Hakan Günday - Piç

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek

patates bunu yazdı:
    -----------------------------

malafa hariç tüm kitapalrını okudum. hakan günday bir yazar değil bir babadır tanrıdır yol göstericidir yolu sana direk göstermez ip ucu verir. ama piçten ziyade ısrar ediyorum ki kitapalrı çıkış sırasına göre oku ve kinyas ve kayradan başla

-----------------------------

malafa yı da okumalısın hocam :) hakan abimiz yazar olmadan önce kuyumculuk yapıyormuş. malafa kitabında da satıcıların (ki yine kuyumcular üzerinden anlatmış) kurduğu tezgahları, turistlere oynanan numaraları harika bir dille anlatmış. harika bir dille diyorum çünkü dili çok farklı tezgahçıların kendi üslubunu kullanmış falan süper olmuş.

ve evet hakan günday bir yazar değil bir babadır bir abidir yol göstericidir. kinyas ve kayra ise hakan günday imzalı hayat haritasıdır. kutsaldır.

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Mesele Türk edebiyatına ve türk yazarların kitaplarına dokunursa Murat Menteş tavsiye ederim. Okuduğum en zeki piçtir kendisi :) http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=462482&sa=112885249

Troubles'll come & they'll pass
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Subtitle
    Subtitle's avatar
    Erkek

Yazarın bir tek Azil adlı kitabını okudum yakın zaman önce. Kitap son zamanlardaki popüler yabancı kitaplardan birinin kopyası olmuş. Ben ondan sonra salladım bu yazarı. Diğer kitapları iyidir hoştur bilmem ondan sonra bitti gözümde.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neminomin
    neminomin's avatar
    Dişi

şu ara kinyas ve kayrayı okuyorum ama beni pek sarmadı nedense ( 40. sayfada falanım). yani bir bölümü çok heyecanla okuyosam diğerini atlaya atlaya okuyorum sıkıyo beni .çok hevesle başlamıştım halbuki 

Kurduğumuz tüm hayallere rağmen değişmeyen dünyanın şerefine...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

bence kinyas ve kayrayı hafif bozuk bi psikolojideyken okumak gerek yazarın ruh hali ve özellikle kinyas'ı anlayabilmek için. Ben depresyondayken okumuştum mesela şimdi okusam hiç beğenmezdim bence.

Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 2761 Toplam Mesaj: 16