folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Gsm Bayii Sinde Yapılan Şerefsizlik..

Gsm Bayii Sinde Yapılan Şerefsizlik..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek

adına çıkartılmış hat varmı ,varsa kim kullanıyor vs.. bilemiycem ama vodafone sitesinden ınternet şifresini yollat sonra ordan elındeki hattın kimin üstüne olduğunu bulabilirsin ve hatta o kişiyede ulaşıp durumu anlat senın adınada hat cıkartıp mıllete satıyorlar dıye..o alt bayi başına bir bela daha almış olur

Benimkisi kuvvet, zevk ve kudret. Benim adım "Kehanet"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

bir dönem benimde telefon&bilgisayar dükkanım vardı. benim ortak telefon işleriyle uğraşıyordu oda açık hat satıyordu. kolay kolay kimse birşey yapamaz bu bayilere. birçok firmanın bölge dağıtıcısı açık hatları satılması için getiriyordu bizim gibi bayilere. hem öyle her müşteri hizmetlerine şikayet edeni dikkate alıpda bayiiye yaptırım uğgulaması da saçma olur. mesela kıl olduğum bir vodafone bayisine gönderirim arkadaşımı kimliğiyle hat aldırırım. sonra aynı bayiiye gidip kendi kimliğimle hat aldırırım. arkadaşımla hatları takas ederim sonrada ayrı ayrı müşteri hizmetlerini ararım ben şu bayiden aldım kendi evrakımı verdim benim üzerime yapılmamış bu hat hemen işlem yapın derim. 1 yaparım 2 yaparım bayiliği iptal olur oh ne güzel memleket :) kimisi demiş üzerine yaz bbu numaralı hat içindir diye. gene bi işe yaramaz hemen aynı kimlik fotokopisinin üzerine yazısız şekilde fotokopi çekersen al sana boş kimlik fotokopisi. kimliğin üzerine yazarsan eğer gene bişey olmaz çünkü kimlik bilgileri elinde hemen photoshopda yeni bir kimlik fotokopisi yapar. yani her halükarda telefonculara verilen kimlik fotokopileri kullanılabilir. bu karşınıdaki kişinin insiyatifine kalmış.

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek

dün gittim telefoncuya dedim böle böle kız arkadaşım burdan benm üzerime iki hat aldı.

birini kaybettik çıkarttırmak için ana bayiye gittim senin üzerine değil hat dediler, bnmkini sordum oda bnm üzerime deilmiş.

nasıl oluyo bu dedim, oda bana diyo nasıl olur öle bişey dye :/

ne biliyim ben bilgilerimi verdim sen bnm üzerime yapmamşsn sana sormak lazım.

kız arkadaşın belki açık hat istemiştir diyo, ya yok bütün bilgileri vermiş sizde almşsnz. adres, isim soyisim, tc kimlik, anne kızlık soyadı fln.

allah allah diyo benden almamştır ozaman diyo abi seni tarif ediyo diyorum, burda yeğenim duruyo bazen ondan almştır diyo, yaw diyorum abi senden almş cumarteside getiricem ozaman söler sendenmi başkasındanmı dedim.

tamam dedi numaranı alıyım dedi verdim bn yeğenime bi soriyim diyo sana haber vericem diyo. iyi olur en kısa zamanda çözülsün hat çıkarttıramıyorum dedim tmm dedi.

bekliyorz bakalm.

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

çözemez artık. o hat gitti en iyi ihtimal yeni bi hat açabilir üzerinize

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    apokontek
    apokontek's avatar
    Erkek

adamın malca konusmasına bak "yegenım almıstır" lan bole bı acıklamamı var dangalak! ha yegenın ha sen ne fark ederkı! eger yegenını buraya koyuyasan dukkana baksın dıye senın vekılındır o adam ve onun yaptıgı tum ıslerden sorumlusundur!

Ben bole bı olayı ılk defa senden duyuyorum burdada cok alt bayı var ama hıcbırı bole bıseye g.tu yıyıpte gırısemez!

Eger ıspatlayabılecegıne ınanıyosan gıt sıkayette bulun,hatta bı kac arkadasında ordan acık hat alsın beraber sahıtlerınle sıkayette bulun adamdan gerekırse tazmınat felanda talep edebılırsın...Bnce bu olayın pesını bırakma derım!

bu arada adamın dedıgı hıcbırseye ınanma,adam senı mal yerıne koyup kandırmaya daha dogrusu uyutmaya calıscaktır! ve alttan alarak sana yenı bı hattı bedavaya cıkarma teklıfı bıle edebılır gozunu boyama amacıyla!

Allah büyüktür vesselam...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

apokontek bunu yazdı:
    -----------------------------

adamın malca konusmasına bak "yegenım almıstır" lan bole bı acıklamamı var dangalak! ha yegenın ha sen ne fark ederkı! eger yegenını buraya koyuyasan dukkana baksın dıye senın vekılındır o adam ve onun yaptıgı tum ıslerden sorumlusundur!

Ben bole bı olayı ılk defa senden duyuyorum burdada cok alt bayı var ama hıcbırı bole bıseye g.tu yıyıpte gırısemez!

Eger ıspatlayabılecegıne ınanıyosan gıt sıkayette bulun,hatta bı kac arkadasında ordan acık hat alsın beraber sahıtlerınle sıkayette bulun adamdan gerekırse tazmınat felanda talep edebılırsın...Bnce bu olayın pesını bırakma derım!

bu arada adamın dedıgı hıcbırseye ınanma,adam senı mal yerıne koyup kandırmaya daha dogrusu uyutmaya calıscaktır! ve alttan alarak sana yenı bı hattı bedavaya cıkarma teklıfı bıle edebılır gozunu boyama amacıyla!

-----------------------------

dediğim gibi en iyi ihtimal yeni bir hat atabilir o arkadaş. daha iyisi adamı dövebilir. başka ihtimal yok kolay kolayda ıspat edemezler. öyle her delilsiz şikayette bayilik iptal olsaydı telefoncular birbirlerini *ikerlerdi. şu anda aldığı ve üzerine olmayan hat için tazminat falan alamaz. ama tongaya düşürüp yeni bir hat alırken açık hat isterse,  ses görüntü bilmem ne kaydederse bayiliğini iptal ettirebilir. onada emin değilim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chirkin01
    chirkin01's avatar
    Erkek

yapman gereken operatorlere öncelikle dilekçe vermek (bulunduğun ildeki müdürlüğe verirsen iyi olur) dilekçede özetle ben sizin operatorünüzden şu hattı kullanıyorum bunun dışındakiler benim değil benim adıma benim haberim olmadan açılmış hatlardır diyeceksin onlarda diğer hatları kapatırlar kapatmasalar bile ileride sorun olduğunda ben dilekçemi vermiştim dersin iptal etmeniz gerekirdi diyeceksin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chirkin01
    chirkin01's avatar
    Erkek

benimde başıma gelmişti benzeri 3 operatöre bu şekilde dilekçe verdim toplamda 75 tane hattı iptal ettiler

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek

o adamın yeğenin .mkkk ;) Şerefsiz pezevenk ibne

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurtcobani
    kurtcobani's avatar
    Erkek

müşteri hizmetlerini ara önce adıma kayıtlı hatların listesini istiyorum de sana fax numarası verecekler kimlik fotokopini isteyecekler gönder

dahasonra adına nekadar hat varsa numaralarını verirler sende o hatları kapatmak istediğini belirt (sende olmadıkların ve senin almadığını söyle)

gerisini onlar halleder ama bir dost tavsiyesi bunu yap.

belki senin adına alınmış hatlarla illegal işler yaparlar uyuşturucu satışı vs. direkt başın belaya girer derdini anlatana kadar canını okurlar.

Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Yada Yoldan Çekil.
Toplam Hit: 8310 Toplam Mesaj: 34