folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Guillain Barre Sendromu Duydunuz Mu?

Guillain Barre Sendromu Duydunuz Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

Başımıza gelince duyduk. Annem 10 gündür yoğun bakimda. Çok sık görülen bir hastalık değil diye yazıyor nette. Lakin doktorlara sorduğumda görüldüğünü söylüyorlar. İnternette yaptığım araştırmada özellikle biontech aşısını hedef gösteriyorlar. Aslında çocuklarda sık görülürmüş. Tedavi için de fazla bir şansımız yokmuş. Belli bir tedavisi varmış. Ona yanit vermesi gerekiyormuş annemin.

Ayakta, elde ve dilde uyuşma ile başladı. Sonra bütün vücudundaki kas sistemi iflas etti. Aklınızın bir köşesinde olsun. Erken tanı çok önemli. 

Sizin önereceğiniz yönlendirebileceğiniz bir durum var mıdır?

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeg392
    zeg392's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun kardeşim  İlk defa duyuyorum. Umarım detaviye yanıt verir Allah şifa versin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Hocam 6-7 yıl önce grip aşısı sonrasında bir akrabamda (55+) olmuştu. Ayaklardan itibaren uyuşma-felç başlamıştı, yaklaşık bel seviyelerine ulaştığında hastaneye varmışlardı.

Ankara Güven Hastanesi'ne acilden giriş yaptılar, sanslarina nöroloji miydi neydi o bölümdeki doktor teşhisi hemen yaptı ve tedavi başladı.

Bir hafta civarında serum yoluyla ilaç verdiler ve düzeldi, taburcu oldu  Bir kaç aya da eskisi gibi normale döndü. Acilden girdiği için tek kuruş da almadılar.

Siz de tedaviye yanıt alırsınız ve anneniz iyileşir umarım. Geçmiş olsun.

MaviEkran tarafından 09/Mar/23 22:01 tarihinde düzenlenmiştir

Blue Screen of Death
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek
    MaviEkran bunu yazdı

Hocam 6-7 yıl önce grip aşısı sonrasında bir akrabamda (55+) olmuştu. Ayaklardan itibaren uyuşma-felç başlamıştı, yaklaşık bel seviyelerine ulaştığında hastaneye varmışlardı.

Ankara Güven Hastanesi'ne acilden giriş yaptılar, sanslarina nöroloji miydi neydi o bölümdeki doktor teşhisi hemen yaptı ve tedavi başladı.

Bir hafta civarında serum yoluyla ilaç verdiler ve düzeldi, taburcu oldu  Bir kaç aya da eskisi gibi normale döndü. Acilden girdiği için tek kuruş da almadılar.

Siz de tedaviye yanıt alırsınız ve anneniz iyileşir umarım. Geçmiş olsun.

Valla bizde 2 gün içinde herşey oldu. Hızlı ilerlemiş. Teşhis konuldu, tedaviye başlandı ama enfeksiyon durumu çıktı. Şuan annemin direnmesini bekliyoruz. Zaten tanısı zor konuluyormuş. Her zaman umut vardır. 

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

neler var şu hayatta. internetten baktımda hemen hemen herkes kurtuluyormuş ama eski haline gelmesi 1-2 yıl sürebiliyormuş. umarım bir an önce iyi olur

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Çok geçmiş olsun. Şifa diliyorum...

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek

Hocam cok gecmis olsun, yaklasik bir hafta yogun bakim kapisinda babasini beklemis biri olarak sizi cok iyi anliyorum.

Hastalik veya tedavisi konusunda bir fikrim yok lakin verebilecegim tek oneri moralinizi/umudunuzu yuksek tutmaniz, kisa ziyaretlere izin veriyorlarsa bu morali annenize de vermeniz. Insanlarin gercekten tedavi surecinde moral ve pozitivizm ciddi etki ediyor.

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

hiç duymadım ama felçten farkı ne acaba

felçle tıpatıp özellikleri var

geçmiş olsun

bu aşıların etkileri görülmeye başladı 

manyak hemşire bir aşı yaptı bana.  ne yaptın dedim " bilmiyorum ne fark eder" dedi

bizim aileninde kaderi herkese yanlış iğne vuruyorla.r kaç sefer ölümlerden döndük.

hazır sırası gelmişken "basit birşey tek giderim" demeyin. en basit ilaç yazdırmaya dahi yanınıza birini alın.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

Öncelikle çok geçmiş olsun. Dersten hatırladığım ve notlardan baktığım kadarıyla özellikle bacaklardan başlayan simetrik bir güçsüzlük-duyu kaybı varsa ilk akla gelen hastalıklardan. Nedeni genellikle otoimmündir. Yakın zamanda enfeksiyon geçirip geçirmediği sorgulanır (grip-korona özellikle) çünkü bakteri zarındaki bir antijene karşı vücut antikor üretiyor daha sonrasında ise vücut duyu nöronlarını antijen olarak algılamaya devam ediyor. Bunun nedeni bakterinin antijeniyle duyu nöronlarının antijeninin benzer olmasından kaynaklanabiliyor. T lenfositleri duyu nöronlarının antijenlerine saldırıyor ve guillian barre sendromu ortaya çıkıyor. Tedavisinde kortizol, intravenöz immünglobulin (ivig) ve steroid kullanılır. Nedeni bağışıklığı baskılayıp nöron ölümlerinin önüne geçmektir. Progresif olarak seyredebiliyor veya tamamen iyileşebiliyor.

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Allah tez zamanda acil şifalar versin abi...

Bu Covid aşıları ciddi manada insanları hasta etti, garip garip hastalıklar sürekli olarak artarak yayılmaya devam ediyor.. Bazı kişilerde de değişik hastalıklara sebep oluyor böyle.. .Ne olacak sonumuz acaba

Cigu bigule :(
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

2023 ne pislik bir yıl çıktı ya :( Allah acil şifalar versin. Sinir sistemini uyarmak için el ve ayaklara bol bol masaj yapın sürekli konuşun.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 2829 Toplam Mesaj: 33
#guillain #sendrom #hasta