folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Göktürk 2 Den İlk Görüntüler Gelmiş

Göktürk 2 Den İlk Görüntüler Gelmiş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiaD06
    MiaD06's avatar
    Erkek

daha düne kadar elimizde hiç bir halt yoktu. şimdi yavaş yavaş bir şeyler olmaya başladı. olanlarıda kötülemeye başladılar. hiç olmamasından iyidir amk. uzatmaya gerek yok.

Tek isteğim MiaD'ımın dolması .. cart curt.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

bunlar paintte küçüklmüş halleri bence :)

yüksek çözünürlüklü olanları paylaşacak değiller herhalde. yüksek çözünürlüklü halini mynet haber yapsın diye paylaşırsa zaten ben o işten tiskinirim aga.

bence ilk adım atıldı. bu iş geliştirilebilir hale getirildi. ben ona bakıyorum.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Yahu arkadaş, millet askeri uydularının kabiliyetlerini sır gibi saklar, biz hala "hangi şu şöyleydi, resimden hiçbir halt anlamadık" derdindeyiz :P

Sözü edilen uydu askeri bir uydu ise bence kabiliyetlerini ortaya dökmenin anlamı yok. Resim geldi mi, geldi. Çalışıyor, veri gönderiyor, sorun yok. Daha ne bekliyorsunuz, uydunun şahsınıza hizmet etmesini mi :P

Ne garip yorumlar var ya.

aklımdakilere tercüman olmuşsun :) biraz araştırmıştım israil bu uydunun yollanmasını istemiyordu, aksi halde bir anlaşmayla ülkesinin

gözetlenmeyeceğini garanti altına almak istiyordu. şimdi kalkıp da yıllardır üzerinde çalışılan projenin becerileri ifşa edilemez en azından güvenlik

açısından. bazı arkadaşları anlamış değilim, sanki türkiye daha önce ne uydular üretmiş de bunu beğenmiyorlar. siz iki satır yazı yazamayan

acizler bu kadar büyük projeleri hangi kafayla küçümseyebiliyorsunuz? bu yeterli mi? elbette değil ama bana göre çok büyük bir adım ve daha

iyilerinin olması için herkes üzerine düşeni yapıp çalışmalı (ben kendi adıma uzaktan kontrol sistemleri üzerine çalışıyorum) iki tane kabloyu

bağlamayacak adamların o uydunun geliştirme aşamalarını anlayabileceklerini sanmıyorum.. zannediyorlar ki bizde 100 yıl teknoloji farkı atmış

amerikanın,japonyanın teknolojisi var.. olaya siyaset harici bakamayan insanlara diyecek bir şeyim yok zaten 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Yahu arkadaş, millet askeri uydularının kabiliyetlerini sır gibi saklar, biz hala "hangi şu şöyleydi, resimden hiçbir halt anlamadık" derdindeyiz :P

Sözü edilen uydu askeri bir uydu ise bence kabiliyetlerini ortaya dökmenin anlamı yok. Resim geldi mi, geldi. Çalışıyor, veri gönderiyor, sorun yok. Daha ne bekliyorsunuz, uydunun şahsınıza hizmet etmesini mi :P

Tam aklımdakileri söylemişsin...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Görüntüler böyle ise çok kötü.Biz bu uyduyu kuzey ırak'ta kullandığımızda pkk'lıları göremiyeceğiz demek ki.Anca araba'ydı, tırdı, yoldu bunlar gözükür bu görüntüyle.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

+1

xxx
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Görüntüler harikulade ve net, bu çözünürlükte 2m ye kadar alınabileceğini öngörebiliriz sanırım.

https://t.me/pump_upp
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı

Askeri amacli uydular kolundaki saatin markasinin sol tarafindaki toz zerresini bile gosterebilecek guctedir.

Gokturk olsa olsa, yandas kerizleri kandirmak icin hobi amacli gonderilmistir.

Amerika'da 16 yasinda veletler bile digital kamera ile daha net goruntu cekebiliyorlar hemde stratosferden.

Ya bu güne kadar Türkiye Cumhuriyeti Devleti uzaya uydu gönderdi de yandaşlar mı engelledi ?

Uzaktan laf söylemek kolay...

Şimdi oturacağım, burada Türkiye Cumhuriyetinin ekonomik krizler tarihini, ekonomik gelişim tarihini falan uzun uzadıya yazacağım da sen okumayacaksın.

Sana sadece şunu hatırlatayım, 1999 Ekonomik krizinden sonra sadece ve sadece 5 - 10 milyar dolar için Dünya Bankasının kapısında dileniyorduk.. IMF bize hemen para göndersin diye taaa Amerikalardan Ekonomi Bakanı getirdik...

Şimdi ise kendi tankımızı üretmeye çalışıyoruz, kendi uçağımızı üretmeye çalışıyoruz, kendi arabamızı üretmeye çalışıyoruz, kendi uydumuzu üretmeye çalışıyoruz..

Şu an itibariyle dünyada yaşanan ekonomik kriz ortamında hem ekonomiyi yönetmek, hem de yukarıda saydığım projelere kaynak ayırabilmek bana göre büyük başarıdır.

Bu fikrimi söylediğim için sana göre YANDAŞ olacağım, varsın olsun..

Biz Türklerde, daima birinci olmak hastalığı vardır.

Bu yüzdendir ki Eurovision larda 2 inci veya 3 üncü olduğumuz için sevinmeyiz.

Bu uydu meselesi de aynen öyle, ilk defa belli niteliklere sahip bir uydu yaptırmışız, ama niye şu kadar detay vermiyor diye eleştiriyoruz.

Bu bir ilk adımdır, ve bunun gerisi gelecektir.. Göktürk - 1 den sonra, uzaya daha bir sürü uydu fırlatmayı planlıyor Türkiye..

Biz şimdi geçmişi bırakalım, geleceğin planlarını yapalım...  Nasıl olsa zaman hızla akıp geçiyor...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Görüntü net değil diyenler için, bu boyuttaki herhangi bir üst düzey askeri uydu görüntüsüyle karşılaştırsınlar, havadan atıp tutuyorsunuz.

https://t.me/pump_upp
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Ben uydu iletisim sistemleri konusunda dersler almis, seminerlerine girmis, uydu teknolojisini yakindan takip eden birisi olarak, samimi soyluyorum tubitak muhendislerini takdir ettim. Olay hic sanildigi kadar basit degil. 

All I need is a possibility.
Toplam Hit: 3792 Toplam Mesaj: 33