folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Günde Kaç Saat Çalışıyorsunuz ? Öğrenciler

Günde Kaç Saat Çalışıyorsunuz ? Öğrenciler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Özellikle bilg. yada yazılım okuyan arkadaşlar günde kaç saat programlama çalışıyorlar.Hangi zamanlar daha verimli oluyor.Nasıl çalışıyorlar yazarlarsa bakalım tecrübelerden yararlanalım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

4 saat ile 8 saat arası.

çoğu zaman 12'den sonra daha verimli oluyor.

edit: bazen yatakta, bazen koltukta, bazen yerde, nadiren masada çalışıyorum. çalışırken pozisyondan pozisyona giriyorum farkında olmadan.

Buremba tarafından 26/Mar/14 21:29 tarihinde düzenlenmiştir

. . .. . ... .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

programlama çalışmıyorum ama eskiye göre örnek verirsem, ilk başlarda çalışyordum ama ondan sonra bunu bir iş haline getirdim. yani kendime bir iş yaratıyordum ve o işi yapıyordum. bu sayede sıkılma falan olmuyordu, çünkü kafama göre uygulamlar yapıyordum.. mesela sinemada koltuklarla ilgili bir yazılım görmüştüm akmerkezde, hemen gittim benzerini yaptım .. bu şekilde hem yeni şeyler öğrenebiliyordum hem sıkılmadan kendimi geliştirebiliyordum..

kendini saate kısıtlama bence, bu iş biraz da zevk işidir.. can sıkıntısını gidermek için bile programlama yapılabilir.. bazen kendini kaptırıyorsun sabaha kadar devam ediyorsun, bazen erken bırakıyorsun.. ben böyle düşünüyorum.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

programlamaya calısmakla sistem & veritabanına calısmak, network'e calısmak bir olmaz sanıyorum.

sahsen sistem ve veritabanıyla ilgilendigim icin, zaman oldugunda yabancı kaynaklara ve e-booklara bakıyorum. sanal makinede denemeler yapıyorum, bir linux dagıtımında sunucu bazlı bir X servisinin kurulumunu ve konfigürasyonunu yapıp calıstıgına emin olmaya calısıyorum mesela.

oracle icin de henüz pratik yapmıyor olsam da, yüzlerce sayfa dokumantasyon oldugu icin, bir kitap belirleyip bölüm bölüm okuyarak ilerliyorum. sorun yasadıgımda oracle forumlarına bakıyorum. zaten bir sorun yasadıgında onun cözümünü bulana kadar catlıyorsun, mutlaka yeni bir sey ögrenmis oluyorsun böylece.

bir programlama diline calısıyor olsaydım, bol bol pratige yogunlasırdım sanırım.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

Bilgisayarla alakalı birşey okumuyorum, güzel sanatlar fakültesindenim. Haliyle aynı zamanda hobim olduğu için neredeyse tüm gün çalışıyorum denebilir. Sabah sessiz ve hafif serin saatler en verimli zamanlar oluyor. Etrafta insan varken zaten bir halt yapamam, afakanlar basıyor çalışırken hareket eden şeyler gördükçe. Sabit bir yerde duramıyorum bir de bu varç Kimi zaman alırım ufak bir eskiz defterini çıkarım terasa eskiz alırım, kimi zaman tableti alırım bilgisayar başına geçerim, bazen de yattığım yerde karalarım. Zorunluluk haline getirip standarta bağlamayı ve 'çalışma programı' hazırlamayı yanlış buluyorum, önce sevmek ve su içmek gibi bir istek haline gelmesini sağlamak lazım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

güzel söylüyorsunuz.

Buremba kaçıncı sınıfsın?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

güzel söylüyorsunuz.

3. sınıf hocam. çalışmaktan kastın öğrenmek mi tam anlayamadım da verdiğim saatler proje geliştirmek için harcadığım süreye gidiyor.

. . .. . ... .
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

proje yap, uyumak bile moralini bozuyor insanın.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

programlama çalışarak ögrenilmez hocu oturup ne istiyosan yazmaya başlicaksın

ben yaptım o hatayı sizde yapmayın herşeyi ögrenip öyle istediğimi yazarım demeyin istediginizi yazmaya başlayıp herşeyi ögrenin

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Subtitle
    Subtitle's avatar
    Erkek
    GUS bunu yazdı

programlama çalışarak ögrenilmez hocu oturup ne istiyosan yazmaya başlicaksın

ben yaptım o hatayı sizde yapmayın herşeyi ögrenip öyle istediğimi yazarım demeyin istediginizi yazmaya başlayıp herşeyi ögrenin

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Buremba bunu yazdı
    u235 bunu yazdı

güzel söylüyorsunuz.

3. sınıf hocam. çalışmaktan kastın öğrenmek mi tam anlayamadım da verdiğim saatler proje geliştirmek için harcadığım süreye gidiyor.

aynen hacı proje geliştirmek,programlama çalışma adına bişeyler yazmak vs hepsi kastettiğim.

Toplam Hit: 1827 Toplam Mesaj: 13