Google Mars'a Gitmiş, Üstüne De İstasyon Kurmuş(!)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Hocalar, az önce http://pikabu.ru sitesinde bu konuya denk geldim. Translate mranslate ile anlamaya çalıştım emme tam anlamadım. Bu gerçek mi? Yoksa fake mi? Yoksa ben konuyu çok mu yanlış anlamışım :d

https://www.google.ru/maps/space/mars/@-4.5676671,137.4001869,2710m/data=!3m1!1e3

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=DHVz-zHs8JY

Mars'a çıkmışlar ayıptır yaa... Bir taş getir bi şey getir. Uydur bi şeye. Mars'ta su arıyorlar. Ayıptır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

1 nisan olmasın müdür

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Dünyadan da gizlemesi iyi olmuş,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Rusca bilen biri olarak evet dogru okumussun veri merkezi diye kurmuslar ama hikaye bi boklar karistiriyorlar aq turkiye acayip geri bi ulke beni universitede okurken turkiye rusyadan en az 100 yil geri diyordum sene 2009 da turk cocuklar cildiriyordu Amerikaya gittigimde de gordum ki Turkiye dunyadan cok geri piiuuuu piuuuu 

Allah sonumuzu hayretsin demekten baska buyuk bir bilimsel temennim yok suan :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

hocam konuyu geyiğe açaydın.

Ciddi söylüyorum. Dünyadan o kadar malzemeyi marsa yollamak için defalarca milyarlarca dolar para harcamak lazım. öyle kolay değil. Hele bir de insan gidecekse(gitseydi zaten abd kendini yere göğe sığdıramaz ve gövde gösterisi yapardı) 6 aydan önce insanlı uzay aracı oraya varamaz. Bir de geri dönüşü var, bir de bunun oksijen, yakıt, besin, su falan ohoooo daha çok şey var. Şu anki teknoloji ile çok çok pahalı, abd ekonomisini bile batırır bu proje.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Buyuk ihtimalle konsept çalışmasıdır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

çok ilginç fazla bilgi de yok bununla ilgili.

ve hiçbir şey imkansız değildir. yapmışlarsa şaşırmam.

imza.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

yapılmayacak diye bişey yok, adamlar ciddi ciddi çalışıyor ve planlarını şimdiden yapıyorlar. İleride maliyetleri düşürmeye başladıklarında da harekete geçecekler. Örneğin MARTIAN filmini izlemişseniz orada dünya ile mars arasında kullanılan uzay aracı sürekli iki gezegen arasında mekik dokuyacak bir uzay aracı ve gezegenlerin yer çekimini kullanarak sürekli dönüp duracak iki gezegen arasında(otobüs gibi) ve maliyet çok düşecek.

Bu bilgiyi 10 yıl kadar önceki bilim teknik dergisi sayılarından okuyabilirsiniz. zaten bu filmde de nasa nın o düşüncesinden faydalanmışlar.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    antivir-US bunu yazdı

hocam konuyu geyiğe açaydın.

Ciddi söylüyorum. Dünyadan o kadar malzemeyi marsa yollamak için defalarca milyarlarca dolar para harcamak lazım. öyle kolay değil. Hele bir de insan gidecekse(gitseydi zaten abd kendini yere göğe sığdıramaz ve gövde gösterisi yapardı) 6 aydan önce insanlı uzay aracı oraya varamaz. Bir de geri dönüşü var, bir de bunun oksijen, yakıt, besin, su falan ohoooo daha çok şey var. Şu anki teknoloji ile çok çok pahalı, abd ekonomisini bile batırır bu proje.

Abd ekonomisini geç adamlar zevkine uzaya çıkıyor sen hala pahalı diyorsun hocam yapma :) Bu konu geyik olabilir orasını bilemem ama insanoğlunda hiçbir zaman imkansız diye bişey olmadı olamaz :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

http://mashable.com/2017/04/01/google-april-fools-day-pranks/#UsPVP2hSUkqr

O değil de buna forumda ciddi ciddi inananlar olduğunu görmek, bana düz dünya konusundan sonra ikinci şoku yaşattı.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 5000 Toplam Mesaj: 24
google mars