folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti Ve Bu Durumdan Kurtuldu

Görüntü Sürücüsü Yanıt Vermeyi Kesti Ve Bu Durumdan Kurtuldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    avezgista
    avezgista's avatar
    Dişi

merhabalar,

son 3-4 gündür sürekli bu hatayı alıyorum, hiçbir şey yapamıyorum pc'de ne açsam ekran kararıyor bir an bu geliyor, nette yazanları yaptım olmadı, driver ı güncelledim o da olmadı, daha önce bu hata ile karşılaşıp çözen var mı?
    pc bir kaç gündür çok fazla aydınlık gibi geliyor gözüme bir de ondan mı acaba ayarlarda mı bir sorun oldu.

avezgista tarafından 20/Mar/17 21:35 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ekran kartın gidici. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    avezgista
    avezgista's avatar
    Dişi

Burada yapabileceğim bir şey varmı, pek anlamıyorum da, sitede yazıyordu indirin diye.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

nvidia ile ilgili her şeyi kaldır tekrar kendi sistemine göre ekran kartı driverini indir bakalım aynısını yapacak mı 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

hocam yazılım ile çözülme ihtimali çok zayıf. Aynı hatayı bende alıyordum ne yaptıysam olmadı kartı garantiye gönderdim değiştirdiler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erenn
    erenn's avatar
    Erkek

Exit all Windows based programs.

Click Start, type regedit in the Search box, and then double-click regedit.exe from the results above. If you are prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.

Browse to and then click the following registry subkey:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers

On the Edit menu, click New, and then select the following registry value from the drop-down menu specific to your version of Windows (32 bit, or 64 bit):

For 32 bit Windows

Select DWORD (32-bit) value.

Type TdrDelay as the Name and click Enter.

Double-click TdrDelay and add 8 for the Value data and click OK.

For 64 bit Windows 

Select QWORD (64-bit) value.

Type TdrDelay as the Name and click Enter.

Double-click TdrDelay and add 8 for the Value data and clickOK.

Close the registry editor and then restart your computer for the changes to take affect.

kaynak 

bu yöntemle savuşturdum ama bana pek sağlıklı gelmedi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Sorun güç kaynağı.Değiştir düzelir.Tüm pc sorunları güç kaynağı ile alakalıdır.Yok fan temizle,macun değiştir,ram leri üfle,süpürge tut,kasayı yan yatır diyenlere aldırma.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    avezgista
    avezgista's avatar
    Dişi
    obie bunu yazdı

Sorun güç kaynağı.Değiştir düzelir.Tüm pc sorunları güç kaynağı ile alakalıdır.Yok fan temizle,macun değiştir,ram leri üfle,süpürge tut,kasayı yan yatır diyenlere aldırma.

power yeni ama zaten daha 1 sene olmadı alalı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek
    avezgista bunu yazdı
    obie bunu yazdı

power yeni ama zaten daha 1 sene olmadı alalı.

Yeni olup olmaması önemli değil.Ben 20 senelik power kullanıyorum.Sorun olmadı daha.Önemli olan gerekli volt ve amper değerlerini karşılaması.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Hocam nette İngilizce ve Türkçe aramalarda çıkan önerileri aylarca deneyip onlarca kez format atmış ve bu soruna çözüm bulamayıp bilgisayarı satmış biri olarak size sabır diliyorum. Allah kolaylık versin, bir süre sonra çıldırma seviyesine geliyor insan. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    avezgista
    avezgista's avatar
    Dişi

bazıları vga kablosunu hdmi yaparak çözdüm demiş o nasıl oluyor acaba devam ederse bir de onu deneyeyim.

Toplam Hit: 1808 Toplam Mesaj: 14
hata görüntü