Google İtiraf Etti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hellaven
    Hellaven's avatar
    Erkek

Google: ''Yaptığınız Her Hareketi Takip Ediyoruz''

ABD'li internet devi Google, Salı günü gizlilik poliçesini yeniledi. Yenilenen poliçeye eklenen yeni bir madde ile Google, yaptığımız her hareketi izlediğini itiraf etti. İşte o madde: 

"Otomatik sistemlerimiz sizin e mailleriniz dahil içeriklerinizi, arama sonuçlarınızı uyarlayıp spam ve virüslerden temizlemek, size daha iyi neticeler sunabilmek için analiz ediyor. Bu olay içerik gönderildiğinde, alındığında ya da depolandığında gerçekleşiyor"

Bu maddeye göre Google, kişisel bilgisayarımızdan, Android işletim sistemi yüklü telefonumuzdan, Google hesabı yüklü herhangi bir internet tarayıcısı ya da Coogle Chrome üzerinden yaptığımız her hareketi takip ediyor. G-mail hesabı ile çalışan herhangi bir uygulama, her dakika Google'ın analizinden geçiyor.

Bir diğer ilginç madde ise Google uygulamaları üzerinden gerçekleştirdiğimiz her hareket ve yüklediğimiz her veri için Google'a otomatik olarak kullanım lisansı verdiğimize dair olanı. Bu maddeye göre, Google yüklediğimiz her veriyi kullanma hakkına sahip.

Google'a e-mailleri izlediği gerekçesiyle 2013'de dava açıldı. Davacı gerekçesi olarak gizliliği ihlal yasalarını gösterdi. Fakat geçtiğimiz ay mahkeme dava hakkında takipsizlik kararı verdi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Hangisi takip etmiyor ki ? Yada etmeye çalışmıyor ?

Hepsi aynı bok a.k

En güzeli hepsine siktiri çekip köye yerleşmek.

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

dünyayı ele geçirdi bide artislik yapıyo sanki bilmiyoz sıçışımızı bile izlediginizi hadi yiyosa dünyaca birleşin kapatın google ı :D

o deilde şu kodumun cookie lerini nasıl taşıyo onu çözemedim onu çözersem sizin gördügünüzü bende görürüm ulen :D

GUS tarafından 17/Nis/14 00:40 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Google zaten babasının hayrına veriyor tüm bu hizmetleri. Cem Yılmaz'ın dediği gibi "Kazlıçeşme kill him". Şaka bir yana mailleriniz reklam amaçlk taramadan geçirilir.Mesala tatile gideceğim diye birine mail atarsanız girdiğiniz tüm sitelerdeki adsense reklamları tatil içerikli olur. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

geçen nokyaya boşuna beddua etmedim dağ gibi symbianı bıraktı bizi andoid denen ilette muhtaç etti.

ulan her dokunduğum yerde sözleşme çıkıyor .

telefonu yeni aldığınıza yarım saat sözleşmeleri geçip telefonu açacam diye uğraşıyorsnuz.

oldum olası bu google ı sevmem arkadaş. kıllanmıştım baştan beri

hatta gmail hesabımı hiç kullanmam yıllardıdr micorfot abi ile çalışırım huzur veriyor microsoft :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Takip etmiyoruz dese daha çok endişelenirdim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    Takip etse ne etmese ne? olayi bir de boyle şahsi birseymis gibi nitelendirmiyolarmi bende buna tutuluyorum google sanki yan komsumuzmus gibi artik klişe oldu bu muhabbetler o yüzden fazla aldırış etmemek lazım kanımca.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

bu bişeymi beyler siz turbun büyüğünü görmüyorsunuz

DeepInside bunu yazdı
    Takip etse ne etmese ne? olayi bir de boyle şahsi birseymis gibi nitelendirmiyolarmi bende buna tutuluyorum google sanki yan komsumuzmus gibi artik klişe oldu bu muhabbetler o yüzden fazla aldırış etmemek lazım kanımca.

takip etse ne etmese ne mi :)

bizim MIT de yakında Live Google Earth Sistemini kullanmaya başladığında videon çıkarsa şaşırma :)

izleyin 11:35 te görüldüğü üzere ne bok yediğini evinden nereye gittiğini ne yaptığını suçluları fln herşeyi takip edecekler

www.youtube.com/watch?v=6VkKeM-OK6g

bunlar küçümsenecek şeyler değil insanın piskolojiside bozulur amk

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

DeepInside bunu yazdı

bizim MIT de yakında Live Google Earth Sistemini kullanmaya başladığında videon çıkarsa şaşırma :)

izleyin 11:35 te görüldüğü üzere ne bok yediğini evinden nereye gittiğini ne yaptığını suçluları fln herşeyi takip edecekler

Deep inside da onu demiş ben evden çıktım servise bindim işe geldim ahanda bunu rahatlıkla söyleyebiliyorken benim görüntü mü alıp hımmm gerçekten servise binip gidiyormuş mu diyecek. 

Davereed Sana hak vermem için biraz zaman var hocam:) arnold schwarzenegger in dondurulup geleceğe gönderildiği filmi bilirsiniz. O dönemde yaşasayak yerin altındakiler ve üstündekiler noktasına gelsek bu söylediklerin doğru. lakin şuan zaten eğitim sisteminle marjinalleşme çabalarınla bizler bu kıskaca çoktann girmiş Özümüzü Türklüğümüzü unutur olmuşuz.

Ahanda Türk dedim ırkçılık yaptım galiba :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek
    "Otomatik sistemlerimiz sizin e mailleriniz dahil içeriklerinizi, arama sonuçlarınızı uyarlayıp spam ve virüslerden temizlemek, "

Siktir lan... Spam ve virüs zaten sensin. Bir nevi antivirüs programlarına tedarikçi firmasın.
    tahref156 tarafından 17/Nis/14 08:30 tarihinde düzenlenmiştir

the man who gets tired after eating a ban
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    rappermcs bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı

DeepInside bunu yazdı

Deep inside da onu demiş ben evden çıktım servise bindim işe geldim ahanda bunu rahatlıkla söyleyebiliyorken benim görüntü mü alıp hımmm gerçekten servise binip gidiyormuş mu diyecek. 

Davereed Sana hak vermem için biraz zaman var hocam:) arnold schwarzenegger in dondurulup geleceğe gönderildiği filmi bilirsiniz. O dönemde yaşasayak yerin altındakiler ve üstündekiler noktasına gelsek bu söylediklerin doğru. lakin şuan zaten eğitim sisteminle marjinalleşme çabalarınla bizler bu kıskaca çoktann girmiş Özümüzü Türklüğümüzü unutur olmuşuz.

Ahanda Türk dedim ırkçılık yaptım galiba :)

hoca hiç yaşının yanıtını vermemişsin

özel hayatın gizliliği ve korunması hakkı var bunlar vatandaşlar için önemli mevzular

boşver sen filmi geleceği fln Live Google Earth yıllardır nsa tarafından kullanılıyormuş zaten şimdi polis test ediyor

sonrası malum diğer ülkelere hızla yayılır bu sistem

işte büyük resim burda

google ın şimdi niçin kurulduğu anlaşılıyor

devlet google şirketi üzerinden insanları izliyor

hep amerikanın oyunları projeleri bunlar

sikmek lazım bu big brother ı

Toplam Hit: 3629 Toplam Mesaj: 26