GSS Prim Borcu Ne ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bugün bir gireyim dedim 95 lira borc cıktı amk 

ayar oldum ne bu neden dolayı verilmiş daha öncedende 750 tl borc ödemişim ama haberim yok o iş nasıl oluyor

Kalan GSS Prim Borcu 95,99 TL

yazıyor  bunu vermezsem ne olur yakında uykumuzdan kaldırıp götümüzü sikcekler amk 

bu resimdeki ne ben borc felan ödemedim 755 lira nedir

do_som tarafından 17/Oca/18 18:52 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

onlarda bilmiyor . sorduğunda öyle diyorlar . ısrar edersen  sistem otomatik yapıyor diyorlar . 

ssk binasına gidin . çalışan öğrenci herhangi bir sağlık güvenceniz varsa silerler 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

ayar oldum ne bu neden dolayı verilmiş daha öncedende 750 tl borc ödemişim ama haberim yok o iş nasıl oluyor

yazıyor  bunu vermezsem ne olur yakında uykumuzdan kaldırıp götümüzü sikcekler amk ajskdkakldldlxşxşçsdçdöçsödlslsjd

hissediyorum iç savaş çok yakında..

Schwarz tarafından 17/Oca/18 19:01 tarihinde düzenlenmiştir

Ignorance is bliss.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

seçim yaklaşıyor ya önce borç kitleyecekler sonra bakın borcunuzu sildik diyecekler gerçi bu vol II oluyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

calısmıyorum suan  nasıl verecekmisim o parayı :D 

parasızlıktan tütün içiyoruz adamlar hokus pokusla borc cıkartıyor ben onu anlamıyorum

ben bunu vermezsem cok katlanırmı ? bana eksisi ne olur bunun 

hastaneye felan gittigim yok zaten sigortada yok

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

yazıyor  bunu vermezsem ne olur yakında uykumuzdan kaldırıp götümüzü sikcekler amk ajskdkakldldlxşxşçsdçdöçsödlslsjd

hissediyorum iç savaş çok yakında..

:D amk nasıl bir alıntı yapıyon sende aşure gibi :D 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

parasızlıktan tütün içiyoruz adamlar hokus pokusla borc cıkartıyor ben onu anlamıyorum

Sigortası olmayanların sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi icin yapılan "Genel Sağlık Sigortası" devletin zorunlu olarak kestiği bi tür harac.... Oğrenciyseniz babanızdan 25 yaşına kadar yararlanabiliyorsunuz. Ondan sonra en alt limitten borclandırılmaya başlanıyor. 

Benim şuan yapılandırılmış borcum 1700 lira.

Uzun lafın kısası yarın oburgun bankada falan paran varsa devlet borcu oradan tahsil edebilir . Veya canı sıkılır secim oncesi borcunu siler.
    Hastaneye yolun düşmediği sürece sorun yok. Allah korusun bi trafik kazası falan bişey gecirdin y***ğı yedin....
    Ben acıkcası odememeye devam edicektim , fakat sağlık kontrollerine girmem gerekti. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

Sigortası olmayanların sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi icin yapılan "Genel Sağlık Sigortası" devletin zorunlu olarak kestiği bi tür harac.... Oğrenciyseniz babanızdan 25 yaşına kadar yararlanabiliyorsunuz. Ondan sonra en alt limitten borclandırılmaya başlanıyor. 

Benim şuan yapılandırılmış borcum 1700 lira.

Uzun lafın kısası yarın oburgun bankada falan paran varsa devlet borcu oradan tahsil edebilir . Veya canı sıkılır secim oncesi borcunu siler.
    Hastaneye yolun düşmediği sürece sorun yok. Allah korusun bi trafik kazası falan bişey gecirdin y***ğı yedin....
    Ben acıkcası odememeye devam edicektim , fakat sağlık kontrollerine girmem gerekti. 

anladım hocam cok degisik duygular hissediyorum suan yüce türk devletide bana bu kafayı yasattıgı için teşekkür ediyorum :ASDADa

sigortasızım ama hastaneyede gitmiyorum adamlar beni borca sokuyor amk :D

senelik nekadar kesiyorlar bilen varmı aylık 57 tl miymis neymis :D dogrumu harbiden internet mi bu amk 57 lira ne

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

onlarda bilmiyor . sorduğunda öyle diyorlar . ısrar edersen  sistem otomatik yapıyor diyorlar . 

ssk binasına gidin . çalışan öğrenci herhangi bir sağlık güvenceniz varsa silerler 

sigortalı ise girdimmi sigortadan alıyorlar o borcu dimi ? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

sigortalı ise girdimmi sigortadan alıyorlar o borcu dimi ? 

yok . o senin borcun . zike zike ödetirler . o konuda çok yaratıcılar mesela dask ı elektrik faturasına dahil ettiler . zorunlu deprem sigortanı ödemezzsen elektrik yok :G ilerde araba alırken yurt dışına çıkarken alırlar bir şekilde . mesela benim var borç ziksen ödemem zorla el koymalarını beklicem. 

burda uzun uzun yazıldı. 

şöyle söylim nefes alan her canlı gss öder. adam gerekirse kredi kartı ödemesini gelirin gösterir yinede ödedit onu.  tv varsa buzdolabı varsa annen baban emekli ise ödersin.

şu anda durum iyi. sabit fiyata geçtiler 60tl falan . askari ücrete orantılı ona zam geldi gss yede geldi. 

aslında yılda 720 tl ye sigortalı olmak bir bakıma güzel lan . tamam full beleş olsa iyide buda iyi . hani ilaç katkı payı falan veriyoruz ya oda iyi bakmayın . sistemin çökmesinden iyidir

edit= 

mesela geçen elimde siğil vardı onu yaktırdım doktorda . merhem yazdı .  eczaneye gittim merhem 10tl . benden 80-90tl istediler . önceden doktora gittğimden kalan borçlarmış. verdim :D 

YANLIŞ YÖNLENDİRMİM  SON HALİNİ BİLMİYORUM . GİT SİGORTA BİNASINA ÖĞREN . EN GÜZELİ 

SON EDİT. = KALP İLACIN YANINDA OLSUN . 7850 TL DERLERSE ŞAŞIRMA : )

samaccc tarafından 17/Oca/18 19:57 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Ben de aylık 53 tl olan sağlık şeysini ekim ayından beri yapıyorum.  O zamandan beri hastaneye gitmedim. 3-4 aylık o borcu her türlü benden alacaklarını söyledi birileri. Borç silinmiyormuş. 

Sağlık hizmeti almadığım ayların parasını niye ödüyorum anlamıyorum aq

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 1904 Toplam Mesaj: 17
gss prim borcu ne ?