH sınavındaki gramer kısmının temelini oluşturan konu.

abi goethe ayırmış bu kurları kendisi bende burda duydum sizin gibi

b kurları biraz kapsamlı olduğu için 2 kurda değilde 3 kurda öğretelim diyedir herhalde bilgim yok

sınıftan bazı arkadaşların arkadaşları b1.3 almışlar demişler gelmeyin boşuna zaman kaybı diye

yakın olduğum beni seven bir hocamızda girin yoksa b2de tökezlersiniz dedi b1 ile b2 yi bağlayan kur dedi bize

bende sizede sorayım dedim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Aha bak benim söylediklerimi söylemiş kim yazmışsa.

B1.3 intensiv kurssa siktiret direk b2 den devam et ama dediğim gibi goethede c1 zeugniss alıp ekstra çalışmadan ben dsh nın anasını bellerim diye girersen dsh-I alır dönersin ;)

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    noname bunu yazdı

B1.3 intensiv kurssa siktiret direk b2 den devam et ama dediğim gibi goethede c1 zeugniss alıp ekstra çalışmadan ben dsh nın anasını bellerim diye girersen dsh-I alır dönersin ;)

@noname abi wpden dönüş yaptım sana

@torpedo_XL abi şimdi mesajlara göre b1.3 gereksiz + goethe gereksiz gibi duruyor :D

abi dediğin gibi şimdi b2 geçsem grameri zor diyorsun dediğiniz gibi gramerim iyi galiba yani gramer konularını biliyorum diyeyim belki kendime göre biliyorum :D

bana lazım olan testdaf4 veya dsh2 (direkt eğitme başlamak için bunlar lazımmış )

c1 e kadar gidecektim şimdi bilmiyorum şartlı kabul alıp almanyada mı devam etsem almanca öğrenmeye

ekstra çalışırmıyım çalışırım fakat kendimi biliyorum,  çalışmam dshnin anasını bellemeye yeter kadar  sanmıyorum yani

o yüzden kafam karışık şuanda :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    noname bunu yazdı

@noname abi wpden dönüş yaptım sana

@torpedo_XL abi şimdi mesajlara göre b1.3 gereksiz + goethe gereksiz gibi duruyor :D

abi dediğin gibi şimdi b2 geçsem grameri zor diyorsun dediğiniz gibi gramerim iyi galiba yani gramer konularını biliyorum diyeyim belki kendime göre biliyorum :D

bana lazım olan testdaf4 veya dsh2 (direkt eğitme başlamak için bunlar lazımmış )

c1 e kadar gidecektim şimdi bilmiyorum şartlı kabul alıp almanyada mı devam etsem almanca öğrenmeye

ekstra çalışırmıyım çalışırım fakat kendimi biliyorum,  çalışmam dshnin anasını bellemeye yeter kadar  sanmıyorum yani

o yüzden kafam karışık şuanda :D

TestDaf, DSH, Telc gibi sınavların formatı birbirinden baya farklı. Önce hangi sınava girmek istiyorsan one yönelik hazırlanmalısın. Aralarındaki farkı TOEFL, IELTS  gibi düşün. Mesela Almanyada kurslar (üni kursları veya özel akredite kurslar) DSH veya Testdaf a göre eğitim veriyorlar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    TestDaf, DSH, Telc gibi sınavların formatı birbirinden baya farklı. Önce hangi sınava girmek istiyorsan one yönelik hazırlanmalısın. Aralarındaki farkı TOEFL, IELTS  gibi düşün. Mesela Almanyada kurslar (üni kursları veya özel akredite kurslar) DSH veya Testdaf a göre eğitim veriyorlar.

abi bu goethedeki eğitim danışmanıyla görüşmüştüm mail üzerindne şunu yazmıştı bana

B1 veya B2 ile bazı üniversitelere ön şartlı kabul edilebilirsiniz. Dil eğitimini C1 düzeyine tamamladıktan sonra Test-DaF 4 veya DSH 2 sertifika sınavında başarılı olduktan sonra eğitime başlayabilirsiniz. C1 seviyesi kabul gören düzeydir. Şartlı kabul veren ünivversiteler listesi Ek'tedir.

Toplam Hit: 1438 Toplam Mesaj: 12
almanca goethe