folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Günde 30 İçerik Girilen Bir Site, 1 Sene Sonra?

Günde 30 İçerik Girilen Bir Site, 1 Sene Sonra?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar, jenerik bir domainim ve özgün bir fikrim var. Sadece google üzerinden ziyaretçi gelecek bir site açmayı planlıyorum. Çoğumuzun mutlaka her ay bir kere google da aradığı tarz şeyler hakkında bir site.

Siteye her gün 30 özgün içerik girilecek. 1 senenin sonunda 10.000 içerik olacak. 

-1 senenin sonunda kaç hit olur?

-50K hit olduğunu farz edersek adsense geliri ne kadar olur?

-1 sene sonra adblock engelleyici koymamı önerirmisiniz?

-1 sene sonra siteye girilen içerik sayısı günlük 15 taneye düşerse site büyük kayıba uğrar mı?

-Hangi hosting firmasını önerirsiniz?

Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Günde 30 içerik gireceğine günde abartıyorum 10 videoya çekip youtubeye atsan daha iyi dğeil mi?

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

1 sene boyunca her gün 30 Özgün içerik çok büyük rakam zor görünüyor..

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    Turania bunu yazdı

1 sene boyunca her gün 30 Özgün içerik çok büyük rakam zor görünüyor..

Zor ama mümkün hocam. Benim merak ettiğim bu emeğin ulaşacağı nokta. Eğer tatmin edici bir nokta ise yapılabilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

6 ay boyunca içerik depolarsın 6 ay sonunda rahat rahat girersin içerikleirni.

dcpromo tarafından 08/Ağu/17 17:19 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Burada kritik nokta içeriğin sayısı değil içeriğin ne olduğudur.Şöyle arama hacmi olmayan yüzlerce içerikten alınacak hit ve kazanç asla verilen emeği karşılamayacaktır.

hit ile sadece kazanç bilgisi verebilmek neredeyse imkansız.Burda etken o kadar çok madde var ki reklam yerleşimi - tbm - sektör vb

Girilen içerik sayısının 1 yıl sonra 15 olması ise yine girilen içeriklerle alakalı.Yani gelir geçer konular tercih edilecekse (2017 oscar töreni - 2017 şampiyonlar ligi finali-2017 memur atamaları vs gibi ) 1 yıl sonrası için hit getirmeyeceği düşünülürse (standart işleyiş için belirtiyorum :) ) seneye aynı mantık ile içerik girildiğinde hit kaybı doğal olarak yaşanacaktır.Fakat akciğer kanseri - bitcoin nedir vs gibi seneye de değişmeyecek konular yukarda tutulabiliyorsa içerik giriş sayısının düşmesinin önemi yoktur.burda önemli nokta strateji + sektör + seo desteği olacaktır.

ZzZzZzZ...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı

Burada kritik nokta içeriğin sayısı değil içeriğin ne olduğudur.Şöyle arama hacmi olmayan yüzlerce içerikten alınacak hit ve kazanç asla verilen emeği karşılamayacaktır.

hit ile sadece kazanç bilgisi verebilmek neredeyse imkansız.Burda etken o kadar çok madde var ki reklam yerleşimi - tbm - sektör vb

Girilen içerik sayısının 1 yıl sonra 15 olması ise yine girilen içeriklerle alakalı.Yani gelir geçer konular tercih edilecekse (2017 oscar töreni - 2017 şampiyonlar ligi finali-2017 memur atamaları vs gibi ) 1 yıl sonrası için hit getirmeyeceği düşünülürse (standart işleyiş için belirtiyorum :) ) seneye aynı mantık ile içerik girildiğinde hit kaybı doğal olarak yaşanacaktır.Fakat akciğer kanseri - bitcoin nedir vs gibi seneye de değişmeyecek konular yukarda tutulabiliyorsa içerik giriş sayısının düşmesinin önemi yoktur.burda önemli nokta strateji + sektör + seo desteği olacaktır.

Arama hacmi olan içerikler hocam ve her biri 10 yıl sonra bile aranabilecek şeyler.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Günde 30 içerik gireceğine günde abartıyorum 10 videoya çekip youtubeye atsan daha iyi dğeil mi?

vıdeo zor duzgunıcerık gerek 10 vıdeo ceksen cok olur mıllet haftada 2 tane vıdeo koyuyor 

mesela bu kanal hergun koyuyor genelde 

https://www.youtube.com/user/suat2333

takıp edıyorum vıdeoda ses cok onemlı ses kotuyse prodüksiyona önem vermek gerekiyor

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

vıdeo zor duzgunıcerık gerek 10 vıdeo ceksen cok olur mıllet haftada 2 tane vıdeo koyuyor 

takıp edıyorum vıdeoda ses cok onemlı ses kotuyse prodüksiyona önem vermek gerekiyor

Bencede öyle. Daha kaliteli içerik olması gerekiyor youtube için. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Etçi Suat abi.

Adam başlı başına karakter.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Günde 30 içerikten senede 10 950 adet içerik eder. Bunları 3 TL'den satın alarak yazsan 32 850 TL, 5 TL'den satın alarak yazsan 54 750 TL eder. Hosting, server ücretlerine hiç girmiyorum ama en yoğun zamanda karşılayacak server senelik max 1000 - 2000 TL tutar.

Rakamlar ortada bu kadar yatırımı yapıp kaybedebilecek durumun var mı diye sen biliyorsun. Ve diğer arkadaşların yazdığı gibi içerik kalitesi gibi başka önemli faktörlerde var.

Sadece bi imza..
Toplam Hit: 2784 Toplam Mesaj: 25
günde 30 içerik girilen bir sitenin hiti