Google Domains Kapanıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Şimdi mesela google'da 2027'de biten domain var. Başka yere transfer edince transfer ettiğimiz yer 2027 + 1 yılına kadar barındırmak zorunda mı? Diğer yıllar para alacak mı?

Google dışında hiç bir firma yapmıyor öyle. Transfer edersen ödediğin süreye kadar kullanırsın 2027'den ekleme yapmıyorlar. 

Yakında Güncelenecektır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı

Şimdi mesela google'da 2027'de biten domain var. Başka yere transfer edince transfer ettiğimiz yer 2027 + 1 yılına kadar barındırmak zorunda mı? Diğer yıllar para alacak mı?

alan adının whois de görünen bitiş süresi + 1 yıl olur olmaz diyen arkadaş neye göre dedi bilmiyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Ulan google zar zor domainleri tek yerde toplamıştım google güvencesi var diyordum yine uğraş çıktı

Var mı yeni düzgün yer yoksa turhostta geçirecem şuana kadar en sağlıklı gelen yer orası gözüktü gözüme

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

metunic fiyatlar aynı google gibi. .com yenileme ve alma 195 tl. hem de faturalı çalışıyor. google tahsilat makbuzu gibi makbuz gösteriyordu sadece.

çok fazla uzantı seçeneği yok ama ben elimdeki bütün domainleri metunice getireceğim. diğer uzantıları da isimtescil.net te tutacağım

şimdiki fikrim bu araştırmalara devam ediyorum.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

porkbun.com da güzeldir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Arkadaşlar kendi evimizde Domain yapısı kurabilir miyiz öyle aham saham birsey yok Aylin en fazla 1k trafik oluyor oda yarısı Google amca bunu kendi fiber İnternetimden yapabilir miyim. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    frekaze bunu yazdı

Arkadaşlar kendi evimizde Domain yapısı kurabilir miyiz öyle aham saham birsey yok Aylin en fazla 1k trafik oluyor oda yarısı Google amca bunu kendi fiber İnternetimden yapabilir miyim. 

Çok fazla bürokrasisi var. Google baş edememiş sen mi baş edeceksin hocam 😅

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    frekaze bunu yazdı

registrar olacağım diyorsan nah olursun hocam, yüzbinlerce dolarlık sektörler yıllık aidatlar binlerce dolar(icann acredited olmak zorundasın veya bayi olacaksın ki istediğin ana sağlayıcı olmaksa)

yok ben domaini alırım tek istediğim site dosyalarım diyorsan ona da sunucuyu eve koyarsın soğutması elektriğini ayarlarsın statik ipden yayına çıkarsın

özetle: domaini yapamazsın, sunucuyu-site barındırmayı yaparsın

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    frekaze bunu yazdı

Gugıl ne ile baş edememiş ki anlamadım. Domain işi karlı bi iş değil 12M domain varmış yıllık en fazla 12m kar yazar ki o bile çok zor taşıma için nerdeyse zararına hizmet verdi dolayısı  ile karsız bir iş gugıl dayı domian işi ile workspace vb ürünlerinde satışı olur diye düşündüler muhtemelen beklenti karşılanmadı o yüzden bıraktı.

ZzZzZzZ...!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı
    end bunu yazdı
    frekaze bunu yazdı

Gugıl ne ile baş edememiş ki anlamadım. Domain işi karlı bi iş değil 12M domain varmış yıllık en fazla 12m kar yazar ki o bile çok zor taşıma için nerdeyse zararına hizmet verdi dolayısı  ile karsız bir iş gugıl dayı domian işi ile workspace vb ürünlerinde satışı olur diye düşündüler muhtemelen beklenti karşılanmadı o yüzden bıraktı.

İlk cümlenin cevabı bold olan kısımda hocam. Karsız bir iş olmasının sebebi maliyetlerinin fazla olması. Baş edemedi işte piyasa karşısında, devretti :D

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽