folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hamam Böcekleri:((

Hamam Böcekleri:((

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

evet arkadaşlar bugun tuvalette terliği çıplak ayağımla giymemle içinde bişey oldugunu fark ettim bi kaç gundur evin her tarafında bizden birisiymiş gibi dolaşan gorunce lan yazık oldurmeyelim onunda çocugu colugu var dediğimiz hamam boceklerinden birisi ayağımdan önce terliğe girmişti,hayatımın en korkunc dakikalarından biridir belki nasıl zıpladım ben bile anlamadım :D

neyse bu olaydan sonra evde otururken en ufak bişey hissedince rahatsız olmaya, ayağıma bakmaya yerlere bakmaya başladım rahat edemiyorum artık evde ve sonuc olarak hamam bocekleri hakkındaki derin araştırmammı başlattım.

ilk olarak şunu soyleyeyim evinizin biyerde bi hamam böceği görürseniz kesinlikle öldürün yoksa çok çabuk ürüyolarmış ben bunu bilmiyordum. bizim gibi acıyıp yav nolcak ev kocaman hepimize yeter demeyin.yada öldürmeden tutun atın dışarıya yavruları sırtında taşıyomuş bu böcek oldurunce yavrular olmuyomuş falan filan . bundan başka hamam böceklerinini nasıl temizleneceği konusunda etkili yöntemler bilen arkadaşların yazmasını rica ediyorum

hamam bocekleri hakkında bi kaç bilgi:

Kanları beyazdır.

Bazı türleri kanatlıdır, fakat uçmaktan ziyade yürümeyi tercih ederler.

Dünyanin en büyük hamamböceği Güney Amerika'da yaşar ve yaklaşık 15 cm uzunluğunda olup iki kanat arası uzunluğu da 30 cm civarındadır.

İskeletleri vücutlarının dışındadır.Yılda birkaç defa iskelet, yani kabuk değiştirirler. Kabuğunu yeni değiştirmiş bir hamamböceğinin rengi beyaz, göz kısmı siyahtır. Kabuk 8 saat sonra normal rengini kazanır.

Bazı türlerde dişiler sadece bir defa çiftleşir ve bu onlara ömürleri boyunca yeter.

Kafası kopmuş bir hamamböceği 1 hafta daha yaşayabilir. Sonuçta ağzı olmadığından su içemediği için susuzluktan ölür.Yüzebilirler, ama ağız veya burunları ile değil de yanlarından nefes aldikları için su yüzeyine doğru yüzerken çok zorlanırlar.

Saatte 4.800 m kadar koşabilirler, maraton rekoru olmasa da boylarına göre çok çok iyi koştukları bilinmektedir..

Hamamböcekleri hakkında bazı sayılar:

6 ayakları vardır. Bir çoğunda 18 eklem bulunur.

40 dakika boyunca nefeslerini tutabilirler.

Hayatlarının % 75 ini dinlenerek geçirirler, bu günde 18 saat demek olur ki, bayağı tembel olduklari anl¤¤¤¤¤ geliyor.

Dünya üzerindeki türlerinin sayisi 5000 civarındadır.

Yaklaşık 320 milyon yıl önce, karbonifer çağda ortaya çikmışlardır ve bu güne kadar görünüşleri çok az değişmiştir.

Ağızları sağa-sola doğru hareket eder.

Yiyeceksiz 1 ay, ancak susuz 1 hafta yaşayabilirler.

Kalbi basitçe valfli bir tüpten ibarettir. Tüp kanı ileri ve geri pompalayabilir. Kalp böceğe hiçbir zarar vermeden durabilir de.

Yavru hamamböcekleri milimetrenin yarısı kadar bir deliğe sığabilir.

Yetişkin erkekler 1.5 mm, hamile dişiler de 4,5 mm büyüklüğündeki aralıklara sığabilirler.

Dünya üzerinde her yerde bulunurlar.

Türlerinin çoğu tropiklerde yaşar, ancak Kuzey ve Güney Kutuplarında da yaşayabilirler.

-32 dereceye kadar dayanabilirler.

Ayaklarındaki pençeleri sayesinde duvarlara tırmanırlar.

Koku alma duyuları o kadar gelişmiştir ki ev halkını misafirlerden ayırt edebilirler.

Dişiler feromon denilen bir tür koku salgıla¤¤¤¤¤ erkekleri davet ederler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

not:bunlardan almayı bile düşündüm ama bunlarda uçanları yakalıyo sadece:(

http://www.sahibinden.com/drosera_spatulata_sinek_kapan_bitki_kit-50_li-36WQQaXQQ14205265WQQpXQQdisplayitem

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zoom8
    zoom8's avatar
    Erkek
    evin her duvarina yaklasik 3 saniye iseyeceksin, cis kokusuna dayanamiyorlar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    internet güzel bişey evet :)

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Davos
    Davos's avatar
    Erkek
    Kafası iyi galiba altdan alın beyler...:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Arlong
    Arlong's avatar
    Erkek

Davos bunu yazdı:
    -----------------------------
    Kafası iyi galiba altdan alın beyler...:)
    -----------------------------

bi dşün bakalım ayağını terliğe sokuyosun içinde bişey kıpırdıyo aklıma geldikçe kotu oluyorum, kafam falanda iyi deil allaha süşür namazımızda niyazımızdayınz :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek
    Böcekten çok metinde geçen 2 kelimenin yarısının (sanki neyin ne olduğunu bu millet bilmiyor) sansürlenmesine ayar oldum. İnternette sansüre ana avrat düz giden biri olarak, bu olay sinir katsayımın karesini almaya yetti. Hocam üstüne alınma c-p yaptığın sitenin bok yemesi biliyorum...

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    valla dünyada en nefret ettiğim şeylerin başında geliyo nükleer savaştan bile sağ çıkabilen mahlukatlarla saaşmak zor ama bi sprey vardı adını unuttum şimdi sıkıyosun 2 gün temizlik yapmıyosun6 ay geçeli sağlam ilaçtı tavsiye ederim bide şu böceğin resmini kaldırtsana...

l enfer c est les autres Sartre ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek
    biraz önce birini öldürdüm digeri oyun oynuyo yavsak..pusudayım ..:)

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Bizim Evde Hanım Her Gördüğü bir Tanesini Fırsat Vermeksizin Öldürdüğü için, Rahatım, Yok Evimde Hamam Böceği, Tek Tük Ortaya Çıkanlar ilede İçişleri Bakanım İlgileniyor. :)

Evli Olan Müritler, Hanımlarınızı Tembihleyin, Anlamışım Onların Şüphesiz En Büyük Düşmanları Bayan İnsanlardır. :)

Bu Arada Fare Konusu ilede Ben Deniz İlgileniyorum, Pek İyi Bir Avcı değilsemde Pek Çok Katliamda Yer Almışımdır. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek
    yaw bu hamam böcekleri ben çocukken daha bi başkaydı adları bile kara fatmaydı bu kıyamet 2012 de sanırım kopacak :| ulen ne şanssız adamım yaws okul uzadı hedef koyduydum 2012 ye kadar bitirrim ben bunu diye (atılıyom yoksa :D ) gene huzur içinde bişeyi başardım diye dolanamıcam sanırım :|

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
Toplam Hit: 6397 Toplam Mesaj: 32