Gunluk DDOS Saldirilarini Takip Edin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Sevgili dostlar bu asagidaki linkte gunluk DDOS saldirilarini bulabilirsiniz

http://www.digitalattackmap.com/#anim=1&color=0&country=ALL&time=16375&view=map

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Amerika nin  yogunlugu ekrani kapladi.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Eee ota b.ka dalirslar olacagi bu hocam :)

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    veysel152
    veysel152's avatar
    Erkek

bunu daha önce görmüştüm anlık olarak saldırıları global dünya haritasında gösteren bir site tam olarak saldırıları nasıl tespit ediyorlar bilemiyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    veysel152 bunu yazdı

bunu daha önce görmüştüm anlık olarak saldırıları global dünya haritasında gösteren bir site tam olarak saldırıları nasıl tespit ediyorlar bilemiyorum.

Hocam netstat komutunu kullandiginda servera gelen baglantilarigorebiliyorsun. Kucuk capli saldirilarda yazilim yardimci olabiliyor mod_evasive kullanip engelleme yapabilirsin. Fakat saldiri eger buyuk ise :) donanim sart. ( Hardware firewall )

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı
    veysel152 bunu yazdı

Hocam netstat komutunu kullandiginda servera gelen baglantilarigorebiliyorsun. Kucuk capli saldirilarda yazilim yardimci olabiliyor mod_evasive kullanip engelleme yapabilirsin. Fakat saldiri eger buyuk ise :) donanim sart. ( Hardware firewall )

kendi serverında nasıl tespit ediceğini sormamış adam :) verilen site elalemin başkasına yaptığı ddos ları nasıl algılıyor onu sormuş

Bittik biz bittik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Cosmic bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    veysel152 bunu yazdı

kendi serverında nasıl tespit ediceğini sormamış adam :) verilen site elalemin başkasına yaptığı ddos ları nasıl algılıyor onu sormuş

sanal sunucularda bulunan honeypot'ların tetiklenmesine dayanıyor sanıyorum.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

site açılmadı sonra inceleyim merak ettim neymiş

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Sanirsam CUSUM algoritmasina dayanan CSIPS ( CUSUM based intrusion prevention system ) kullaniliyor. Bu sistemi de uzaktan algilama icin kullanabiliyon. Adamlarin nasil yaptigini bilemem...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    Andrei bunu yazdı
    Cosmic bunu yazdı
    dhmm bunu yazdı
    veysel152 bunu yazdı

sanal sunucularda bulunan honeypot'ların tetiklenmesine dayanıyor sanıyorum.

biraz daha detaylı anlatabilirmisin merak ettim?

Bittik biz bittik
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek

daha önce açıldı konusu

http://www.tahribat.com/Forum-Google-Hack-Saldirilarini-Canli-Yayinliyor-187660/1/digitalattackmap

Rusya ile güney kore halen kendi kafasına sıkıyor :D

edit:sorularınız bu konuda cevaplanmış

GUS tarafından 04/Kas/14 22:30 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 4641 Toplam Mesaj: 12