Hacker&Lamer

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  JeDeSe
  JeDeSe's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Ocak/2004
  Erkek
  ßence 1-2 siteyi HackLemekLen ßi İrc Server `e 20-30 Tane cLone SokmakLan Timer Len MimerLen Hacker oLunmaz Ve ßunLara ßen Hack Demem ßence Hack FBI nın Arşivine CIA nın DosyaLarına( Örnek Yani ) v.s.. GiripTe ßiLgi çaLan ßiri Varsa Çıksın Karşıma Amenna ... Hack Lemek koLay DeqiL Hacker oLmak hiç DeqiL , Eger cLone, Timer qißi ßasiT işLer Hack oLuyorsa Ve ßunu YapanLara Hacker DeniLiyorsa O Zaman ßende Hackerim neTTe Tanıdığım Herkez ßirer Hacker ßirde ßakarsınki a.k Türkiye hacker doLmuş .. SaygıLarımLan ...

  adım halil 18 yaşındayım batmandayım vede batmanlıyım 7 yıldır elektronikçilik yapıyorum tv onarımı pc satışı ve onarımı v.s... lise 2 de terk ettim
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Çömez
  underzero
  underzero's avatar
  Üstün Hizmet Madalyası
  Kayıt Tarihi: 20/Ocak/2003
  Erkek
  oyle birini bulamazsin
  ama oyle bir hacker yok demekte yanlis olur.
  hacker kimligini iyi gizler.
  boyle kimligi gizli bir hackeri tabiki bulamazsin.
  benim tanidigim cok arkadas var
  daha ismini duymadigim programlama dillerini biliyorlar.
  holyone in dedigi gibi oyle saniyede sifre kirmak dakikada oyle buyuk bir sistemi devre disari cikartmak sadece filmlerde olur.
  once izleyeceksin, arastiracaksin, gunlerce aylarca
  ancak sonra sisteme istedigini yaparsin...

  pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  GenC_HaCKeR
  GenC_HaCKeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Kasım/2003
  Erkek
  acıkcası bu kadar cevap geleceğini tahmin etmemiştim.. bikaç şey dikkatimi cekti.

  mesela

  knoppix demişki :

  hacker= c++ , delphi , vb , linux, kodlama cart curt anlayan adam benim gözmde hackerdir. türkiyede de adam gibi hacker niteliğindeki insanlar bellidir. web site hacklemek demek hackerlik demek diildir. o defacerlik oluo. eğer adam gibi kendi programını yazıp sistemlere dalamıyosan nah hacker olursun. ben katiliyorum kardes sana sonuna kadar!!!!


  ben c++ , pascal, delphi (zaten pascalı iyi bilen adam delphi bilmesse demekki ozurlu o adam) visual basic yazılımlarını adım gibi iyi biliyorum. su an linux mandrake 9,1 kullanıcısıyım. cokta free web hackledim buyuk serverlere clone saldırısıda yaptım (ozellikle e-kolay) hackermi oldum hayır. boyumda uzamadı hala cok eksiğim olduğunu biliyorum.eminim coğumuz aynı pozisyondayız. haksızmıyım

  ikicisi HolyOne

  kendine guvendiğin belli gercekten imkansızı yapabilecek biriysen sana bi sozum yok senin elinden operim. sakın bunu bir fiyesko olarak dusunme su ana kadar senden hiç bir cıkar beklemedim. bekleyenlerinde cok olduğunu biliyorum ben kendi başıma yukselmek istiyorum tıpkı bu gunume nasıl geldiysem hedefim belli ulasana kadar hızla yuruyecem.

  Bigi paylaştıkça artarmıs ben bu lafı diyenin teee .... paylaştıkça azıtılıyor GenC_HaCKeR yok öldü!
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  GenC_HaCKeR
  GenC_HaCKeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Kasım/2003
  Erkek
  eklemeyi unuttum knoppix saol kardeş.

  Bigi paylaştıkça artarmıs ben bu lafı diyenin teee .... paylaştıkça azıtılıyor GenC_HaCKeR yok öldü!
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  GenC_HaCKeR
  GenC_HaCKeR's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Kasım/2003
  Erkek
  warskull bunu yamıs

  ßi bakima Genc_Hacker"ın dedikleride dogru ama Turkiyede bildiginiz gibi olanaklar yurt dışındaki gibi aynı deil...Onların her evde bilgisayar war...ama turkiyede bilgisayar olmayan ev ve internetle alakası olmayan insanlar war...bu durumda Turkiyede bilinen Hacker yok...Herkes Bildigiyle yetiniyor....bende mesela ne hacker ne de lamer ama iki flood atsan veya nuke atsan adamlar sana hacker diyor...bence bu yanlış Turkiyede hacker denilecek adam ya 1 ya da 2 tane fazla bilmem burada sonucta hepimiz bilgi paylaşımı icin buradayız...Trojenle sen lamerlık yaparsın hack olayı olmaz.!Alın size Biraz Acıklama :;  --LAMER--: O kadar çok kullanıyoruz ki, artık öz Türkçe oldu. 2001 doğumlulara göbek adı olarak "lamer" verilmesi meclis gündemine gelecekmiş. Lame, bilgisayarla ilgli teknik dökümanlarda da geçen ve bire bir olmasa da, "çok büyük hata, gaflet" olarak çevirilebilen bir kelimedir. Belki biraz hayal gücüyle "aptallık, aptalca davranmak" olarak da çevirebiliriz. Ama hackerlar arasında lame, taklit, basit, özenti işler ve bu işleri yapma eylemidir. Lamer de, bu tip işler yapan, yani "hacker"lara özenti, basit taktiklerle kendini olduğundan daha iyiymiş gibi gösteren kişilere denir. Mesela size "x siteyi" hacklediğini söyler, nasıl diyince "sendmail de açık buldum", sonra telnetledim falan gibi ucuz fantazilerle olayı süsler. Bilmeyen biri için olay oldukça mantıklıdır ama aslında lamerler sadece kulak dolgunluyla isabetli atışlar yapmaktadır. Lamerler tüm zamanlarını mail bomb atmak, nuke sallamak gibi işlerle uğraşırlar (Kapasite meselesi).

  Bir "Lamer" zamanla, büyüyüp serpilip "hacker" olur mu? Olmaz diyemeyiz ama çoğu hackerla, lamer arası kategoride kalırlar. Bu kategoridekilere "script kiddy" denir.

  SCRIPT KIDDY: Nedense bizde kullanılmayan, ama yabancılarda çok kullanılan bir sözdür. Bunun neden bizde kullanılmadığını yazının sonunda ayrıntılı olarak anlatacağım (bazılarının kalbi kırılacak). Script kiddyler, güvenlik, ağ ve protokollerle ilgili teorik bilgisi çok az olan (hatta olmayan), bir iki aktüel ve popüler güvenlik açığını öğrenmiş kişilerdir. Bunlar genelde netde sürekli arama yapıp, bildikleri açıklarla kırabilecekleri siteleri bulurlar. Sonrada açığı kullanarak siteyi hacklerler. Yani ellerindeki tehlikeli oyuncaklarla oynamaktan başka iş yapmazlar. Genelde bir çok exploit, açığı kullanmak için gerekli scriptlerle yayınlandığından, açığı anlamadan sadece scripti kullanan bu kesime, "script kiddy" adı verilmiştir.


  HACKER: Hackerlar bilgisayar sistemlerine giren, ağ güvenliğini kıran, ağ uygulamalarında güvenlik açıkları bulan kişilere denir.

  Şimdi buraya kadar tamam da, bundan sonra kaos başlıyor. Şu tip muhabbetleri eminimki duymuşsunuzdur:

  - Hackerın felsefesi vardır oluuum! Adam bilgi özgürlüğü için çalışır!
  - Hacker nuke atmaz, trojan kullanmaz, yemeez içmez!
  - Sen hacker olamazsın... çünkü... çünkü seen masum bir insanın bilgisayarına girdin!
  - Hacker dediğin NASA’yı kırar hatta o yetmmez bir mouse tıkıyla masayı kırar!
  - Hacker dediğin istediği makinaya girer! - Hackerı ne anası babası ne de kız arkadaşşı bilir!

  Bunların sonu gelmez, ben şimdilik şu üste yazdığım abuk sabuk düşüncelere teker teker açıklama getireyim. Birincisi hackerlık, bir meziyettir. İyi resim çizmek, iyi program yazmak fAlan gibi. Hacker, hacker olduğu için her hangi bir kişiliğe bürünmek, her hangi bir klana mensup olmak, sabit bir müzik dinlemek zorunda değildir. İyide olabilir kötüde. Paylaşılmayan bilginin peşinde koşmak, onu alıp robin hood misali olmayanlara vermek güzelde, bunu her hacker yapacak diye bir şey yok ki. Hacker olanlar hacker yemini mi ediyor? Ben sadece internetin özgürlüğüne çalışacağıma vs vs.... Yok böyle bir şey! Olsa duyardık. O yemini bizzat ederdim babında söylemiyorum. Eden birilerinden duyardık. mpg formatında 99 hacking mezunlarının yemin töreni dağıtılırdı. Hacker deyince aklınıza bir bilgi birikimi, belirgin bir yetenek gelmeli. Aziz Antanyo"nun hayali değil.

  Hacker nuke atmazmış. Yahu diyelim bir makinaya remote olarak backdoor yerleştirdi. deamon"un sisteme yüklenmesi için reboot gerekiyor. Ne yapacak? "Allah"ım bana bir reboot ihsan eyle yarabbim" diyecek diyorsanız, siz zaten bu dünyayı hacklediniz demektir. Sizin için ne gökte ne yerde sorun yok. Ama elin gavuru "may Lord give me a reboot!" derse bence bu iş olmaz. Gerekirse bir D.o.S saldırısı yapıp makinanın resetlemesini sağlayacak, yada d.o.s saldırı yüzünden ağırlaşan makinaya adminin reset atmasını sağlayacak. Bu mantıklı bir neden. Ama mantıksız bir nedenlede saldırı yapabilir. İnsanın her yaptığı mantıklı mı olmak zorunda? Adamın canı birine sıkılır basar nuke"ü. Sorun nedir yani? Sisteminize girip bütün dosyaları silince büyük hacker, d.o.s. saldırısı yapınca lamer. Adamın paso işi gücü irc"ye girip nuke atmaksa zaten, o bu zaman kaybıyla bir yere gelemez, hacker falan olamaz. Ama bu hackerların hayatları boyunca nuke felan atmayacaklarını göstermez. Trojan"a gelince, özellikle NT makinalarda trojan kullanmak gerekli olabilir. l0pht"un (ki en önemli hacker gruplarından biridir) elemanlarında DilDog"un yazdığı trojanı bilmeyen var mı? BO! Evet BO bir hacker tarafından, hackerlar kullansın diye yazıldı.

  Hacker adamın makinasına girmez, girse girse ISPlere girer. web host şirketinin serverına girer vs. geyiğinide anlamak mümkün değil. Adamda iyi veya kötü kullanabileceği bir bilgi var, bunu sana kullanmaması için senin aldığın önlemse çok basit. "Hacker benim makinaya girmez. Ne işi olacak benim makinada?" Oh ne ala ne ala. Adam otobana tırla çıkıp önüne gelen mercedesi bmw"yi ezmiş, anadolu görünce korna çalacak... Aman bunu ezmek bana yakışmaz diye!

  Biri hakkında bu adam hacker lafı edilirse hemen herkesin kafasına anlamsız bir soru gelir. "NASAyı kıracak kadar iyi mi?". Yahu zamanında güvenlik konuları bu kadar iyi değilken adı sanı hatırlanmayan biri, rivayete göre bu lanet siteyi kırmış. Kırdıysa kırdı kardeşim! Her hacker aynı derece de iyi olmak zorunda mı? İyi hacker, acemi hacker gibi tanımlamalar kulağa hoş geliyor da, neden mantığa hoş gelmiyor?

  Hackerlar hakkında yapılan geyik usulü muhabbet, "Hacker dediğin istediği makinaya girer!" cümlesinde doruğa ulaşıyor. Adamın elinde paylaşımı açık hiç bir dizini olmayan, hiç bir servis vermeyen, dialup bağlantılı (ath0 özürlü olmayan) bir w95 makina var. Hadi buyur gir buna! Neyine gireceksin? Floppy sürücüsüne mi? Bu tip bir makina, trojan yollanmadan ele geçirilebilir mi? Hacklemeye müsait hiç bir servis yok ki adamda. Ancak nuke atarsın, flood yaparsın hattan düşürürsün.

  Bu mantıksızlık yanında bir de hacker denen adamı kimse tanımaz kardeşim muhabbeti var. Ben tanıyorum. Biliyorum adamı. Adam dünyaca ünlü hacker. Kevin Mitnick den bahsetmiyorum, akıllara hemen "O tanındı ve yakalandı" düşüncesi gelir. Benim kastetdiğim Mudge. O yetmez diyorsanız alın size başka örnek: Mnemonix... Bu adamların kimlikleride belli, çalıştıkları yerler, yaşadıkları yerler belli. Alın size l0pth"un Mudge"u! Aşşağıda resmini bile koydum. Yolda görürseniz polise ihbar edersiniz. İşte buyrun yakalayın! Hayır sadece iki isim saydım diye, bunlar iki istisna sanmayım. Bilen bilir, bu iki kişi sektörün en önde gelen isimlerinden! Daha bunlar gibi pek çoğu var.


  Bütün bunlar white-hat, black-hat mantığını anlamamaktan geliyor. Bazı hackerlar white-hat bazıları ise black-hat saflarındadır ( redhat in konumuzla alakası yok :). White-hat"ler açıkları bulur. Bulduklarını kendi sitelerinde veya diğer güvenlik sitelerinde yayınlanlar. Black-hat"ler ise açıkları bulur veya hack/güvenlik sitelerinden öğrenir, bunları kendi isteklerine göre kullanır. İyi huylu programcı ile kötü huylu programcı gibi. Yin ve yan gibi. Herşeyde iyi ve kötü vardır. Zıtlık olmadan varoluş olmaz (hayda pat diye evrenin sırrını açıkladım). CIH virüsünü yazan coder mı iyi bir coderdır yoksa minesweeper"ı yazan coder mı iyi coderdır? Bir coderın branşında çok iyi olması, onun iyi kalpli nur yüzlü bir insan olmasını gerektirmez. Silkinin ve uyanın! İyi hackerlarda olur kötü hackerlarda olur.

  Gelelim script kiddy muhabbetinin bizim dilimize neden girmediğine! Bu script kiddy tanımlamasını iyi okuduysanız şu an Türk piyasasında hacker olarak dolaşan kişiler hemen gözünüzün önüne gelmiştir. (Çek kardeşim beni gözünün önünden, ben kolay yolu seçtim security specialist olacağım). İşte bu yüzdendir bu script kiddy"ler kendilerine hacker yakıştırması yaparlar ve aslında oldukları hali kabul etmezler. Anlamsız hack geyiklerinde, bu sözcük o yüzden hiç geçmez. Adam ne desin ki? Ben script kiddy"im dese, karizma felan altüst olur. Bu açıklamam, "Türkiye"de hacker var mıdır?" sorusunu aklınıza getirebilir. Var tabi! Tabiki Türkiye"de hacker var ama teknolojiyi bu kadar geriden takip eden bir ülkenin bir elin parmakları sayısı kadar hackerı olmasından daha doğal ne olabilir ki? O yüzden piyasa lamerlerle, script kiddylerle dolu. Bizde bunlar var, yabancılar ak kaşık düşünceside yanlış. Adam akıllı hack/güvenlik sitelerine bakın. Hacker geçinen kaç sitenin yüzde kaçı iyi? Yabancı ülkelerde bu oran %5-10 u geçiyor mu? Bizde de yüzlerce hack sitesi olunca, 5-10 tanede kaliteli "hacker" sitesi olacaktır.

  Umarım bu anlamsız hacker/cracker/lamer kaos"unun, sizin için aydınlanmasını sağlayabilmişimdir.  http://www.geocities.com/leventbp/indexh.html
  Bu Siteden alınmıstır...Bilgi Amachlı

  ------------------------------------------------

  abicim cok teşekkur ederim bunu iyi okuyan adam ne demek istediğimi cok iyi anlar.sap gibi olduğu yerde kalır.

  Bigi paylaştıkça artarmıs ben bu lafı diyenin teee .... paylaştıkça azıtılıyor GenC_HaCKeR yok öldü!
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mcVatan
  mcVatan's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Aralık/2003
  Erkek
  fbi cia mit vs... size söyleyeyim zamanı gelmişken diyanetin sitesini kırmıştım bir ara televizyonlara kadar ulaşmıştı ne yani ben hackermıyım şehirdeki bütün bağlantıyı koparabilirim bir allahın kulu bağlanamaz ben hackermıyım çanakkaleden de hacker çıkardık diolar ben hackermıyım değilim ama gün gelecek fbi, ı hackleyince (belkide girmişimdir...) gurur duyarsınız ama benim nerede olduğum meçhul olur saygılar (code33)

  güneş doğdu derken birde baktım karanlıklar çökmüş şehrin üstüne buralarda ayaz var
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KaRaKuLe
  KaRaKuLe's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 17/Temmuz/2003
  Erkek
  ya ne diyosunuz kardeşim siz ya bırakın tartışmayı tartışmayın chat yapın gereksiz yere gereksiz konularda tartışma yapmanın bi alemi yok dediğim gib siz Gelin chat yapın tıklayın şuraya
  irc://69.46.24.44 Geliin

  Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  iSYANKAR
  iSYANKAR's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Kasım/2003
  Homo
  ben hackerim demek icin napacam tum internet uzerinde baglı olan makinelerimi hacklemem lazım yada bi virus yazıpp tum internet baglantısını gocermem mi lazım bu isin kuralı ney yani

  ALAYINA iSYAN
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  holyhack
  holyhack's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Kasım/2003
  Erkek
  al msana bi hacker

  infazci

  fakat kesinlike reklan zannetmeyin eğer pcnet mi neydi öle bişiydi takip ediyorsan geçen seneki bi virüsün istanbulda yazıldığını ortaya çıkartmıştı  hem sizin dediğiniz adam sayısı türkiyede değil dünyada 1 2 kişi
  öle olsaydı dünyada internet bilgisayar diye bişi kalmazdı

  yaf bana bundan sonra habitas168 nick i ile ulaşabilirisiniz bunu kullanmayacam ban kalktı hele şükür
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  cnacrons
  cnacrons's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Aralık/2003
  Erkek
  Yaw hacker olmak için ço iyi AĞ bilgisine
  ve güvenlik alanında çok iyi bilgiye sahip olması gerekir ve programlama dillerinden en az iki tanesini bilmesi gerekir ve mantıklı olması gerekir . Yaratıcı olması gerekir
  Zaten hackerler çok fazla bilgili ve özel eğitim alan kişilerden oluşuyor.
  Symantec in web sitesindeki bir araştırmasında A.B.D nin yakaladığı
  hacker"lerin %98"i çok şişman kişilerden oluştuğu haberi yazılmıştı
  Demek ki hacker olmak isteyen kişi Oturup Göt büyütmeside gerekiyor...

  ----
  we hacker olmak isteyen bir kişinin yapması gereken
  başlıca görevleri şunlar;;;;;
  1: Evde bir bilgisayarı olacak kimseyle
  oynaştırmyacak !
  2: Evinde bilgisayar kitapları dışında hiç bir
  kitap okumayacak
  3: LAN hakkında intranet hakkında çok ileri
  düzey bilgisi olacak
  4: Programlama dilleriyle yapacağı programlar
  Worm,Virüs,Mail Bomber,Web Attack,TELnet
  ve öncelikle ISS ve APPACHE saldırıları
  düzenleyecek (tabi kendi yapacak)
  5: bir programcı bulamadığı programı oturur
  kendi yazar (Kevin Mitncik)
  6: kendisine LAMER dedirtecek hiç bir sorun
  yaşattırmayacak ve daha önemlisi Maymun
  iştahlı olmyacak
  başladığı bir şeyin devamını sonuna kadar
  götürmelidir...
  7: Phreaking de önemlidir !
  8: LapTop kullanın ve GPRS kullanın Masa üstü
  kullanmayın
  9: [/örneğini vermek istediğim bir konu olacak
  Amerikada bir çocuk öğrenmeye yeni başladığı visual basic programlama diliyle yaptığı programla
  NATO nUn bilgisayarına sızmış ve 7,5 Milyar Dolarlık programı kendi bilgisayarına KOPYALAMIŞTI
  ve dünyayı savaşın eşiğine bile getirebilirdi
  Daha sonra kendisi teslim olmuştu

  Regard's ANUBiS
Toplam Hit: 3483 Toplam Mesaj: 23