folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Grafik Tasarımı & Görsel İletişim

Grafik Tasarımı & Görsel İletişim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    tosun bunu yazdı:
    -----------------------------

çok puanmı ne anlamadımki daniel biraz açarmısın ?

Yetenek sınavı ile alınıyor. Geçen sene araştırdım kaç fakülteye baktıysam çoğu yetenek sınavı ile alıyor. Puanları sanırım 420lerde bir şey. O sınava tabii tutuyorlar ve sınavda çizim yapıyorsun çiziminde sana verilen cmlerden ufacık bi mm kayma olsun eliyorlar. :)

ne diyon?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Vay be !

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Daniel-Koo bunu yazdı:
    tosun bunu yazdı:

çok puanmı ne anlamadımki daniel biraz açarmısın ?

Yetenek sınavı ile alınıyor. Geçen sene araştırdım kaç fakülteye baktıysam çoğu yetenek sınavı ile alıyor. Puanları sanırım 420lerde bir şey. O sınava tabii tutuyorlar ve sınavda çizim yapıyorsun çiziminde sana verilen cmlerden ufacık bi mm kayma olsun eliyorlar. :)

Görsel sanatlar fakültesi tamamen saçmalıktan ibarettir, dediğin gibi tek bir alanda seni sınava tabi tutarlar sonra eleyiverirler.Bunun için kendinizi geliştirin, hiç gerek yok kodumun fakültesine.Sonuçta bi mühendis diploması tutuşturmuyolar bir imza hakkı vermiyolar.Git ajanslara, sinema sektörüne çalış yüksel diyolar.Bunun için okumaya gerek yok.Ben bilgisayar okudum hala daha mekatronik mühendisliği okuyorum, ama lisede grafik bölümündeki heriflerin aklının alamayacağı tasarımlar yapıyodum.Onun için takmayın kafanıza yola devam ;)

https://t.me/pump_upp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosplay
    Cosplay's avatar
    Erkek

E benim tüm hayaller söndü şimdi. Anlayamadım tam olarak bırakayım mı şimdi ben bu üniversitede grafik tasarım okuma işini.

make total destroy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    Cosplay bunu yazdı:

E benim tüm hayaller söndü şimdi. Anlayamadım tam olarak bırakayım mı şimdi ben bu üniversitede grafik tasarım okuma işini.

Hayır hayır kesinlikle bırakma !  Üniversite boş iş. Bir çok Grafik Tasarımcısı tanıyorum kendileri bile tavsiye etmiyor. Diyorlar; Üniversiteler insanın hayal gücünü söndürüyor. Hayal gücünün gelişmesi için sürekli bilim-kurgu kitapları oku. 

Ve sana önereceğim eğitim veren bir yer var. İstanbuldaysan ''BaşarıSoft'' git eğitim al. Ondan sonra güzel bir ajansa kapak at seni kimse tutamaz. :)

Şahsen ben yazın başlayacağım eğitime.

ne diyon?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Cosplay bunu yazdı:

Yok hayallerinden vazgeçme, ama dediğim gibi bu bölümde elinde sen şusun diye birşey olmuyo.Bi özelliğin olması için yaratıcılığını geliştirmen gerekiyo, üniversite okumakta tamamen yaratıcılığını asimile ediyo.Ben hobi olarak çalışıyorum, şu anlık maddiyat kısmıyla ilgilenmiyorum.Onun için aklım daha objektif ve zorunluluk hissetmeden çalışıyo grafik tasarıma.Bu benim görüşüm , ama hayalinse hayllerinde vazgeçme sakın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

Daniel-Koo bunu yazdı:
    Cosplay bunu yazdı:

Hayır hayır kesinlikle bırakma !  Üniversite boş iş. Bir çok Grafik Tasarımcısı tanıyorum kendileri bile tavsiye etmiyor. Diyorlar; Üniversiteler insanın hayal gücünü söndürüyor. Hayal gücünün gelişmesi için sürekli bilim-kurgu kitapları oku. 

Ve sana önereceğim eğitim veren bir yer var. İstanbuldaysan ''BaşarıSoft'' git eğitim al. Ondan sonra güzel bir ajansa kapak at seni kimse tutamaz. :)

Aynı anda aynı şeyi düşünmek bu olsa gerek :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    Esconda bunu yazdı:

Daniel-Koo bunu yazdı:
    Cosplay bunu yazdı:

Aynı anda aynı şeyi düşünmek bu olsa gerek :D

Aynen :) 

ne diyon?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosplay
    Cosplay's avatar
    Erkek

Hayal gücü konusunda ayıptır söylemesi bir yerlerim kalkar yalan yok :D İyiyimdir yani. Ama üniversite bu iş için berbat birşeyse hiç yılı heba etmenin anlamı yok. Başka birşey düşünecez o zaman üniversite için, bu arada da kendimi grafik tasarımda geliştiririm. Çok teşekkürler bu arada. 

make total destroy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

http://dinodream.com/

http://photoshopmagazin.com/

Bunlar grafik tasarımın türkiyedeki baş temsilcileridir.Buralarda takılmanı öneririm.

Toplam Hit: 2446 Toplam Mesaj: 29