Harç Soygunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

seneye genel anlamda tüm okullarda uygulanırsa ben yarrağı yerim. Bu ne ya okulu bıraktıracaklar serefsizler.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

xdabbex bunu yazdı:
    -----------------------------

joe_black bunu yazdı:

senin sene de mi uzadı müdür

yok uzamadı 3.sınıfım ve üstten tüm dersleri alabiliyorum top kredi 33

örenci islerine falan bi git hoca. alttan dersin yok okul uzamamıs sana böleyse benden ev isterler mazallah :(

ama surası van ne edersen et zamanında yatır harcı telafisi yok. daha sonrasında parayı alabilme ihtimalin var.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

bütün okulun duvarlarını bir gecede ulusal haber kanallarına konu olabilecek kadar büyük bir eylemle boyayın. 

sığır olmayın.

tabi lan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:

zone bunu yazdı:

ya hocalar bende harç kredisi aldım sonradan ödüyeceğim yani,

alttan ders var tabiki ve ben borcumu nerden öğrenebilirim??

bilen varsa muhakkak pm atsın..

mühendislik 1.öğretim (
    farkediyo mu bilgim yok yazdım yinede)

inş. bizde o kadar değildir ödenir mi o para hocam birde kredi giriyo ohoo..  :( :S :|

hocam. dersini 3. alışına her ders için ayrı ( kredi sayısına göre değişiyo) %100 fazlası 4, tekrar için %200 5 ve daha fazla tekrar da %300

ayrıyetten okulda dönem uzattıysan; 1, uzatışın için HARçın %50 fazlazı 2, uzatma için %100 fazlası 4,ve daha fazlası için %200 fazlası.

hesaplarsak

benim 6, senem. 4 tane dersim 5, alışım. ayrıca 4 yıllık okuldaki 6, senem.

normal ödemem gereken harç 513,5 tl

Arkadaşın ki gibi pilot okul olsaydı (Allah tan öle bişi yok :D)

+513,5 

dokuz eylülde kredi başı ikinci öretim için 105 tl. 4 dersim de 3 kredi yani 4*105=420 tl

420 tlnin 3 katı (bknz. 5, tekrar) = 1260

ayrıyettene okulu 2, uzatışım oluğu için 

513,5tl* %100=513,5

toplam (Bna giren)= 1260+513,5+513,5=2287 (Dikkat!1 bu dönemlik harç. diğer dönem için daha farklı.zira 6, alışım 3

ders 5, alışım bi ders var)

her ünide kkredi farklı olabileceği için ve örgün öğretimde fiyatlar daha ucuz bi kredi 40 tl falan, siz de kendinize göre farklı kombinasyonlarla kendinize sokabilirsiniz.saygılar.umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

sağolsaın hocam yani bize pek girmiyor yani.. uzatınca veya 3.alışında ve bunlar pilot okulda.. ben bu dönem sonucu ziraate gidip sorayım ajandaya not edeyim de ilerde lazım olur çünkü hiç bir bilgim yok harç borcumdan ertellettik ya ;)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

zone bunu yazdı:

.

.

.

sağolsaın hocam yani bize pek girmiyor yani.. uzatınca veya 3.alışında ve bunlar pilot okulda.. ben bu dönem sonucu ziraate gidip sorayım ajandaya not edeyim de ilerde lazım olur çünkü hiç bir bilgim yok harç borcumdan ertellettik ya ;)

evet sokmaları için ya en az 3, tekrarın olacak ya da okulu uzatmış olman lazım.

ikisi de ben de var. işte seneye muhtemelen bütün ünilerde uygulanacak inş bu sene biter de kurtulurum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabadayi09
    kabadayi09's avatar
    Erkek

Hacı benim arkadaşım da adu de okuyor 28 lira olan harcı 548 lira yapmışlar.Sen milleti toplayıp kayıtsız kalmamak istiyorsun bunu çoktan yapmışlar bir göz at istersen yardımcı olur belki :

https://www.facebook.com/events/237099273039490/

Biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:

zone bunu yazdı:

.

.

.

evet sokmaları için ya en az 3, tekrarın olacak ya da okulu uzatmış olman lazım.

ikisi de ben de var. işte seneye muhtemelen bütün ünilerde uygulanacak inş bu sene biter de kurtulurum.

hocam sunu sorayım o zaman sana ben şimdi 2.sınıfım geçen sene ing. dersinden kaldım bu sene finaline girdim yine kaldım

3. sınıfta yani seneye tekrar ing. görecem alttan alarak ders kredisi 3 kredi 2.öğretim şimdi birşey ödüyor muyum ?

yani normal olarak ilk sene verdiler dersi seneye de kalırsa mı 3.kez alttan almış sayılıyom ?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Kreyzi bunu yazdı:

hocam sunu sorayım o zaman sana ben şimdi 2.sınıfım geçen sene ing. dersinden kaldım bu sene finaline girdim yine kaldım

3. sınıfta yani seneye tekrar ing. görecem alttan alarak ders kredisi 3 kredi 2.öğretim şimdi birşey ödüyor muyum ?

yani normal olarak ilk sene verdiler dersi seneye de kalırsa mı 3.kez alttan almış sayılıyom ?

dostum senin ünide sizi uçurmak için piğlot seçilmişse 3,tekrarda ödüyosun. ki muhtemelen seneye olmasa da öteki seneye ya her ünide uygularlar ya da toptan kaldırırlar. şansına

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amg
    amg's avatar
    Erkek

http://www.adu.edu.tr/tr/index.asp?job=news&i=25592

Öğrenci Katkı Payı/Öğrenim Ücreti Ödemeleri Hakkında

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı ile yapılan görüşmeler sonucunda, öğrenci katkı payı/öğrenim ücreti ödemelerinin kredi başına uygulanması ertelenmiştir.
    Buna göre, 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı katkı payı/öğrenim ücreti hesaplamaları 03.02.2012 tarihinden itibaren Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda yapılacaktır.
    03.02.2012 tarih ve 17:30 saatine kadar ödeme yapan öğrencilerden fazla ödeme yapanlara iade işlemleri, eksik ödeme yapanlardan farklarına ilişkin tahsil işlemleri Bahar Yarıyılı içerisinde yapılacaktır.
    Önemle duyurulur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

Para bitti tabi, özelleştirmeden gelen 28 milyar dolar bitti, mbdeki dolar rezervi 15 yılın minumum düzeyinde, bedelli askerlik dediler, yoğun talep bekliyoruz dediler, talep gelmedi, ötv ile yılda 5milyar dolar gelir hedefliyoruz dediler, günü kurtardılar, adam gibi protesto yapamadık, ygs protestolarına, işçiler, işçi protestolarına öğrenciler gitmedi, parçalandık olay bu. 2800 lira harç mı olur yahu, bu adam bir de alttan alacak dersi, artık 3 sene çalışır 1 sene okur. (2.Öğretim Duim 9Eylül Üni)

Toplam Hit: 6335 Toplam Mesaj: 52