folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Göktaşlarına Yön Verilip Savaş Aracı Olarak Kullanılabilir Mi?

Göktaşlarına Yön Verilip Savaş Aracı Olarak Kullanılabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Yıldız Savaşları Projesi

Göktaşları için ise bir şekilde kütle çekim ile bir taraflara doğru çekilebilir/yönlendirilebilir sanki.

Yalnız bu yıldız savaşları projesi soğuk savaşta kullanılan bir propaganda olması dışında hiçbir gerçekliğe sahip değildi. Zaten wiki sayfasında da son cümlede bahsetmişler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Yıldız Savaşları Projesi

Göktaşları için ise bir şekilde kütle çekim ile bir taraflara doğru çekilebilir/yönlendirilebilir sanki.

Yalnız bu yıldız savaşları projesi soğuk savaşta kullanılan bir propaganda olması dışında hiçbir gerçekliğe sahip değildi. Zaten wiki sayfasında da son cümlede bahsetmişler.

Bir kitapta okudum ama nerede okudum inan hatırlamıyorum. Bu projenin alttan alta devam ettiği sonlanmadığını söylüyordu. Yalan doğru ben bilmem. :)

SkynetX tarafından 27/Oca/16 16:04 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Yapılmayacak bir şey değil yaparsın da harcadığın paraya değer mi orası tartışılır.

Dryrock tarafından 27/Oca/16 16:30 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

Kütle çekimle yapılmaya çalışılıyor zaten ancak cismin 0,1 derecelik geliş açısını değiştirmek için ona kütle çekimin belirli bir uzaklıktayken uygulanması gerekiyor. Böyle küçük uzay motorlu araçlarla cismin yakınına gidip kütle çekimiyle yönü değiştirmelik projeler zaten halihazırda üzerinde çalışılan şeyler. Şimdilik işin görünüşü de göktaşlarını savaş aracını kullanmak amaçlı değil aksine dünyayı korumak amaçlı.

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    Austen bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Yıldız Savaşları Projesi

Bir kitapta okudum ama nerede okudum inan hatırlamıyorum. Bu projenin alttan alta devam ettiği sonlanmadığını söylüyordu. Yalan doğru ben bilmem. :) 

Tabi işin esasını bilemeyiz. Ama proje kapsamına bakalım. Bu çapta bir projenin uzayda, gözden uzak yapılması mümkün görünmüyor. Hele uzay araştırmalarının zirve yaptığı bir dönemde bence mümkün değil. Pek çok ülke öyle böyle uzayı ya gözlemliyor ya da bir şekilde projelerle oralarda varlıkları var. 

@ ArduouS

Hocam bahsettiğin Rosetta göreviyse onda şöyle bir gidişat izlendi;

11 senede tamamlanan bir yolculukla, hesaplamalar ve çekim kuvvetleri yardımıyla belirli rotaları takip ederek indirilmiş bir cihazdan söz ediyoruz. Göktaşını böyle bir rotaya saptıracak teknoloji sanıyorum ki yakın tarihte belki de uzak tarihte mümkün görünmüyor. 

Toplam Hit: 1591 Toplam Mesaj: 16
göktaşı bilimkurgu death star