Gps Hassasiyeti Yüksek Telefon Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Merhabalar gps hassasiyeti yüksek anroid telefon arıyorum 

tavsiyelere açığım

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

GPS Amerikan sistemidir. Birde Glonass var Rusların. İkisinide tanıyan işlemciler konum bulma konusunda iyidir. 

mkyb tarafından 30/Eyl/19 15:45 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aLsanCaK
    aLsanCaK's avatar
    Erkek

böyle bişey var mı ? bildiğim kadarıyla senin konumunu telefon değil uydular belirliyor. onun da sondan bilmem kaç karakterini kısıyorlarmış servis sağlayıcılar bu yüzden 30 m ye kadar farklar oluşabiliyormuş. cihazın bu konuda yapabileceği bişey var mı ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    aLsanCaK bunu yazdı

böyle bişey var mı ? bildiğim kadarıyla senin konumunu telefon değil uydular belirliyor. onun da sondan bilmem kaç karakterini kısıyorlarmış servis sağlayıcılar bu yüzden 30 m ye kadar farklar oluşabiliyormuş. cihazın bu konuda yapabileceği bişey var mı ?

Telefonun işlemcisine bağlı diyelim. Snapdragon ve Samsung Exynos konum belirleme konusunda en iyileri. Mediatek işlemcinin konum belirlemesi yavaş. İlla açık ortam olacak.

Bu programla telefonun gördüğü uyduları 🛰 test edebilirsin. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

P20 lite kullaniyorum hic sorun yasamadim

Oncesinde g3 vardi aman allahim eve giderken trafiksiz yerden gidiyim die nav. acardim eve gelene kadar anca bulurdu konumu telefon.. 

DestinatioN tarafından 30/Eyl/19 16:32 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    aLsanCaK bunu yazdı

Uydu belirlemiyor hocam, uydunun sinal siddeti ve konumunu bildigin icin ve ayni anda birden fazla uydudan bu bilgileri aldigin icin matematiksel bir hepsala kendi konumunu hesapliyorsun :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Tavsiye edebilecegim bir sey yok ama note8 alma

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

hepsi neredeyse aynı ama root ile birkaç ayarlama yapılabiliyordu gps e (detay hatırlamıyorum uygulamanın adı faster gps lock olabilir)

TheM4D tarafından 30/Eyl/19 23:11 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Gnss islemcili gpslerdw hassasuyet 7cm kadara dusuyoe.

Xiaomi mi8 de gnss islemci kullaniyormus bu cihazda karar kildik

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

dual-frequency gps destekli telefonlara bak. mi 9 kullanıyorum bu özellik baya fark ediyor. 

https://medium.com/@sjbarbeau/dual-frequency-gnss-on-android-devices-152b8826e1c

Quetzalcoatl tarafından 07/Eki/19 20:13 tarihinde düzenlenmiştir

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Biz bunlardan kullanıyoruz : https://tr.aliexpress.com/item/4000125033574.html?spm=a2g10.search0303.3.197.562c266aVcvZpt&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_0,searchweb201603_0,ppcSwitch_0&algo_pvid=21d80e73-381c-4907-b905-a9fbe27ecef8&algo_expid=21d80e73-381c-4907-b905-a9fbe27ecef8-26

bir incele istersen.. bu tarz bir şey al. Düşer kırılır vs.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 1973 Toplam Mesaj: 12
gps