Gsm Operatörlerinin Geleceği Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek

Hacılar bu konuda fikirlerinizi hakikaten merak ediyorum.. Akıllı telefon denen meretler var artık, çok degil, 5 sene sonra muhtemelen herkeste bulunacak. Bu telefonlarla sadece internet aracılıgıyla mesajlasma, hatta arama yapmanızı saglayacak uygulamalar da var. Peki bunlar her tarafı sardıgında sizce operatorler ne yapacak, o kdar baz istasyonu, çalışan, şubeler reklamlar vs.vs. hepsi çöp mü olacak?

Derseniz ki, internet paketlerinin fiyatını arttırırlar, o zaman da site artan wireless ağlarından bahsetmek isterim :) Geçenlerde minibuslere bile koyacaklarından bahsediliyodu mk. :D Harbi merak ediyorum ne dusunuyorsunuz?

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

internet var diye internetten televizyon izleniyor diye tv yi çöpe atanı gördünmü sen hiç ?

Tam tersine yok 3d televizyon yok şu yok bu artışlar oldu.

Her gün internetten gazete okurum peki bu gazete almama engelmi ? hayır her gün gazetemi yine alıyorum.

Kısacası internet her zaman kesilebilir yada tam randıman vermeyebilir.

bu yüzden normal telefon konuşmasının yerini hiç bişi tutmaz. Yok voip yok bbm yok şu yok bu. wallaha çatır çatır mesaj atıp konuşurum. hem hızlı hem donanım gerektirmiyor hemde kesintisiz.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

GSM operatorleri bana gore akılıı telefonlarin cok gerisinde kaliyor..

Adam gibi 3G hizmeti saglayan GSM operatoru yok . ama 3G ozellikli telefon yok .

Adam gibi Ceken GSM operatoru yok . Hala EDGE ye sükrediyoruz.

Kimse gelipte Avea vodafone turkcell orada burada cekiyor demesin..

Kapsama alanlari yeterli degil .

ornek istanbuldan izmir e gidiyorum en az 15 20 kere hattimin gittigini gordum ( turkcell )

istanbul bahcelievler yaylada oturuyorum. Avea Ve Vodafone cekmiyor. telefon acip sorudugumda Baz istasyonu calismalari sürdügünü soyluyorlar 2 yil oldu :) bi bitmedi .. 

Evet uzun lafin kisasi Suan hic bir GSM operatoru kullandigimiz telefonlarin hakkini vermiyor. Cok gerideyiz cok ..

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

zaten bu telefonlarda gsm operatörünün internetini kullanıyorsun. adamlar için farketmezki. arz talep meselesi. sen bunu kullanmak istersen ona göre yatırımını yapar ona göre fiyatını belirler

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

bence geleceği parlak operatörlerin niye diye sorarsan bu 3g olayını biraz daha yontabilirlerse ttneti çok rahat öldrebilirler amma velakin şu anki siyasi sebeplerden ötürü bayağ bi zaman alır gibime geliyor

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Halimize sukretmeliyiz, amerikada ev telefonunun bile cekmedigi oluyor (?!)

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

merak etme onlar para kazanacak birşey mutlaka bulurlar.

şu an bile 4g yi destekleyecek imkan varken sırf 3g den biraz daha para kazanmak için kullanıma açmıyorlar.

Bu işler hep paraya bakıyor. onlar para kazansın vatandaş geri teknolojide dursun.

soruyosun adama niye 4g yi destekleyecek sistem varken kullanmıyosunuz diye

diyoki yetkili abi sana, milletimiz daha 3g yi  kullanmıyorki. 3g için ayrılan bant genişliğinin bilmem % kacı bile dolmamış daha bunu kullanmıyomusuz 4g yi mi kullanacakmışız.

tamamen para üzerine planları yapmışlar onada bi çare bulurlar.

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

GSM Bitmeyecek, 

yada biter mi la ? 

Bir de bakmışız bundan 10 yıl sonra Turkcell ve Avea taksitle telefon satan toptancılar olmuş :D

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

zaten operatorlerin sms ve ses ten kazançları azalmaya başladı. O trend artık başladı. Operatörler  bundan sora size içerik sağlayarak para kazanacak. mesela mobil tv , muzik vs.. O yüzden önümüzdeki 1-2 yıl içinde operatörler de deli telefon kampanyaları başlayacak. atıyorum galaxy s3 ün perakende fiyatı 1500 lira ise adam sana bunu 1000 liradan vericek. Operatorler şuan başladılar bu işlere yavaş yavaş girmeye boş durmuyolar merak etmeyin :D

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı

zaten operatorlerin sms ve ses ten kazançları azalmaya başladı. O trend artık başladı. Operatörler  bundan sora size içerik sağlayarak para kazanacak. mesela mobil tv , muzik vs.. O yüzden önümüzdeki 1-2 yıl içinde operatörler de deli telefon kampanyaları başlayacak. atıyorum galaxy s3 ün perakende fiyatı 1500 lira ise adam sana bunu 1000 liradan vericek. Operatorler şuan başladılar bu işlere yavaş yavaş girmeye boş durmuyolar merak etmeyin :D

uzun lafin kisasi Avrupadaki Gsm operatorleri gibi.

sozlesme imzala al sana cift telefon bilgisayar ipad cart curt :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    erdemcakmak bunu yazdı

Hacılar bu konuda fikirlerinizi hakikaten merak ediyorum.. Akıllı telefon denen meretler var artık, çok degil, 5 sene sonra muhtemelen herkeste bulunacak. Bu telefonlarla sadece internet aracılıgıyla mesajlasma, hatta arama yapmanızı saglayacak uygulamalar da var. Peki bunlar her tarafı sardıgında sizce operatorler ne yapacak, o kdar baz istasyonu, çalışan, şubeler reklamlar vs.vs. hepsi çöp mü olacak?

Derseniz ki, internet paketlerinin fiyatını arttırırlar, o zaman da site artan wireless ağlarından bahsetmek isterim :) Geçenlerde minibuslere bile koyacaklarından bahsediliyodu mk. :D Harbi merak ediyorum ne dusunuyorsunuz?

o kadar baz istasyonları olmasa o akıllı telefonlar bi b*ka yaramaz

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
Toplam Hit: 2195 Toplam Mesaj: 21