folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Hackintosh İşletim Sistemi Hakkında

Hackintosh İşletim Sistemi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

8 GB ram ve intel i5 işlemcili bilgisayar sahibiyim. Windows'un salaklıklarından sıkıldım. Linux falan pek sarmadı. Hackintosh kurmak istiyorum.

http://www.iphoneyardim.net/topic/117654-hackintosh-yosemite-10105-usb-kurulum-mac-gerektirmez/

Bunu mu kursam bunlardan peki anlamıyorum şuan en günceli hangisi ? Stabil olur mu ? App Store erişebilir miyim ?

mkyb tarafından 17/Haz/16 23:20 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Premium.
    h2so4
    h2so4's avatar
    Erkek

Daha önce denemiştim app store a erisebiliyorsun uygulama falan indirebilirsin hatta güncelleme bile yaparsın (kurar mi bilmem ama)  ama stabilite konusunda sıkıntılı az. Driver lar da sıkıntı çıkıyor en son wireless bağlantısı kurulmuyordu mesela. Ekran kartı driverina ve modeline özellikle bak ama uyuyorsa güzel ama yoksa on board a mahkum kalırsın ki o da yetmez. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

en son el capitan di sanirim. ben de denedim, basarili bir sekildi kurdum fakat ne yaparsam yapayim bir turlu ekran kartini gosteremedim. nvidia olandan vazgecmistim zaten, millet hep intel 4600'u gostermeyi basarmis, kullaniyordu. ben bir turlu gosterememistim. app store a giriyordu ama. hatta xcode'u indirmeye bile baslamistim. ama kurup denemedim ekran karti yuzunden.

(reklam olmasin) technopat'in mac bolumunda cogu bilgisayar icin basarili kurum basligi var. baya populer bolum oraya bakabilirsin hocam.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Kuruluyor ama stabil olmuyor hocam.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada belirtmeyi unutmuşum ekran kartım Ati HD 7600M

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

İşlemcinin, anakartının, raminin, ekran kartının vs. vs. bi araştır uyumlu olup olmadığını hocam çok güzel yabancı siteler var hatta direk sıfırdan kendi hackintoshunu toplayabiliyorsun.

örnek:

http://www.tonymacx86.com/

CaniSokucu tarafından 18/Haz/16 01:52 tarihinde düzenlenmiştir

Şafak 1152!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omerfurkan1098
    omerfurkan1098's avatar
    Erkek

el capitan ı wmware kullanmanı tavsiye ederim. İnternet sıkıntı olmuyor. wmware tool ile intel hd olarak 128mb görebiliyorsun. Bu sınır wmware tarafından kısıtlanıyor. appstore imessage facetime gibi herşey güzel güzel çalışıyor. SSD yoksa hiç bulaşma tabiki. maclerdeki hızın ve stabilliği sağlayan ssd dir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeggeM
    MeggeM's avatar
    Erkek

hocam

1- kuruluyor ve stabilite olayı imac veya imac prolarda olan donanımlara yakın donımlarda hiçbir sıkıntı yaşamıyorsun (mesela gtx 900 serisi bir kart başlarken sıkıntı çıkarıyor ama c4d de çizim bile yaptım bir kere bile çökmedi ne render da nede çizerken) diyeceğim stabil driver varsa hiç sıkıntı çekmezsin. ama driverlar genelde yok yada betada yutdışında stabilite için kendi donaımlarını ona göre alanlar var.

2- herşey hoş da herşey paralı herşeyin korsanına yönelme durumun oluyor mecburen böyle bir takıntın varsa linux daha düzgün 

3- herşeyi halletin stabil bir pc kavuştuğun zaman windowsdan daha akıcı bir deneyim sunuyor.

kur dene ben 6 7 ay kullanmıştım el capitanı ios a girdiğimde kurmuştum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Güzel yorumlar. Başka yorumu olan ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bende  denemek istiyorum aslında, donanım uyumlumu nasıl kontrol ederiz??  120 hb ssd yeter mi? 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

mustafa avatar değiştirip durma, kalbimizdeki mustafanın karakterini sarsmış bulunuyorsun.

öncelikle robinson olmaya çalıştın. biz seni musti olarak tanıdık. efsaneler avatar ve logo değiştirmez unutma.

birde linuxun hangi sürümü tutmadı ?

ben minti çok beğendim mesela. çok bunaltıcı geldi ama sonradan nimetlerini görünce yapıştım kaldım.

Toplam Hit: 3823 Toplam Mesaj: 30
hackintosh