folder Tahribat.com Forumları
linefolder Google / Yandex / Bing ve Servisleri
linefolder Google Photos Sınırsız Depolamayı Kaldırıyor

Google Photos Sınırsız Depolamayı Kaldırıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

https://www.theverge.com/2020/11/11/21560810/google-photos-unlimited-cap-free-uploads-15gb-ending

1 Ocak 2021 itibariyle sınırsız "yüksek kalite" fotoğraf depolama şeysini kaldırıp ücretliye dönecekmiş...

Tarih ileriye gidiyor hizmetler geriye...

Üzdü, sanırım tek alternatifimiz yandex fotoğraflar kalacak.

Acaba halihazırda yüklü fotolar silinecek mi, ve en kolay google photostan yandex fotoğraflara nasıl kopyalama yaparız fikri olan?

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

https://www.theverge.com/2020/11/11/21560810/google-photos-unlimited-cap-free-uploads-15gb-ending

1 Ocak 2021 itibariyle sınırsız "yüksek kalite" fotoğraf depolama şeysini kaldırıp ücretliye dönecekmiş...

Tarih ileriye gidiyor hizmetler geriye...

Üzdü, sanırım tek alternatifimiz yandex fotoğraflar kalacak.

Acaba halihazırda yüklü fotolar silinecek mi, ve en kolay google photostan yandex fotoğraflara nasıl kopyalama yaparız fikri olan?

Hali hazırda olan fotoğraflar aynı şekilde kalıcak, fakat yeni yüklemeler için sınırlama getirilecek dediğin gibi yandex üzerinden devam.

-
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

İyiydi hoştu cartelleşip canavarlaştılar beklediğimiz gibi oldu 2003 te gmail aldığımda bir yanda sayaç alanınız sürekli artıyor gibisinden fişmekan şimdi de böyle google fotoğrafları stoplayacağız şimdiden.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

bu haberi xdadev de görmüştüm. er ya da geç googleda depolama alanı satın almaya doğru gidiyoruz zaten maillerin alanı doluyor.

yalnız şunu farkettim, ben google'a bağımlı yaşıyorum. yavaştan tüm kullandığım hizmetleri open source çözümler ile güncelleme vakti geldi. google gitse ben biterim. bitmemem için google ile yolları ayırmalıyım. gerçi daha kendi bilgisayarımda dosya yapısını oluşturacak vakti bulamadım ama bakalım.

bilgisayardaki dosya sistemini çok etkin bir şekilde kurduktan sonra ucuz bir yerden cloud depolama servisi alıp önemli dosyalar için otomatik sync'i açacaksın tertemiz. ya da bi nas server kuracaksın eve onu kullanacaksın. 7/24 çalışacak. ne olur ne olmaz ayrı bi nas server daha alıp otomatik olarak haftada bir çalıştırıp 1. nas server'ı yedekleteceksin. 2. nas kapalı duracak bu hep. maaşlı çalışan olsam dakika durmam kurardım böyle bir sistem.

HACKEROKAN!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

kişisel kullanım içinse owncloud gibisi yok.

birkere uğraşıyorsunuz herşeyinizi bağlayabiliyorsunuz.

10 liraya ip sabitlettirip herşeyinizi evinizdeki eski kasaya kurduğunuz sunucuya atın.

owncloud, urbackup ıvır zıvır.

arada bir harici takıp yedeğin yedeğini alın tamam.

genelde 3 ayrı yerde yedek olması neredeyse şart.

yok uğraşmam diyorsanız.

google drive kurulu olsun evdeki pc de.

telefondan foto çektikçe bilgisayara atacak. 

siz tekefondan silseniz bile ocde kalır. en azından icloud böyle çalışıyor. google drive ın da böyle ayarı vardır .

sonra o klasörü arada yedeklerdiniz yada benim gibi bat komutu yaparsınız her pc açılınca harici diske rar olarak yedeğini atar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/google-fotograflar-artik-kotali-oluyor-248221

lütfen konu açmadan önce arama çubuğunu kullanalım

bunun yanında lütfen paylaşmadan önce haberi okuyalım.

2021 hazirana kadar sınırsız yedekleme devam edecek ve bu fotolar kotadan yer harcamayacak.

2021 haziran sonrası yedeklemeler ise 15gb lık google drive kotasından yiyecek.

şuan en iyi alternatif 8 liraya amazon prime sınırsız yedekleme

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

2021 hazirana kadar sınırsız yedekleme devam edecek ve bu fotolar kotadan yer harcamayacak.

Kusura bakma ve teşekkürler,

Şu prime zımbırtısının detaylı linki var mı? aws üzerinden bir sürü yedekleme alternatifi çıktı.

prime'a dahil sınırsız yedekleme hoş olur. tabi zam gelince napacağız o da var..

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Kusura bakma ve teşekkürler,

Şu prime zımbırtısının detaylı linki var mı? aws üzerinden bir sürü yedekleme alternatifi çıktı.

prime'a dahil sınırsız yedekleme hoş olur. tabi zam gelince napacağız o da var..

prime üyesi biri appstore dan amazon photos indirirse otomatik giriş yapıp yedeklemeyi başlatıyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Arkadaslar Google Fotograflardaki simdiye kadar olan fotograflar kalacak mi yoksa silecekler mi ? Son dakika gol yemiyelim google tarafindan. Simdiye kadar yuklenen fotograflar kesin kalacak mi fotograflar ? 

https://takeout.google.com/settings/takeout  ayrica indirmek isteyenler buradan indirebiliyor. 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Ben bu yüzden Google drive'a geçtim. Photos iyiydi ama. 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı

Arkadaslar Google Fotograflardaki simdiye kadar olan fotograflar kalacak mi yoksa silecekler mi ? Son dakika gol yemiyelim google tarafindan. Simdiye kadar yuklenen fotograflar kesin kalacak mi fotograflar ? 

https://takeout.google.com/settings/takeout  ayrica indirmek isteyenler buradan indirebiliyor. 

Haziran 2021 e kadar olan fotolar duracak ve kotadan yemeyecek

Ama o tarihten sonrası yiyecek

Toplam Hit: 3375 Toplam Mesaj: 29
sınırsız fotoğraf google photos sınırsız depolama