folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Hangi Sektöre Yatırım Yapmalıyım? Bu Parayla Ne İş Yapılır?

Hangi Sektöre Yatırım Yapmalıyım? Bu Parayla Ne İş Yapılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    warlife bunu yazdı

şuan için bi işe girme ne olacağı belli değil.paranı koru bence

Kuresel belirsizlikler yüzünden mı oyle dedin hoca? Kredioranları değişebilir diye mı ? Benmde en çok korktuğum bu kredi ısı zaten ondan çekiniyorum temkinli davranıyorum 

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

katılıyorum müridlere

ev al

eve yatırım yaparsan kayb etmessin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

Taksi plakası al kiraya ver.

geçen sene 350bin cıvarıydı bu sene yerine göre 500-600bin oldu

yasa çıkınca korsana ağır darbe vuruldu palaklar değer kazandı. 

param olsaydı kesinlikle alıcaktım hatta evi satıp alsam mı diye düşünmedim değil : ) 

hem yerine göre aylık 1-2bin (arabayla kiraya verirsen daha fazla)  gelirin olur hem de anaparan değer değer kazanır.

cann tarafından 29/Eyl/12 20:53 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

ev ölü yatırım bu kadar çok daire yapılmaya devam ettiği sürece çok ahım şahım para kazanamazsın. tabi doğru zamanda doğru evi alabilirsen kazanırsın da oda 10 evden birine denk gelir o kadar şanslımısın bilemem.

iş konusuna gelince eğer para miras değilse çalışarak kazandıysan yine aynı işi yapmaya devam et en iyi iş bildiğin iştir.

yeni iş konusuna gelince, piyasa çok tedirgin gibi 3 ay önce bizde bi iş yapalım dedik son anda vazgeçtik. "bence" piyasanın tedirginliği bi seçim sonra geçer ilk yerel seçimden  sonra illaki bi rahatlama olur gibime geliyor.

illada bi iş yapacağım dersen şu işi yap diyemem sadece şunu derim "doğru zamanda, doğru yerde, doğru işi" yaparsan muhakkak kazanırsın ama bu 3 lü bir araya mutlaka gelmeli.

oliWeR tarafından 29/Eyl/12 20:51 tarihinde düzenlenmiştir

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

buraya bu sekılde bır konu acıyorsan sen o parayı degerlendıremezsın :) fizibilite yap bence kasma git bankaya yatır faizi al gayrimenkul dedıklerın ev ıse kıra al degıl ise tarla vs ıse ıslet ugras olmadı sat yıne yatırım fonu al 

benım su sıralar tek yaptıgım fatırım fonu alıp satmak elime gecen parayı hem bırıkıyor hemde ıyı oluyor acıkcası 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

http://www.kumesten.com/Franchising.aspx

bi araştır hocam. bizim buralarda baya tutuluyo bu kümes. müşterisi baya var. bayi olabilirsin.

Naber la?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Para zaten kendini kullanmasını bileni bulmaz ki. Ha arada bulmuşluğu olur ve biz onlara zenginler deriz. Yani parası olan değil parasını kullanmayı bilen zengindir. :)

Neyse eğer İstanbul gibi öküz gibi bir şehirde yaşamıyorsanız arsa kapatabilirsiniz. Misal olarak o kadar param olsa idi dedemin şehir merkezindeki tarlalarını ben satın alırdım. Bi' kaç sene sonra TOKİ söylentileri olduğundan katlanacak değeri hesap bile edemiyorum. Ha dedemin bundan haberi var mı? Galiba yok. Torun indirimi de yapardı galiba. :) İşte para bulmuyor ki beni.

Caliber tarafından 29/Eyl/12 22:32 tarihinde düzenlenmiştir

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

yeni yapılan güvenlikli sitelerden daire al derim fakat o 200k ile satın alamazsın maalesef...

misal biz 3 tane projeden satın aldık şunlardan tanesi 300-350k dan

şimdi satmaya kalksak istedikleri paralar bunlar ve peynir ekmek gibi millet satın alıyor 500-600k lardan var gerisini sen düşün...

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-muhtesem-site-konseptin-de-kaya-prestige-konutlarin-da-4-1-95757246/detay

o
    nun dışında ticaret yap dicem ama yetenek ister...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

bu kadar parası olan adam gelipte burda akıl almaz hocam. o kadar parası olan adam o parayı napacağını blir zaten. illa ki bir şey bekliyorsan solar panel ile elektrik üretimine gir. avrupa birliği destek veriyor hibe kredi veriyor devlet kredi veriyor 5 yıl ödemesiz. ayrıca normal bir tesis ile devlete 15.000 $ civarı elektrik hattına besleme elektrik verebilirsin. çalışacaksan bu sektörde hollanda firmaları ile anlaş. solar paneller pahalıdır ancak kullanabildiğin kadar kaliteli kullan. ayrıca fazla bilgi istersen destek veririm. bu işin içindeyim

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

Adam zaten parayı kendim kazandım demiyor. Belli ki ailesinden kalma bir para. Zaten kendi kazanmış olsa buraya konu açmaz. Para yanlış elde kısaca. Ama yine de fikir alarak iyi işler yapma peşinde.

Toplam Hit: 6150 Toplam Mesaj: 36