Gönder Gitsin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferhatmartin
    ferhatmartin's avatar
    Erkek

Bi konuya cevap yazarken aklıma takıldı. İlk önce çok düşünmeden yazmaya başlıyoruz, en sonunda bi ayar çekerim güvencesinde... Sonra bi bakmışsınız ki 5-10 satır olmuş. Ardından yazınızı düzenlemeye kalkışırsınız sonra bi anda altta gönder gitsini yazısını görürsünüz ve bu sizi teşvik eder. "ya ne gerek var a.q gönder gitsin" dersiniz. Böylece yazınızı düzeltme olayını es geçmiş olursunuz. Acaba sitede abuk sabuk yazıları yazanlar bir gönder gitsin kurbanı mıdır? :) Şaka bi yana gönder gitsin butonunun beni, yazıyı kontrol etmeden göndermeye teşvik ettiğini düşünüyorum. Gerçi etse ne olur etmese ne olur diyebilirsiniz ki diyorum:). Ama bi yandanda "sıfırla" yazısına takılıyorum. Gönder gitsin bu kadar teşvik ediciyken "sıfırla" seni yazıyı sildirmemeye teşvik ediyor. Keşke o da gönder gitsin in aksi eylemine teşvik etse. Mesela "Ya Neyse Vazgeçtim" olsa :) Sizin hiç dikkatinizi çekti mi bu iki buton, herhangi bir fikriniz var mı?

Not: Bu sefer gönder gitsini hiç düşünmedim :))

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek
    şakamısın hacı :D niye böyle düşünüyorsun ki anlam veremedim :D:D gülmekten koptum acayip gaz verdim kendime gönderiyorum bak :D

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FenTanyL
    FenTanyL's avatar
    Erkek

Diğer butonun 'sıfırla' yerine 'Sil gitsin' olması lazım.

O zaman iki butonun yarattığı psikolojik çelişki dengelenir sanırsam ve artık bir çelişki olmaktan çıkar. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferhatmartin
    ferhatmartin's avatar
    Erkek
    :) hayır şakacı değilim. ama gönder gitsine bi ara gözüm takıldı. göndermekle göndermemek arasındaydım. ama...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Leyla
    Leyla's avatar
    Dişi
    Butun deliler bizi buluyor :D
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    tabii biraz değişk bi konu almış ama olsun

g2k[et]tahribat[dat]com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferhatmartin
    ferhatmartin's avatar
    Erkek

Leylaa bunu yazdı:
    -----------------------------
    Butun deliler bizi buluyor :D
    bazende, bazı üyeler paylaşım yapmamaya teşvik ediyor. 1-2 saattir ödev yapıyorum 15-20 dakikalık aramı forumda geçirmek istedim. aklıma takılmıştı. paylaştım. başkalarının fikirlerini merak ettim.

yukarıda yaptığım eylemler delilik!

Yazılar değişir değişmesinede ya zihniyet?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seco_carlos
    seco_carlos's avatar
    Erkek
    BöLe Bosh ŞeyLer Düşüncene Başka ŞeyLere Kafanı Yor Bnce:)

||Tariqat-üL Tahribat !|| DeLikanLı Of The Web !|| Msn:selcuq_1907@hotmail.com ||
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osiris
    Osiris's avatar
    Erkek
    adeta kültürel ve toplumsal bakış açımızı eleştiren bir tuş

Bana bakip her zaman gulumseyin.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ---RudeboY---
    ---RudeboY---'s avatar
    Erkek
    Aq hakaten bi gaza getiriciliği var fazla fark etmesekte :)

Söz gümüşse, altın paradır...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ferhatmartin
    ferhatmartin's avatar
    Erkek
    seco_carlos bunu yazdı:
    BöLe Bosh ŞeyLer Düşüncene Başka ŞeyLere Kafanı Yor Bnce:)
     Hadi sanada cevap vereyim konununda tadı kaçtı ama neyse. Şimdi canım sana kendimi kanıtlamak zorunda değilim ama yinede bi fikir edinebilirsin diye bi kaç bi şey diyeceğim. Nedir şimdi hocam boş olmayan şeyler? Vatana millete faydası olan şeyler: yeni bi şey icat etmek bilime katkıda bulunmak, kitap yazarak resim yaparak sanata katkıda bulunmak vs. Şimdi bunlar boş işler değildir. Yani verdiğin cevaba göre bunları boş iş olarak kabul edeceğini sanmam. Herkesin kendi hayatında yaptığı bir iş vardır -para kazandıran veya kazandırmayan- Sen eğer bu işlerinin yorgunluğuyla kendini alıp götürecek, seni rahatlatabilecek şeyler yaparsan performansın açısından faydalı olur. Kısaca dinlenmek deriz buna. Bu konuyu açmadan önce çizim masamda, kendi yapmış olduğum tasarımla uğraşıyordum. Piyasa değeri binlerce dolar. Yani bi tasarımcı olarak bana kafadan 2 bin dolar bırakır. Şimdi bu boş iş midir? Değildir? Kimine göre cevap evettir. Ama para kazandırıyor!!! Şimdi sigaramı yakmışım, çizmekten bunalmışım, hava sıcak duvara bakıp sigara mı içeyim? Açtım pc yi, aklımda da bi konu vardı, paylaştım ve bu boş iş değildi. Senin ve başkalarının için belki öyle. ama soruyorum onlara tbt de açılan konuların yüzde kaçı boş iş? Bir çok konu oluyor -gerekli gereksiz- Neyse şu yönden bak bide sen bu saatte -soyutlayarak söylüyorum- bir hack sitesinde ne yapıyorsun. Çık sokağa, gerçek hayata, de ki ben hack sitesinde takılıyorum. Bu boş iş midir değil midir? Sana verecekleri cevapları bi düşün. Sonra annene babana söyle. Ben bir hack sitesinde takılıyorum de, sizin bu konu hakkındaki fikirleriniz nedir de. Çoğumuzun ailesi bunu onaylamaz. Boş iş derler. Onlar için boş iş olabilir ama senin için vazgeçilmez bir şeydir-benim için de- Sen karşı çıkarsın boş iş olmadığı söylersin onlar inanır inanmaz, orası çok önemli değildir. Yaptığın eylem senin için boş iş kelimesinin uzağından bile geçmeyen bi şeydir. Senin onun veya başkasının fikirleri farklı olabilir. Herkesin fikrine saygı duymak lazım ama sen verdiğin cevapla kendi paradoksunda yüzüyorsun. Umarım bu kadar yazının bi anlamı olmuştur senin için. Gönder gitsin  
Toplam Hit: 2425 Toplam Mesaj: 15