folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Gürcistan Ve Bulgaristandan Dan Getirilen Araçların Türkiyede Kullanımı

Gürcistan Ve Bulgaristandan Dan Getirilen Araçların Türkiyede Kullanımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosnaK
    BosnaK's avatar
    Erkek

Bu konuyla ilgili fiyat farkınız görmeniz için size ufak bir araştırma yaptım ;

http://www.polovniautomobili.com/oglas5352613/mercedes_benz_c_220_cdi_elegance/

http://www.polovniautomobili.com/oglas5493122/mercedes_benz_c_220_cdi/

Üsttekiler Sırbistan fiyatları, aşağısı bizim :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-c-220-cdi-avantgarde-160.000-tertemiz-182492287/detay

Varsa bunun katakullisi yasadaki boşluğu falan yazı abi :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

satılık gibi kiralama da yapıyor piçler :) 6 ay kiralıyorsun mülkiyet sende görünüyor, geri iade etmezsen mafya gelip vuruyor ahaha :D

hocam yine bir vurma vakası yine sen :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı
    Eger Bulgaristan vatandasligi olan kisi Turkiye'de universite ogrencisiyse araci 2 yilligina Turkiye'de tutabilir.
    Yeni evlenen bir cift varsa ceyiz olarak araba getirebilir (ayrintiyi bilmiyorum).
    Diger turlu aracin ve sahibinin 6 ay yurt disinda kalmasi gerekiyor. Araci ailesinden birine satanlar, plakayi degistirenler, iki pasaportu olup biriyle ciktiktan sonra digeriyle girenler (Turkiye'de olmasina ragmen kendisini yurtdisinda gosterebiliyor) vs.. turlu yollar mevcut.
    İlan gercek olabilir ama pek guvenmemek lazim.
    Aracin sahibi otobusle yurtdisina ciktiginda araci sormuyorlar ama 6 ay sonra almaya geldiginde araci olmadan cikis yaptigi icin ceza yiyebiliyor.
    Onun haricinde sase numarasini degistirip araca Turk plakasi takanlar da var, ciddi bir kazaya karisirlarsa g.te geldikleri icin pek tercih edilmiyor.

bu konuda eminmisiniz? Ben çiftevatandaşım ve AÖF ten okuyorum 2yıl getirip 6 bg demi kalmak zorunda? nasıl tam bir bilgin varmı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

bide böyle bişey varmış 6 ayı doldurdun diyelim 3 aya kadar 200 lira cezası varmış 3 ay için 200 lira nedir ki? 9 ay kullanırsın arabayı 200 lira da kira niyetine ödersin mantıklı değil mi?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı
    Eger Bulgaristan vatandasligi olan kisi Turkiye'de universite ogrencisiyse araci 2 yilligina Turkiye'de tutabilir.
    Yeni evlenen bir cift varsa ceyiz olarak araba getirebilir (ayrintiyi bilmiyorum).
    Diger turlu aracin ve sahibinin 6 ay yurt disinda kalmasi gerekiyor. Araci ailesinden birine satanlar, plakayi degistirenler, iki pasaportu olup biriyle ciktiktan sonra digeriyle girenler (Turkiye'de olmasina ragmen kendisini yurtdisinda gosterebiliyor) vs.. turlu yollar mevcut.
    Aracin sahibi otobusle yurtdisina ciktiginda araci sormuyorlar ama 6 ay sonra almaya geldiginde araci olmadan cikis yaptigi icin ceza yiyebiliyor.
    Onun haricinde sase numarasini degistirip araca Turk plakasi takanlar da var, ciddi bir kazaya karisirlarsa g.te geldikleri icin pek tercih edilmiyor.

Bu konuyu merak etmiyor değilim. Kazada niye göte geliyorlar onu anlamadım. Mesela muayine istasyonlarında o şase numarasını değiştirildiğini anlayabiliyorlar mı? Anlamıyorlarsa kaza anında nasıl anlıyorlar? Anlarlarsa yaptırım ne oluyor.

6-7 bin euro ya mercedes getirip buradaki aynı model HURDA bir mercedes in plakasını ve şase numarasını taktırmak mantıklı değil mi?

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosnaK
    BosnaK's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    telekom bunu yazdı

Bu konuyu merak etmiyor değilim. Kazada niye göte geliyorlar onu anlamadım. Mesela muayine istasyonlarında o şase numarasını değiştirildiğini anlayabiliyorlar mı? Anlamıyorlarsa kaza anında nasıl anlıyorlar? Anlarlarsa yaptırım ne oluyor.

6-7 bin euro ya mercedes getirip buradaki aynı model HURDA bir mercedes in plakasını ve şase numarasını taktırmak mantıklı değil mi?

Gelirken arabayı pasaportuna kaydediyorlar, çıkarken sorarlar birader senin mercedes ne oldu diye. Gümrük el koyar süre aşımında, sonra Tasiş'te açık arttırmayla piyasa değerinde satar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    telekom bunu yazdı

bu konuda eminmisiniz? Ben çiftevatandaşım ve AÖF ten okuyorum 2yıl getirip 6 bg demi kalmak zorunda? nasıl tam bir bilgin varmı

Aynı soruyu bende sormak istiyorum, ben de çifte vatandaşım üniversitedeyim şu an. Tınaztepenin yolları taştan olduğundan her gün bi araba olsa şimdi muhabbeti geçiyor. 2 sene kalabiliyorsa burada çok hoşmuş. Bulgaristan doğumlu olmak veya sadece oranın vatandaşı olmak gibi bir şartı var mıdır acaba?

Şafak 1152!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz99
    Balyoz99's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

Bireysel olarak yapılabilitesi var ama işi ticarete dökünce çekirge bir sıçrar iki sıçrar oluyor :)

-Ağır kaza yapmış yeni, lüks araçları topluyorlar. Yurtdışından aynı model ve renk'teki çalıntı aracı getirip orjinaliyle değiştiriyorlar. Az kullanılmış 2.el olarak satıyorlar.

Yakalanırsan min. 4 suçtan yargılanırsın.

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

6 ayda bir giris cikis yapman gerek. Yani 6 ay orada 6 ay burada. Ayrica oradaki araclar buranin fiyatina gore evet uvuz cok ucuz fakat oradan buraya getirmek icin % 25  + % 18  vergi odemen gerekecek bununlada bitmeyip aldigin urunun turkiye distributorune gidip  sasi numara sini okutacak ve karayollarina gideceksin daha sonra trafik subeye gidip aracin kaydini yapturacaksin ondan sonra ruhsat cikarmak icin basvuru yapacaksin daha sonra ruhsat ciktiktan sonra aracin ilk muayenesi olan tuvturk e gotureceksin :) bla bla  bu islemler icin kostururken  aracida saga sola gotururken cekicinin uzerinde gotureceksin. Sonrasi kolay  trafik sigortasi ve kasko yuda  alper yapar :)))  bir musterim romanyadan mustang almisti  adam ana avrat sovuyordu. Astari yuzunu gecti diye.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Giriş çıkış olayı artık öyle olmuyor. Öncedendi o. Artık TC yasalarına göre arabanın yurt dışında 6 ay kalmasının pek bir önemi yok. Önemli olan seninde o ülkede 6 ay ikamet etmendir. Gümrüğe geldiğinde olay tamamen memurda bitiyor. Eğer ki memur işkillenip geriye dönük gün saymaya başlarsa ve 6 ayın yoksa arabanın geçişine izin vermiyor.

6 ay oturdun diyelim, gümrük memuru sana bu araç 30 gün sonra çıkıcak derse 31. gün sen o aracı TR'de tuttuğun vakit ceza ödüyorsun. Gürcistan gümrüğüde yakında sıkı bir denetime girer. Son dönemlerde gürcistan sınırında da cok geçiş olmaya başladı.Artık Kapıkule Gümrük Kapısı ve Öteki gümrük kapısının ismini unuttum denetlemeler çok sıkı.

İllegal yollarla arabayı nasıl geçirebilirsin. Yapan tanıdıklarım çok var. Bulgaristan vatandaşı bir adamın üzerine arabayı yapıyorlar. Geçerken araç ile birlikte geçiyorlar. 2-3 gün adamı Türkiye'de tuttuktan sonra otobüs ile geri yolluyorlar. (Adamın cebine para koyarak.) Arabayı da uzun bir süre TR içerisinde tutuyorlar. Ayrıca vergilerini bulgaristanda ödemeye devam ediyorlar. Bulgaristan araba nerde ne yapıyo diye zaten sorgulamıyor pek umursamıyorlar. Burda bir süre kullandıktan sonra arabayı parçalatıyorlar. Bulgaristana gidip arabayı hurdaya ayırdım diyip plakayı düşürüyorlar. Önceleri bu iş bu şekilde oluyordu. Hala devam ediyor mu bilmiyorum.

Özetle :

Bulgaristanda 6 ay gibi bir süre yaşamıcaksan hiç araç işine bulaşma :) Trafikte artık en çok göze batan ve çevrilen BG plakalı araçlar.

Branxian tarafından 14/Kas/14 20:03 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtla sevişen mazoşist koyun
Toplam Hit: 3770 Toplam Mesaj: 21