folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Güneşe Bakınca Hapşurmak

Güneşe Bakınca Hapşurmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

güneş alerjisi diye geçiyor halk dilinde sanırım ama kızarıklık kaşıntı olarak biliyorum hapşurmayıda yeni duydum.

peki sadece elini falan uzatsan pencereden yine hapşuruyormusun. yoksa şapkayla gezersin

en kısa zamanda iyileşmen dileğiyle

kum güneş deniz üçlemesini yapamayacaksın :(

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

güneş alerjisi diye geçiyor halk dilinde sanırım ama kızarıklık kaşıntı olarak biliyorum hapşurmayıda yeni duydum.

peki sadece elini falan uzatsan pencereden yine hapşuruyormusun. yoksa şapkayla gezersin

en kısa zamanda iyileşmen dileğiyle

kum güneş deniz üçlemesini yapamayacaksın :(

kaşıntıda oluyor gözlerimi ufalarım hep normal olarak kızarır tabi bu sıra üst üste hapşurmalar devam eder.

teşekkür ederim :)

kum ve deniz yok bulunduğum şehirde :)

ama ben bisiklet süremiyorum :/

elim değil güneşi görmemem lazım ama görmeyince daha kötü hapşuramıyorum işte içimde kalıyor acı çekiyorum bu sefer başka ışıklar arıyorum illa güneş ışığıyla hapşuruyorum diye birşey yok sadece ışık olsun yeter ama sarı ışık daha etkili oluyor çabuk hapşurtuyor acı çektirmeden öldürüyor gibi oldu :D

umitomas tarafından 24/Mar/14 11:34 tarihinde düzenlenmiştir

Ben mi? Karakalemle çizilmiş gökkuşağı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    umitomas bunu yazdı
    Dj_DooM3 bunu yazdı
    umitomas bunu yazdı

ulan bendede mi var ondan acaba :O

böyle bahar ayları grip flan değilim ama burnum hep akar hapşurunca daha beter akar millet sıcakta eğlenirken benim cebim hep peçete doludur.

Üst üste 10 defa hapşurduğumu bilirim

hocam bildigi llerjik rinitsin, vakit kaybetmeden bir allerji uzmanina veya ic hastalikalri uzmanina git. gecikirsen kroniklesecek ve yil boyu suren allerjik rinite donusecek bir yil boyunca hep salya sumuk oldugunu dusun? benim de boyle basladi ve ben suanda yurt disinda gittim ic hastaliklari uzmanina (ayni zamanda allerji uzamnai adam), adam bana cok gec kallmissin dedi, kroniklesmis ve astima dogru gider eger durdurmazsak dedi. simdi de immunoterapi uygulayacaklar. 

sana tavsiye bir an once doktora git ve asana allerji testi yapislin, neye karsi allerjin oldugunu ogren ve mutlaka immuno terapi yaptir. soksa sana verecek burun icin steroidi yollayacak, veya anti histaminik bir hap verecek, ki bunalr sadece o denmlerdeki semptomlari keser ama kalci degildir. immunotherapi de bunyeyi bu allerjenlere alistirmaktir, yani kalici tek cozum yolu. 

bilgilendirdiğin için teşekkür ederim hocam. evet sprey vermişti ama etkisi 3 saatti maksimum tabi o arada da hapşurmalar oluyordu 10 değilse 3 defa hapşuruyordum. Sprey sıkmadan dışarı çıkmam mesela. İnşallah bende geç kalmamışımdır :/

hocam, buyuk ihtimalle Nasonex vermistir sprey olarak. bunalr sadece gecici cozum suanda bilinen ve yeni cikan en iyi allerji spreyi DYMISTA dir. En etkilisidir ve buruna uyguladiktan 3 dk sonra seni once feci bir hapsirtir. 5 dk sonra da tum semptomlar ortadan kaybolur ve gun boyu etkisi surer. ama cok pahali bir ilac 150 doalrdan satiliyor. sitesine uye olup da kart alirsan 50 dolara alabilirsin. spreyin icinde kem kortizon hem de anti histaminik var. doktorlar genelde ugrasmamak icin hemen anti histaminik haplari ve kortizon spreylerini verirler (Rupafin, Aerius, Singulair, Xyzal, Zytrec vb....) 

uzun sureli cozum istiyorsan immunoterapi sart. 

buarada senin uzun yil boyu surmuyor degil mi? gec kalmis degilsin. git mutlaka bir allerji uzamnina gorun. baska bir doktora gitme cunku sana test yapmadan anti histaminik ilaclari dayayacak. once test yapilamsi lazim ona gorede immunoterapi ignelerini belirlemesi gerek. 

Shaban Interactive Pro.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ersekmen
    Ersekmen's avatar
    Erkek

ama bence alerjik bi durum yok ben kendimce söyle yorumluyorum , güneşe bakamıyorum gözlerim kısılıyor ve yüz kaslarımda degişiklik olusuyor (buda bence koku alma ve nefes alma kanallarında bir boşluk oluşturuyor )kafamı güneşe doğru kaldırıyorum ve bence burun daha iyi nefes alıyor herhangi bir burun gıdıklanmasında hapsurdugumu düşünuyorum  bu benim fikrim :)

Nasıl anlatsam, inandığın her şeye inanmıyorum. Biliyor musun bir gün gerçekten gideceğim. Neresi onu bilmiyorum. Kuş ölür , sen uçuşu hatırla ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek
    Dj_DooM3 bunu yazdı
    umitomas bunu yazdı
    Dj_DooM3 bunu yazdı
    umitomas bunu yazdı

ulan bendede mi var ondan acaba :O

böyle bahar ayları grip flan değilim ama burnum hep akar hapşurunca daha beter akar millet sıcakta eğlenirken benim cebim hep peçete doludur.

Üst üste 10 defa hapşurduğumu bilirim

hocam bildigi llerjik rinitsin, vakit kaybetmeden bir allerji uzmanina veya ic hastalikalri uzmanina git. gecikirsen kroniklesecek ve yil boyu suren allerjik rinite donusecek bir yil boyunca hep salya sumuk oldugunu dusun? benim de boyle basladi ve ben suanda yurt disinda gittim ic hastaliklari uzmanina (ayni zamanda allerji uzamnai adam), adam bana cok gec kallmissin dedi, kroniklesmis ve astima dogru gider eger durdurmazsak dedi. simdi de immunoterapi uygulayacaklar. 

sana tavsiye bir an once doktora git ve asana allerji testi yapislin, neye karsi allerjin oldugunu ogren ve mutlaka immuno terapi yaptir. soksa sana verecek burun icin steroidi yollayacak, veya anti histaminik bir hap verecek, ki bunalr sadece o denmlerdeki semptomlari keser ama kalci degildir. immunotherapi de bunyeyi bu allerjenlere alistirmaktir, yani kalici tek cozum yolu. 

bilgilendirdiğin için teşekkür ederim hocam. evet sprey vermişti ama etkisi 3 saatti maksimum tabi o arada da hapşurmalar oluyordu 10 değilse 3 defa hapşuruyordum. Sprey sıkmadan dışarı çıkmam mesela. İnşallah bende geç kalmamışımdır :/

hocam, buyuk ihtimalle Nasonex vermistir sprey olarak. bunalr sadece gecici cozum suanda bilinen ve yeni cikan en iyi allerji spreyi DYMISTA dir. En etkilisidir ve buruna uyguladiktan 3 dk sonra seni once feci bir hapsirtir. 5 dk sonra da tum semptomlar ortadan kaybolur ve gun boyu etkisi surer. ama cok pahali bir ilac 150 doalrdan satiliyor. sitesine uye olup da kart alirsan 50 dolara alabilirsin. spreyin icinde kem kortizon hem de anti histaminik var. doktorlar genelde ugrasmamak icin hemen anti histaminik haplari ve kortizon spreylerini verirler (Rupafin, Aerius, Singulair, Xyzal, Zytrec vb....) 

uzun sureli cozum istiyorsan immunoterapi sart. 

buarada senin uzun yil boyu surmuyor degil mi? gec kalmis degilsin. git mutlaka bir allerji uzamnina gorun. baska bir doktora gitme cunku sana test yapmadan anti histaminik ilaclari dayayacak. once test yapilamsi lazim ona gorede immunoterapi ignelerini belirlemesi gerek. 

yok yıl boyunca değil kışın azalıyor kışında var ama az. bilgilerin için sağol hocam beynimde kör nokta açıldı :)

Ben mi? Karakalemle çizilmiş gökkuşağı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mungabunga
    mungabunga's avatar
    Erkek

sadece güneş değil , yoğun ışığın olduğu herhangi bir yere bakınca ben de hapşırıyorum

ve bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eXeLanS
    eXeLanS's avatar
    Erkek

Valla kardeşim bende hapşuramamaktan yana sıkıntılıyım... tam  hapşurasım geliyor sonra geri kaçıyor hep aynı olmaya başladı deli ediyor beni...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bende de var aynısı da herkes de yokmu lan bu ben bunu normal insani bir durum sanıyorum :))
    Ahahaha şaka bir yana gözlemlerime göre renkli gözlü insanlarda daha çok oluyor bu durum..
    Ve bazen sinir bir durum haline geliyor olur olmucak yerde güneşin aniden karşıma çıkması ile engellenemez devasa bir hapşırık çıkarıyorum toplum içinde insani bir durum gerçi birşey olmaz da olmaması gereken yerdede oluyor işte engelleyemiyorsun :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

arkadaslar allerjik riniti olanalar bu sayfaya bir goz atsin. bilinen en iyi tedavi yontemi ve basari orani en yuksek yontem.

http://www.allerjim.com/immunoterapi.htm

Shaban Interactive Pro.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SPY-CX5
    SPY-CX5's avatar
    Savaş Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

Aynı durum bende de var ışık güneş görmeden hapşıramıyorum

Toplam Hit: 4857 Toplam Mesaj: 38