folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Gümrük Sınırı 30 Euro'ya Düşürüldü

Gümrük Sınırı 30 Euro'ya Düşürüldü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

ANA BACI Sövmek serbest mi ? Lütfen nolur kusacağım !! LAN BU NEEEEEEEEEEEEEEEE :@@@@@@@@@@@@@@@@@ 30€ da ne demek !!!! Para var da 1 ay Çinden ürün bekliyoruz değil mi !! :@@@@@@@@q

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

kargolar daha da yavaş gelir şimdi. bakacaklar bu mal 30euro yu geçer mi geçmez mi. insiyatif kullanacaklar. kargo paketlerindeki fiyatlara da pek bakmazlar artık. gümtrükteki memurda, bu 30 euro yu geçer kanati olursa yandık. uğraş dur ondan sonra.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Avrupa birliğini örnek vermek nedir. Gümrük vergisi vemriyorlarki kendi aralarında. Sadece kendi ülkelerindeki vergileri ödüyorlar. Mesela biz almanyadan aldığımızda ürün katalog fiyatının altına geliyor çünkü almanya'nın sorumlu olduğu vergileri amazon bizden almıyor ve bunları düşeren bize indirimli gelmiş oluyor.

Dışa bağımlı olmayan alım gücünün fazla olduğu avrupa birliğiyle bizi kıyaslayıp ülkedeki vatandaşın daha da sırtına çıkmak nasıl bir zihniyet nasıl bir yönetim biçimidir sorarım bakan beye?

Şaka gibi varya ulan ya ülkeyi batırmak için elerinden geleni yapıyorlar. Madem ülkede haksız rekabet olamsın istiyorsun üreticilerin vergilerini düşür alt limite çek, tüketicilerin ödeyeceği vergileri düşür. O zaman dolar da düşer euro da düşer türk lirası da değerlenir bizim alım gücümüz de artmış olur. Kısmen refah getirirsin. Ama sen gidip de vergileri bindir üstüne politik yanlışlardan iyicene para biriminin içine et sonra da dünyanın gerisindeyiz iyicene geri kalalım deyip 30euroya çek limiti ahahahahah.

RaAmLis tarafından 22/Ara/16 18:29 tarihinde düzenlenmiştir

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

tüm ürünlere rahat %40 zam sokarlar böyle bir durumda bizim esnaf % 100 karı yerinde bile bulmuyor adamlar %300 karla ürün satıyor böyle kar marjımı olur amk

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

ya bu kadar uğraştıracaklarına ne tarafa domalcaz söylesinler sağı oslu deneyip durmayalım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

mal tr de 100 tl mi

amazonda 110 tl mi yine amazonda alırım.yeter ki buradakiler kazanmasın.

ancak size şimdi 2 haftadır 20 tane mal gösterebilirim.ayakkabı ve montların markasını söylemeyeceğim çünkü gider alırsınız fiyatlar artar :))

50 euroya aldığım mal 800 tl.

35 euroya aldığım ayakkabı 729 tl

40 euroya aldığım bot 659 tl.

50 euroya aldığım ayakkabı 470 tl.

29 euroya aldığım aykkabı daha yok ancak +600 deniyor.

şimdi ne yapalım ?

ha bir de diyelim ürün 39 euro.

şimdi ben 9 euro üzerinden mi %20 alacağım yoksa 

39 euronun %20 sine kadar mı vergi alabiliyorlar ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=29_KOwW8zho

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Birileri çikti 150 € çikcak dedi 1000 kere dedim çikarsinlar 150 € dünya alem gelsin s... beni.

Çok daha iyi yapiyorlar ses çikarmayin toplu taşimaya zam ona zam buna zam.

Yerli e-ticaret siteleri s... belamizi tabi baktılar başa çikamiyorlar amazon tr destegide çikti ee ne yapalim bunlari kısıtlayalım.

3-5 şerefsizin cebi tam olsun diye bizim gibilerin 10-20 lira alıyorlar.

Ben ne diyim bu olayda emegi geçen herkesin anasının kafasına teflon tava ile vurayim :)

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Amazon 29 euroya kargo bedava demeye başladı :) 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Hulooggggggggggggggg Avoufudsaufasufudsuafusdaufusdfusudafudsuafudsuafudsaufusdau

yaşasin 30 €

Yalandır yalan beyler inanmayin gazte de bile yazsa inamayın yalannnnn YALANNNNNDFSADFASFDSAFAS

Ya göre göre mikiyolar bizi yeter be kardeşim bunuda biri gelsin savunsunda göreyim vala banlasalar bile ana bacı söverim.

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
Toplam Hit: 6501 Toplam Mesaj: 60
gümrük kdv