folder Tahribat.com Forumları
linefolder Web sitesi Güvenliği, DOS - DDOS Saldırıları...
linefolder Googleyin Hackleyen Pagbugs Sitesinin Kullanıcıları Ve Hashleri

Googleyin Hackleyen Pagbugs Sitesinin Kullanıcıları Ve Hashleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

ayrıca bu site pagbugs mu pakbugs mu ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

ayrıca benim kastettiğimde sadece sistemi zarara uğratmak yada index atmak değil ki o senin dediklerin normal bilgisayarlar konusunda son derece basit gelişmiş sistemler içinde düzenli ve disiplinli bir çalışmanı ürünü olabilecek şeyler... benim bahsettiğim şirket bilgilerini çalabilecek derecede kaliteli şeyler... google gibi bir sistem için 3-5 server yanmış zaten bir anlamı yoktur nitekim adamların amerikanın 4 bir yanında datacenterları ve aynı data centerların yedekleride başka bir yerde yani bir datacenterda yangın çıksa dahi bir sorun çıkmıyor şimdi bu adamlar gitmiş datacenter ın birini zorlamış cihazlar arıza yapmış her sistemin başına gelebilir.... ufak şirketler için tamam bu büyük bir kayıp olabilir ama google dan bahsediyoruz burada tam yarı yaşında olmasına rağmen microsoft ta kafa tutan sonrada ezen bir şirketten pardon düzeltiyorum çeyrek yaşında olmasına rağmen...

bu adamlar için milyol dolarlar bir anlam ifade etmiyor data center lardan bir tanesinin yanması adamlarada sadece yeni tane daha kurmaları haricinde getireceği tek külfet arama sonuçlarından bazılarında belki bir kaç nano saniye gecikme olabilir ki zaten adamlar asyada bu tip gecikmeleri engellemek için deniz altında yeni bir fiber optik hat çekme kararı aldılar sistemi japonyaya bağlıyorlarmış yani önemsiz birşey olay... adamlar google ın şirket bilgilerini çalıp afişe etseydi yada micrsoft vakasında olduğu gibi birisi gates in bilgisayarına kadar sızsaydı ve bir takım bilgiler aşırsaydı işte o zaman gerçekten kayda değer bir olay olurdu...

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

kusura bakmayın hocam aklıma  takıldı, google yi hacklemişler öyle  yada böyle. Benim bildiğim kadarı ile google nin kendine has kendilerinin oluşturdukları  bir yapısı var yani normal bir windows yada linux server kullanmıyorlar, nasıl bir sistemle  hacklemişler  merak ediyorum. 

Mevzu derin | Papikolas Planet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kady
    kady's avatar
    Erkek

bu hash leri encode edicek yada adına ne dıyorsanız

bi program yada site varmı..? varda vericek varmı diye sorsam daha dogru olur.

http://profil.gittigidiyor.com/kady
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

bir kere sitenin adi pak bugs bunda hem fikir olalim. ayrica koskoca google hackleyen ne demektir gugıl lan onun adi. google.co.ma sitesini deface ettiler. isko.da mx uzantili microsoft deface etmisti, bu kadar abartmanin luzmu var mi?

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Kreyzi bunu yazdı:
    -----------------------------

ayrıca bu site pagbugs mu pakbugs mu ?

pakbugs

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Bir tanesininde hashi kirilmiyor sifreyi bulamiyorum :S

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

Zorlu nun msnide  böyle hacklenmişti vakti zamanında.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek

karakutu bunu yazdı:

kusura bakmayın hocam aklıma  takıldı, google yi hacklemişler öyle  yada böyle. Benim bildiğim kadarı ile google nin kendine has kendilerinin oluşturdukları  bir yapısı var yani normal bir windows yada linux server kullanmıyorlar, nasıl bir sistemle  hacklemişler  merak ediyorum. 

Hacking sadece sisteme sızmak değildir.Bazende domaini ele geçirip kendi ns lerine yönlendirmeleri yeterli olucaktır.Yüksek ihtimallede böyle olmuştur.Google'nin güvenlik sitemini aşan bugüne kadar çıkmadı ki özel script olduğu için açığı script  ellerinde olmadan bulmaları çok zor.hadi buldular diyelim o zaman neden googleye ait bütün domainlere aynı açıktan basamadılar ? com.tr co.uk us fr vs.... ?  Bence www.google.co.ma domainine yeni ns vererek kendi sunucularına yönlendirdiler.

PAK Bugs'a gelince http://www.pakbugs.com/ kullandıkları sistem vbulletin.allah bilir nulldür :) Yani hazır sitem kullanan hacking sitelerinin böyle bir duruma düşmesi normal çünkü scriptiniz 1000 lerce kişinin elinde elbet biri bir açık bulucaktır.Yada null kullanıyorsan elbet içine biri bi dosya gömmüştür.Kişisel fikrim PAK Bugs güvenlik açısından pek ciddiye alınıcak bi site değil.Ama içerik açısından bişey söyleyemem madem önemli hackerlar ziyaret ediyor vardır bi bildikleri :)

Ha şunu söylemedende geçmeyeyim önce kendi kapını kapatacaksın ki sonra başkalarının kapısını açacaksın.PAK Bugs'un yaptığıda akıntıya karşı kürek çekmek sistemini değiştirmediği sürece böyle alay konusu olacaktır.

No thing is possible ,world itselfs say ı’m possible
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

SonKralice bunu yazdı:

google öyle kimse kolay kolay hackliyemez ;)

siz google kac sunucusu oldugundan haberiniz yok

dünyada tüm pcler google saldirsa bile 3 % zarar bile veremezsiniz.

sacma sapan konu

imkansız hiç bişe yoktur birileri çok güvenilir bişe yapsalarda insan bu içinde var bi şeylik bulur bi yolunu indirir siteyi

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
Toplam Hit: 15969 Toplam Mesaj: 80