Hacklendim, Sorumlusu İsimtescildir!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar, sabah bir sorun yoktu az evvel siteye göz atmak için girdim ve coldhackers tarafından hacklendiğimi gördüm. Bende herhangi bir sorun yok, tüm sorumluluk isimtescilde, adamlar tüm sunuculardaki web sitelerine index basmışlar.

İlgili yere mail attım umarım kısa sürede çözerler, şimdi sinirlerim zıpladı benimle ne işleri olur anlam veremiyorum.

sitem www.manidar.net

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

kötü bir durum :(  bunlar o.ç

THT2005 tarafından 14/Haz/13 17:09 tarihinde düzenlenmiştir

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

hackleyen adamlara ayrı sövüyorum, isimtescile ayrı sövüyorum. Bu zamana kadar yaşanan teknik sorunları göz ardı ettim sineye çektim ama bu bardağı taşıran son damla oldu, daha da bunlardan domain, host alırsam en adiyim.

lanet olsun, ne yaparlarsa yapsınlar.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

ne sitesiydi hocam blog falan mı ?

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

blog evet

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

hala index kalkmamış. bu nasıl bir yöneticilik bu nasıl bir sorumluluktur a.k.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek
    catlax bunu yazdı

blog evet

yabancı firmalardan al hocam hostingi falan daha güvenli oluyor.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

neden isimtescil peki ?

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

senin sisteminde açık olmadığına eminsen sorun yok ;) ki dediğin gibi tüm sitelere index basmışlarsa bu bir server root dur ve suç %50 %50 paylaşılır bu nası olacak dersen. 

1-Server rootlamak için önce servera girebilmen shell yerleştirmen gereken bir açık bulmaz lazım açığı bulduktan sonra exploit koyacaksın server rootlıcaksın

2-Server rootlamak için 2.gereken şey safe mod ve chmod ayarlarıdır ki zaten exploit koyduktan sonra safe mod ve chmod değişteremesin diye servera firewall konur isimtescil bunu nasıl yapmış anlamadım.

Kendi sisteminde açık yoksa açık serverda bulunan herhangi bir sitede açık vardır.

Umarım anlatabilmişimdir hocam ? Bu coldhackers grubunu biliyorum genelde hep root çalışırlar corum belediysenin filan hacklemişlerdi çorumlular arıyodu bunları annelerini çorumdaki resmi genelevde işçi olarak almak için . :D 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

vay orospu çocukları .

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 10726 Toplam Mesaj: 34