GSS Prim Borcu Hakkında Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    yazipcikacak bunu yazdı

Devlet bir şekilde kitliyor merak etme.

+1

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    knuckleduster
    knuckleduster's avatar
    Erkek

Gelir testi yaptırmayı düşünebilirsiniz.

yüzyıllık "knuckleduster" teriminin, türkiye`de "muşta" olarak adlandırılarak piç edilmesine dur diyenlerin sesiyim. ayrıca elleri 7/24 terleyen şahısların, efsanevi fakat malesef paslanmaz çelikten yapılmamış "knuckleduster" cisimlerini 7/24 ellerinde taşıyarak adeta "58 yıllık, tamamı gümüş renginden ve paslanmaz çelikten oluşan bir seiko saate 7/24 bok kokan(çünkü boktan) uyduruk deri kayış takılması" ifadesindeki betimleme imgesine uygun bir faaliyet içinde olmaları da hoşuma gidiyor değil.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam bende çalışmıyorum ama gss borcu da çıkmıyor.Gelir testine girdiydim vs vs.BU arada işten ayrıldığın zaman mutlaka ssk ya bildirme gerekiyor.Ben bildirmedim yüksek çıktı sonra düşürdüler vs meşakkatli oluyor.Onlar da sana yol yordam gösterir.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Hocam bende çalışmıyorum ama gss borcu da çıkmıyor.Gelir testine girdiydim vs vs.BU arada işten ayrıldığın zaman mutlaka ssk ya bildirme gerekiyor.Ben bildirmedim yüksek çıktı sonra düşürdüler vs meşakkatli oluyor.Onlar da sana yol yordam gösterir.

İşyeri yapmıyor mu zaten gerekli yerlere bildirme işlemlerini?

Sen hiç kaval çaldın mı?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Hayır iş yeri bildirimini kabul etmiyorlar . 

Sureler yanlış olabilir . Ama 90 gunsonundakendin gideceksin ssk ya gss bölümünden sıra alıp ben işsizim diyeceksin onlarda bakacaklar haaaaa.  Tamam sen de iş.yok . gss ye start verecekler. gss baslatacaklar.   İşe girincede tam tersini yapa can gidip ise başladım diyeceksin gss kapatacaklar

samaccc tarafından 12/Mar/16 09:27 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Cevap veren herkese teşekkürler. Özellikle şu son mesaj bayağı aydınlatıcı oldu.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

İşyeri yapmıyor mu zaten gerekli yerlere bildirme işlemlerini?

Hocam bilmiyorum ben ssk ya gittiğimde öyle dediler.Gİrdiğin ve çıktığın zaman bize bildirmen gerekiyor dediler.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek

Hocam sizinki tam nasıl olur bilmiyorum ama böyle bir şey var " aile içi kişi gelirleri asgari ücretin 1/3’ünden az ise, hiç prim ödemeyecekleri gibi birikmiş borçları da tamamen silinecek.". ve bende ikamet adresimi dayımın üstüne yaptırdıgım günden itibaren gss borcu çıkmıyor.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bende hiç görünmedi o borç. Tanıdığım insanların %99unda var ama. Kanun ilk çıktığında gidip "benim götümde don bile yok" şeklinde bi dilekçe vermek gerekti. O şekilde bi işlem daha var ama bu sefer evine gelip bakıyorlar gerçekten donun var mı yok mu diye.

Neyse sağlık mağlık olsun. 

yardırmak bizim işimiz
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

gelir testi yaptırman lazım ki onun için epey bi uğraşı var nüfusa kayıtlı olduğun yerin aile planlamasında bu testi yaptırıyorsun ve bi ihtimal gelip ev kontrolü falan yapıyorlar her halükarda 30 gün içinde sonuçlanıyor ve sağlık güvenceni ya devlet karşılıyor da 50 tl veriyorsun ya da aylık 300 tl veriyorsun.

Çok sıkılıyom
Toplam Hit: 2993 Toplam Mesaj: 21
işsizlik gss prim borcu