folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Google"Dan Microsoft Ve Yahoo"Ya Karşı "Süper" Hamle

Google"Dan Microsoft Ve Yahoo"Ya Karşı "Süper" Hamle

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karem
    karem's avatar
    Erkek
    İnternet arama motoru pazarının lideri Google, ezeli rakipleri Yahoo ve Microsoft"a üstünlüğünü artırmak ve online dünyanın tartışmasız birincisi olmak için dünyanın en güçlü bilgisayarını yapıyor.

2 futbol sahası büyüklüğünde olacağı belirtilen süperbilgisayarın soğutma sistemlerinin bile 2 adet 4 katlı bina büyüklüğünde olduğu söyleniyor.

İnternet devi, ABD"nin Oregon eyaletinin küçük bir bölgesi olan The Dalles"da yürüttüğü bu çalışmaları son derece gizli tutuyor. 2 futbol sahası büyüklüğündeki sitenin etrafına kimse yaklaştırılmıyor. Binaların hiçbir yerinde Google logosu bulunmuyor ve bölgede adı "Proje 02" olarak geçiyor.

Bölgede bu konuyla ilgisi olan hemen herkes Google ile gizlilik anlaşması imzaladıkları için konu hakkında hiç bilgi vermiyor. Teknoloji uzmanlarına göre, Google bu süperbilgisayar ile mevcut olan en hızlı ve en kapsamlı bilgi arama sistemi oluşturarak, kendisine koyduğu küresel hedefe ulaşmak istiyor.
    NOT:ÇALINTI(Emeğe Saygı)
    Evet inanması ve düşünmesi bile kötü olsada, iki futbol sahası büyüklüğünde bir bilgisayar, aceba görebileceğizmi bu merreti.

NE-NEDEN-NİÇİN
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KajMeran
    KajMeran's avatar
    Erkek
    Google'ın bu kadar büyümesi açıkçası hayra alamet değil gibi.Yakında bizi kendi kullanımı altına alır a.q. Ama şu dev bilgisayarı ben de merak etmedim değil :D

imza sonra a.q
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sorcerer
    sorcerer's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    google ın 4 futbol sahası büyüklüğünde bilgisayarda yaptıgı işi..
    microsoft ve yahoo 1 kibrit kutusu büyüklüğünde bilgisayarda yapar.. :)

Coco cola gibiyim hayatın tadıyım, rocco gibiyim çok şekerim, albeniyim bahanem çok, çikolatalı gofretim beni sevmeyen yok!...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    sorcerer
    DrKill's avatar
    Erkek
    oha 2 futbol sahası büyüklüğünde makinamı olur millet kafayı yemiş . Aslında 2 sene önce 2gb büyüklüğünde mail alanımı olurda derdim açıkçası :S

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karem
    karem's avatar
    Erkek
    Bari bu bilgisyar ihalesinde, temizlik ihalesini alabilsek çok ii olur. Kolay deil fırçala fırçala bitmez. Yada fan dairesini alabilsek çok ii olur. Google ile arası ii olan bir arkadaş varsa aramızı yapsın derim bari. Çünkü bu merreti düşünmesi bile kötü. Kol büyüklüğünde civata, Adam büyüklüğünde hardisk, yüksek gerilim hattı gibi power, işte kem küm. Bir görebilsek şu bilgisayarı. Saygılar...

NE-NEDEN-NİÇİN
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sk8er
    Sk8er's avatar
    Erkek
    şimdi düşünüyorum da türkiyenin dış

borcu 200 milyar dolar yni kafadan 300 milyar ytl

bill gates 56 milyar dolar 75 milyar ytl

ocu bucu 100 milyon ytl siz ce ne kadarı gerçek bunların ve kaç parası harbiden ellerinde

Kefillik işleri için kalite ; 10 yıldır hizmetinizdeyiz , Kefillik 10 lira. Lütfen daha yüksek id"li arkadaşları tercih etmeyiniz. Kefil olduğumuz binlerce kullanıcıya sorabilirsiniz...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeyazSeytan
    BeyazSeytan's avatar
    Erkek
    yaa abi koycaklar oraya 55binmilyon tane mmx 16 ramli kurcaklar onlara win95 belkide dos direk sonra ona bir driver yazcak herif direk tek pc gibi onlari kullanmak icin.

pekiii bu dew pc'nin islemicleir neler olcak tek tip mi coklu değisik pc komplexlerimi olusturcak acaba ?

Biz atolyede board tamiri yaparken sira geliodu mikroskop ile bakioduk boyle bir systemde boyut değil islem onemli. ilk bilgisayarda bi oda buyuklugundeydi ama benim banyoda ki makine daha hizli idi ondan sonuc olarak. ilk transistorun de boyutunun 1 metre kupe yakin oldugunu dusunursek :D ki eyer adamlarin gercekten boyle bir projesi waer ise bence boyle bir haber cikmasina bile izin vermezlerdi

<% if not hayat.eof then hayat.close %>
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

Sorci demişki :

google ın 4 futbol sahası büyüklüğünde bilgisayarda yaptıgı işi..
    microsoft ve yahoo 1 kibrit kutusu büyüklüğünde bilgisayarda yapar.. :)

meuhehuehu takdir ettim valla güzel laf komuşsun :D

a.k ne bok yicekler 2 futbol sahası bilg. maynak bu adamlar :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jerry
    jerry's avatar
    Erkek
    lan olm konusana kadar baksaniza google earth den alla alla mekana. Ayrica olay bilgisayar degil bu birr, ikinci olarak ta olay bir komplx kurup en hizli arama olayini gerceklestirecek alt yapiyi kurmak...

hadin...

GOD IS GOD http://www.youtube.com/watch?v=v8LY2VgiikE
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Bu kadar bilgisayarla Google yakında host işine de girer...
Toplam Hit: 4011 Toplam Mesaj: 23