folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Google Konumu Nasıl Buluyor.

Google Konumu Nasıl Buluyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Mantık şu olabilir mi ?
    Telefonda her zaman 1 ağ açık Wi-Fi gibi Görünmez bir ağ yani Android telefonlarının alt yapısında otomatik olarak 1 ağ tanımlı ve o ağ ile konuma erişebiliyor civarda başka android telefonlar var ise .

Telefon çalındımı uygulamasında örneğin telefon çalınsa bile bize konumunu gösteriyor adam wifi vs kapatsa bile Yani bu şekilde olduğunu düşünüyorum .

Google birşeyleri yaparken yararına yapar yoksa yaptıklarını hemen piyasaya sürerdi :) Android işletim sistemide bir işine yarıyor ki yapmış muhtemelen GPS Verileri de bunun içindir Google Maps kullandırmak için

Saygılar.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı

Mantık şu olabilir mi ?
    Telefonda her zaman 1 ağ açık Wi-Fi gibi Görünmez bir ağ yani Android telefonlarının alt yapısında otomatik olarak 1 ağ tanımlı ve o ağ ile konuma erişebiliyor civarda başka android telefonlar var ise .

Telefon çalındımı uygulamasında örneğin telefon çalınsa bile bize konumunu gösteriyor adam wifi vs kapatsa bile Yani bu şekilde olduğunu düşünüyorum .

Google birşeyleri yaparken yararına yapar yoksa yaptıklarını hemen piyasaya sürerdi :) Android işletim sistemide bir işine yarıyor ki yapmış muhtemelen GPS Verileri de bunun içindir Google Maps kullandırmak için

Saygılar.

hocam bu dedigin dogru olsay di amerika gibi ulkeler kapilarindan iceri sokmazdi. 

Nasil bulunuyor kisminda etrafdaki WIFI modemlerin MAC adresleri google'in database'nde mevcut. chrome bunlari daha onceden toplamis durumda. senin modemininde mac adresi kesin vardir adamin elinde oradan nokta atisi bulur.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

olayın sırrı google street view araçlarında :) bu adamlar boşuna gezmiyorlar, gezdikleri heryerde wi-fi datası topluyorlar.. bir de chrome gibi bir yazılım kullanıyorsanız bu bilgileri almak zor değil.. google arkaplanda çok iş yapıyor çok.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

olayın sırrı google street view araçlarında :) bu adamlar boşuna gezmiyorlar, gezdikleri heryerde wi-fi datası topluyorlar.. bir de chrome gibi bir yazılım kullanıyorsanız bu bilgileri almak zor değil.. google arkaplanda çok iş yapıyor çok.. 

Saygı değer abim vallaha şu chromede arka planda yapılan işlemler kullanıcıya yansısa hiçkimse bilgisayar kullanmaz :D adamlar Sanal'da bilgelik yapıyorlar ama onların bilge olmasını sağlayanlar biziz :) 

Boşuna demiyorlar Chrome arka planda çok "BOŞ" iş yapıyor çok yavaş  diye :) araştıran yok ama 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

adsız olarak bilgi gönderme olayı var hocam ama ne topluyorlar bilmiyoruz..

şimdi bazı arkadaşlar ios ve android için gizli olarak neler yollandığı ile ilgili tez yazıyorlar, bitince ben de temin edebiliirsem paylaşırım.. 

şifreler falan sorun değil sonuçta şifreleniyor (gerçi dandik yazılımlar bile chrome un şifreli hesaplarını okuyabiliyorlar).. 

olay sadece google la da kalmıyor hocam :) daha büyük tehlikeler var insanların haberi yok.. mesela ben kızılay'a güvenmiyorum hiç.. neyse konu farklı.. Ama günümüzde gizlilik pek yok.. bugün ben dahil iphone a parmak izi veren bir sürü insan var.. bu adamlar bu bilgileri elbette bir gün kullanacaktır.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

çift

unbalanced tarafından 23/Kas/15 23:13 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

adsız olarak bilgi gönderme olayı var hocam ama ne topluyorlar bilmiyoruz..

şimdi bazı arkadaşlar ios ve android için gizli olarak neler yollandığı ile ilgili tez yazıyorlar, bitince ben de temin edebiliirsem paylaşırım.. 

şifreler falan sorun değil sonuçta şifreleniyor (gerçi dandik yazılımlar bile chrome un şifreli hesaplarını okuyabiliyorlar).. 

olay sadece google la da kalmıyor hocam :) daha büyük tehlikeler var insanların haberi yok.. mesela ben kızılay'a güvenmiyorum hiç.. neyse konu farklı.. Ama günümüzde gizlilik pek yok.. bugün ben dahil iphone a parmak izi veren bir sürü insan var.. bu adamlar bu bilgileri elbette bir gün kullanacaktır.. 

Abi inanki Kafamda hep şu soru var NEDEN Çin kendi arama moturunu kullandırıyor ? Google chrome yasak. Neden rusya yandexi çıkartıyor google chrome kullanmamak için ( veya başka tarayıcılar) Adamlar öyle şeyleri analiz ediyorlar ki insanın aklı almıyor ya örneğin database olsa INSANLAR diye bi tablosu olsa mac adresleri ile ilişkilendirilip girdiği her siteyi loglasa- Adamın zaten ne düşündüğü neyle ilgilendiği ortaya çıkıyor. Onu bırak Yapay zeka yapsalar yani ufak çaplı. O yapay zeka ile insanların analizleri . veya senin dediğin gibi parmak izi.. Bende senin gibi düşündüm bu IOS un parmak izi ile ekran açtırması bence bunları ele verdi yani benim düşüncem . Adamlar parmak izini algılayabiliyorlarsa o parmak izini Mac adresi ile eşleştirip hangi insanın hangi siteye girdiğini öğrenebilirler Ya bırakın IP denen lanet şeyi Parmak izi bu :) insanların en farklı noktası...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

biz pek yerli ürünlere güvenmiyoruz.. piyasaya çıkan %100 yerli ürünlerin de ne mal oldukları ortaya çıkıyor :) ama ben inanmıyorum hocam türkler bir arama motoru yapsa öyle kolay kolay yayılacağını sanmıyorum. çek cumhuriyeti 10 milyonluk bir ülke ve orada hemen hemen herkes seznam (onların arama motorları ve bilimum hizmetleri) maili kullanır, arama için seznam kullanır, araba kiralama v.s. şeyleri için seznam ın hizmetini kullaınır (bizde gerçi bu konuda iyi) ama böyle. Adamlar çok destekliyor. Bizde bir pardus vardı ve çok güzel bir başlangıçtı.. ne oldu? 

Böyle kafadaki adamlar yönetirse ülkeyi daha çook geri kalırız ve elin teknolojisini kullanmaya mahkum kalırız. Arama motoru yapmak kolay iş değil hocam, hele artık bu adamlar aşmışken onlara yetişmen pek mümkün değil ama yine de devlet tarafından bu tarz girişimler desteklenmeli, teşvik edilmeli, gerekirse kendileri böyle şeyler yapmalı.. google ile ilgili bir haber okumuştum, bazı verileri israil ile paylaşıyoruz diye.. (zaten sahipleri de yahudi), ee daha kim bilir kimlere ne bilgiler veriyorlar.. 

rusya, çin, iran.. bunlar büyük devletler hocam ve bilinçililer. Bizdeki devlet büyüklerinin bilinci yok. Kuzey kore bile tamamen intranet çalışan sistem kullanıyor, tabi orada dikdatörlük var ama yine de kolay kolay veri sızması olmuyor. Zaten yakaladıklarını köpeklere yem ediyorlar :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Hmm aslında modemi alım başka bir adreste çalıştırmak lazım. Bu sefer ne tepki veriyor die..

Modem mac adresini değişemeyiz

Ssid i gizli yapsak...

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

biz pek yerli ürünlere güvenmiyoruz.. piyasaya çıkan %100 yerli ürünlerin de ne mal oldukları ortaya çıkıyor :) ama ben inanmıyorum hocam türkler bir arama motoru yapsa öyle kolay kolay yayılacağını sanmıyorum. çek cumhuriyeti 10 milyonluk bir ülke ve orada hemen hemen herkes seznam (onların arama motorları ve bilimum hizmetleri) maili kullanır, arama için seznam kullanır, araba kiralama v.s. şeyleri için seznam ın hizmetini kullaınır (bizde gerçi bu konuda iyi) ama böyle. Adamlar çok destekliyor. Bizde bir pardus vardı ve çok güzel bir başlangıçtı.. ne oldu? 

Böyle kafadaki adamlar yönetirse ülkeyi daha çook geri kalırız ve elin teknolojisini kullanmaya mahkum kalırız. Arama motoru yapmak kolay iş değil hocam, hele artık bu adamlar aşmışken onlara yetişmen pek mümkün değil ama yine de devlet tarafından bu tarz girişimler desteklenmeli, teşvik edilmeli, gerekirse kendileri böyle şeyler yapmalı.. google ile ilgili bir haber okumuştum, bazı verileri israil ile paylaşıyoruz diye.. (zaten sahipleri de yahudi), ee daha kim bilir kimlere ne bilgiler veriyorlar.. 

rusya, çin, iran.. bunlar büyük devletler hocam ve bilinçililer. Bizdeki devlet büyüklerinin bilinci yok. Kuzey kore bile tamamen intranet çalışan sistem kullanıyor, tabi orada dikdatörlük var ama yine de kolay kolay veri sızması olmuyor. Zaten yakaladıklarını köpeklere yem ediyorlar :) 

Türkler anca ego tatmin etsin.... Adam JAVA developer oluyor havalara uçuyor hani senin devletine verdiğin değer var mı ? Kattığın birşey. Adam 2 Makale yayınlıyor orta seviye . Üst seviye olunca Ücretli yapıyor ulan bırak ücretsiz yap Alttan gelenler faydalansın. Senin yaşına gelince seninle aynı bilgide olmasın senin 10 katı bilginde olsun. Birde altına Kazanılan gelirler Ihtiyaç sahiplerine bağışlanacaktır yazıları yok mu :) Beni Gerçekten güldürüyor....

Toplam Hit: 15625 Toplam Mesaj: 26
gps