folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Güneş Tutulması Yarın (25 Kasım)'Da Olacak

Güneş Tutulması Yarın (25 Kasım)'Da Olacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mali
    Mali's avatar
    Erkek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Astrofizik Araştırma Merkezi ve Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Osman Demircan, bu yıl 4’ü Güneş, 2’si Ay olmak üzere toplam 6 tutulmayla ender rastlanan bir durumun gerçekleşeceğini söyledi.

Her yıl 6 ay arayla iki grup tutulma gerçekleştiğini belirten Prof.Dr. Demircan, 2011 yılının bu bakımdan özel bir yıl olduğunu söyledi.

NASA’dan yapılan açıklamayı paylaşan Prof. Dr. Osman Demircan, "Buna göre, bu yıl 4 Ocak, 1 Haziran, 1 Temmuz ve 25 Kasım’da parçalı Güneş tutulmaları olacak. Ayrıca 15 Temmuz, ve 10 Aralık’ta tam Ay tutulması yaşanacak.

Yani ender yaşanan bir olay meydana gelecek. Çünkü bir yıl içinde 6 kez tutulma bundan sonra 2029, 2047, 2065, 2076’da ve 2094 yıllarında gerçekleşecek. Ancak bunların hepsi aynı yerden gözlenemeyecektir"

alıntıdır.

Bu yıl Özel bir yıl.

Akilli olanlar sebepler konusunda tartışırlar. Ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

iyide 25 kasım harici hepsini geçmiş oluyoruz :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosplay
    Cosplay's avatar
    Erkek

ya o değilde arkadaşlar hangi olaydı türkiyeden bidaha 50 yıl sonra gözükecek olan? öyle bişeler sayıklıyolardı bikaç sene olmuştu bu unuttum.

make total destroy
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Her yıl.. 4 senede, 10 senede, 100 senede olan birşey oluyor ve özel bir yıl oluyor.Ben anlamadım bu işi.Eskiden isli cam ile tulmaya bakardık.Geçen sinemada xband 3d gözlüğü kırdım parasını ödettiler.Aldım ama kırık gözlüğü de tamiri olmuyormuş.Yarın bişe varsa bari onla bakim.. :)) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

türkiyeden gözlemlenebiliyormuki ?

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

BuZuL bunu yazdı:
    -----------------------------

xxx
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mali
    Mali's avatar
    Erkek

EMRE955 bunu yazdı:

BuZuL bunu yazdı:

parçalı güneş tutulması olacağından

Türkiyenin Kuzeyinde bulunan illerde görülebileceği söylenmiş  :|

Akilli olanlar sebepler konusunda tartışırlar. Ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

Cosplay bunu yazdı:

ya o değilde arkadaşlar hangi olaydı türkiyeden bidaha 50 yıl sonra gözükecek olan? öyle bişeler sayıklıyolardı bikaç sene olmuştu bu unuttum.

kuyruklu yıldız mı :| ben bir kere gördüm çok oldu ama

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

abi ne zaman güneş tutulması olsa büyük bir deprem oluyor peşinden bilim adamları hiç alakası yok diyor ama bence o alakayı bulamadıklarından dolayı diyorlar çünkü 3-4 güneş tutulması hatırlıyorum hep akabinde büyük bir felaket oluyor en son güneş tutulmasından sonra haiti de büyük bir deprem olmuştu 17 ağustos depreminden bir kaç gün önce de güneş tutulması olmuştu...

işte öyle
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

Cosplay bunu yazdı:

66 yılda bır olan bısey vardı hatrlıorm bundan yaklasık 6 sene once neydı ama 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

RhiFaT bunu yazdı:

abi ne zaman güneş tutulması olsa büyük bir deprem oluyor peşinden bilim adamları hiç alakası yok diyor ama bence o alakayı bulamadıklarından dolayı diyorlar çünkü 3-4 güneş tutulması hatırlıyorum hep akabinde büyük bir felaket oluyor en son güneş tutulmasından sonra haiti de büyük bir deprem olmuştu 17 ağustos depreminden bir kaç gün önce de güneş tutulması olmuştu...

evet cok dogru profosöfler herşeyin mantıklı bi acıklaması var zannediyorlar ama yok .

Toplam Hit: 3045 Toplam Mesaj: 15