folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gözlüksüz 3D Film İzleme Hk.

Gözlüksüz 3D Film İzleme Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

Olay şöylem  yotube da yanyana 2 kareden oluşan 3D filmi izlerken biraz  ekrandan uzaklaşıp  görüntüyü küçülterek biraz şaşı bakarsam  ortada   3. bir görüntünün oluştunu fark ettiim. Biraz gözleri zorlayıp sağ ve soldaki görüntüyü üst üste bindirme olayı. Belki aranızda eskiden şaşıbakşaşır lar vardı aynı mantık.  ortada görüntü ufak da olsa  bildimiz  3D  :D .  Sabahtan beri youtube dan  3D görüntüleri bu şekil izliyorum. sorum şu acaba  sağlığa zararı varmıdır bu olayın yada aranızda yapan  varmıdır ? görüntü net 3D hissi çok iyi ama görüntü ufak bunu aşmanın yolu varmıdır  (  belki odak uzaklıkları deiştirilmiş gözlükler olabilir diye düşüyorum )

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

O kadar şaşı bakmaya gerek duymadım, ben gözlüksüz izliyorum telefonumdan :) 

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek
    Kumanaga bunu yazdı

O kadar şaşı bakmaya gerek duymadım, ben gözlüksüz izliyorum telefonumdan :) 

Ya zaten şaşı bakmaya gerek yok nasıl bakılcanı bilmek lazım büyük ekranda sıkıntı ufak ekranda gayet güzel :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

hocam ne göz varmış sizde. Nasıl yani 3d gözlük kullanmadan  3d li mi izliyorsunuz televizyonu :)))

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

3D nin ufak ekranda pek bi' numarası yok arkadaşlar, baştan sona bir filmi bile izleyemeyebilirsiniz. 3D izlemek isteyenlere projektör tavsiye ederim. Olabildiğince büyük ekranlarda ve mümkünse 1080p 3D izleyin, ayrıca orijinal bluray ya da çok fazla sıkıştırılmamış versiyonlarını edinmeye çalışın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    VEXTA bunu yazdı

Olay şöylem  yotube da yanyana 2 kareden oluşan 3D filmi izlerken biraz  ekrandan uzaklaşıp  görüntüyü küçülterek biraz şaşı bakarsam  ortada   3. bir görüntünün oluştunu fark ettiim. Biraz gözleri zorlayıp sağ ve soldaki görüntüyü üst üste bindirme olayı. Belki aranızda eskiden şaşıbakşaşır lar vardı aynı mantık.  ortada görüntü ufak da olsa  bildimiz  3D  :D .  Sabahtan beri youtube dan  3D görüntüleri bu şekil izliyorum. sorum şu acaba  sağlığa zararı varmıdır bu olayın yada aranızda yapan  varmıdır ? görüntü net 3D hissi çok iyi ama görüntü ufak bunu aşmanın yolu varmıdır  (  belki odak uzaklıkları deiştirilmiş gözlükler olabilir diye düşüyorum )

ahuhahaah bunu bi ben yapıyordum sanıyordum hocam :D

artı ortadaki görüntü fevkelade derinlik ve 1080p hissi veriyor (bana öyle geliyo en azından )

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

cine 5 in sansürlü yayınını çözen bir nesile 3d görüntü ne ki ? :D

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

o dediğin nasıl oluyor denemeye açtım buz devrini

şaşı bakınca buruna odaklanınca film izlenmiyor ki :))

bir anım geldi aklıma mavi kırmızı ciltlerden evde gözlük yapmıştım.

çok merak ediyorum nasıl işe yararmı diye 

avatara gittim cebimde götürdüm sinemada takıp bakacağım diye. film başladı heryer karanlık Allahtan çıkardım baktım hiç gözükmüyor

sonra bir baktım herkes öyle izliyor düz.

meğer 3d değilmiş :))))

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

o dediğin nasıl oluyor denemeye açtım buz devrini

şaşı bakınca buruna odaklanınca film izlenmiyor ki :))

bir anım geldi aklıma mavi kırmızı ciltlerden evde gözlük yapmıştım.

çok merak ediyorum nasıl işe yararmı diye 

avatara gittim cebimde götürdüm sinemada takıp bakacağım diye. film başladı heryer karanlık Allahtan çıkardım baktım hiç gözükmüyor

sonra bir baktım herkes öyle izliyor düz.

meğer 3d değilmiş :))))

odak noktasını burnuna almıcaksın   youtubdaki görüntüyü ufaklaştırıp üst üste bindiğrene kadar gözleerini mayıştırcaksın. Nasıl tarif edilir bilmiyorum ki ben şun 720p kalitede  hiç sıkıntı olmadan 3D hissini doya doya yaşırak izliyorum :D 3 tane görüntü arasından ortadakine odaklanmak ilk başta zor gelebilri ama filme kaptırınca bi sıkıntı olmuyor. Şuan gravityi izliyorum baya iyi .

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

başardım ama gözü çok yoruyor.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

sasi bakip side-by-side goruntuleri 3d gormeye stereogram deniyor arakdaslar. HTC Evo 3D veya LG Optimus 3DS olanlar rahatlikla izleyebilirler gozluksuz. Auto Stereoscopic ekranlar ile goruntulenebiliyor. bunlarin ozelligi de ekranlarin onune konulan Parallax Barrier filtreleridi. bu filtreler tipki kirmizi-mavi gozluklerdek gibi mavi v kirmizi kanallari ayri ayr goze gosteriyor. parallax barrierin uzerindeki ince siyah cizgiler pxellerdeki R (RED) ve B (BLUE) kanallarini sag ve sol goz icin ayiriyor. boylece 3D algi olusuyor. 

3D Goruntuleme ile ilgili herseyi bana sorabilrisiniz :) 3D Stereoskopide odulum var :D (reklam yapmak gibi olmasin) :D

Shaban Interactive Pro.
Toplam Hit: 2675 Toplam Mesaj: 22