folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Günümüz Akıllı Telefonları Kaç Sene Çalışır ?

Günümüz Akıllı Telefonları Kaç Sene Çalışır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Eskiden tuşlu Nokialar vardı kullanma kitapçığında 7 yıl ömrü vardır derdi. Şimdi bakıyorum hepsinde 5 yıl olarak belirlenmiş. Sizce şuandaki S7'ler, Z5'ler, 6S'ler vs tuşlu Nokialar gibi temiz kullanılırsa uzun süre dayanır mı ? Hadi bi beyin fırtınası yapalım.

Benim kupon :

iPhonelar 5 sene

Androidler markaya göre 3-4 yıl

Apple cidden pahalı cihaz yapıyor ancak adamların malzeme kalitesine hayranım. Sağlamlık ve zarifliği bir arada kullanıyor adamlar.

mkyb tarafından 03/May/16 20:34 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Eskiden tuşlu Nokialar vardı kullanma kitapçığında 7 yıl ömrü vardır derdi. Şimdi bakıyorum hepsinde 5 yıl olarak belirlenmiş. Sizce şuandaki S7'ler, Z5'ler, 6S'ler vs tuşlu Nokialar gibi temiz kullanılırsa uzun süre dayanır mı ? Hadi bi beyin fırtınası yapalım.

Benim kupon :

iPhonelar 5 sene

Androidler markaya göre 3-4 yıl

Apple cidden pahalı cihaz yapıyor ancak adamların malzeme kalitesine hayranım. Sağlamlık ve zarifliği bir arada kullanıyor adamlar.

s7 ye root at rom kur 6-7 banko görür temiz kullanıcı için

ama 3 yıl ideal böyle kullanııcı az olduğu için birde şirketler her güncellemede yavaşlatmasa bu süreler uzun yıllar olabilir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Donanım götürebilir ama yazılım götürmez.

Programların yeni sürümleri falan eski telefonlarda çalışmıyor zamanla. Ya RAM yetmiyor ya da Android 'in belirli bir sürümünün aşağısındakileri kabul etmiyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Onu doğru dedin. Ben malzeme kalitesine odaklanmışım. iPhonelarda güncellemenin geri dönüşü yok. O yüzden stabil bi sürümde jaiblreak yapıp öyle kalmak gerek. Yoksa Apple her güncellemede biraz daha sıçıyor telefonun ağzına.

Androidçiler ise direk güncelleme vermiyor. :)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek

pek fazla ömürleri olduğunu düşünmüyorum açıkçası adamlar seneye taş yememek için pekte kaliteli yapmıyorlar lanet şeyleri

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=O1z3HUSNSyw

Parça bazında hesaplasan bile çok fark eder. Zannetmiyorum. Tuşlu telefonun yapısının daha mekanik olduğunu göz önüne alırsak içindeki malzeme bile daha sağlam. Tıpkı bunun 20 yıl öncesinin beyaz eşyalarının hala daha kaya gibi (hem ağırlık hem de dayanlıklılık açısından) şimdikilerin en ufak darbede göçmeye meyilli malzemeden yapıldığını göz önüne alır da üzerine üstteki belgeseli izlersen oraya yazılanlar kadar bile dayanabileceklerini zannetmiyorum. Önce zaten pil o kadar dayanmaz. Elektriği gören günümüz bataryaları resmen su gibi eriyor. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

Gmd ilk çıkan 4 gb lik modeli 2 sene hanım kullandı. Ona yeni aldım şimdi ben kullanıyorum. Toplamda 2 buçuk seneyi geçti. Miui rom attım sorunsuz kullanıyorum. Kullanmaya ve telefondan ne beklediğine göre değişir 

bugrahan45 tarafından 03/May/16 21:05 tarihinde düzenlenmiştir

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

iphone kullanmadım.

android için yorum yapacağım, z5-4 yıl,  s7-6 yıl gider bence.

s2 ilk çıktığında almıştım,  dört buçuk yıldır sapasağlam gidiyor :) bozulsa iphone'a geçiş yapacağım, bozamadım :D

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

4.5 sene önce 1850 tl ye aldığım samsung s3 mü hala kullanıyorum hala da kullanmaya devam edicem gittiği yere kadar kapital düzene direnicem 

Klasik rehber geç açılımlarını başka bi rehber uygulaması ile çözmüştüm şimdilerde başka bir sorun ile karşıkarşıyayım telefon da uygulamalar arası hızlı geçişler yapmaya başladığım vakit donmalar yaşıyorum 

Güncellme ile ilgilide daha sonra diyebildğim uygulamaların güncellemerini erteliyorum 

Şarj zı eskisi kadar çok gitmiyo sıkıntılı, bataryasını değiştircem yakın zamanda :)

..Morali hep bozuk olan insan..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

yeni çıkanlar daha dandik fırmalar belli kalitede yapıyor yoksa malzeme işçilik olarak nirvanaya yakın telefonlar üretirler işlerine gelmez düzen işlemez 3 4 sene sonra illa telefon alacan boyutlar çok arttı ekran olarak bana göre iphone se boyutu yeter telefonda bundan sonra ne yapacaklar belli değil

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Tamamen kullanıcıya bağlı bir şeydir. Mesela milisaniyelerin ya da 1-2 saniyenin hesabını yapıyorsan seni 2 sene bile götürmez zira yazılımlar git gide daha fazla ram-işlemci istediğinden kasmalar vs. oluyor. Gel gelelim malın teki değilsen yani iki de bir telefonu düşürmüyorsan, suya düşürmüyorsan, yamultmuyorsan fiziksel açıdan da sorun çıkmaz. Ben şahsen vatzap ve türevleri uygulamalar ile hiç oyun oynamayan ve aletleri düzgün kullanan biri olarak takriben 2 seneden fazladır GMD kullanıyorum ve hâlen de taş gibi ve hızlı. Yani dediğim gibi eğer saniyeler ile hayatından olmayacaksan 4-5 sene rahat götürür. Zaten muhasebede de sanırım telefonların, bilgisayarların süresi 5 yıldı. Yani kanun da 5 sene demiş. :D

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
Toplam Hit: 5079 Toplam Mesaj: 45
akıllı telefon