folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harddisk Çok Karışık Bir Durum

Harddisk Çok Karışık Bir Durum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek
    Selam Arkadaşlar durumum acayip karışık.Şimdi bende P4VXAD+ marka anakart var.Bende laptoptan çıkma sata harddisk var(sata girişli fakat pc'De sata girişi yok) hdd kutus aldım taktığımda tanımıyor bilgisayar.Ama harici harddisklerde sorun yok.Harddiskleri 2.pc'de denedim çalışıyor ve 4-5 tane farklı harddisk denedim sonuç çalışıyor.Neyse ben bu bilgisayara bi türlü tanıtamadım.İşlerimi bu bilgisayarda yapıyorum.Fakat tanımıyor işte.Bilgisayarımda sata girişi yok hdd'de sata girişli.Usb portunda flash bellek falan takınca görüyor sorunsuz kullanıyorum.Bide sata-ide çevirici usb kullanmadan direk anakartın üstündeki ide girişlerinden hdd'Ye uzanan bi aparat alıyormuşuz acaba öyle alsam çalışır mı boşuna para vermek istemiyorum.Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek
    yukari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Hocam anladığım kadarı ile anakart çok eski bu yüzden gücü yetmiyor senin notebookdan çıkan diskleri taktığın kutuyu çalıştırmaya. 

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Genelde bu tür hddlerde zaten 2 tane usb girişi oluyor.Sendeki tekse aldığı elektrik yetmiyor olabilir.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

bios update yap

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek
    birde hdd'nin usb kablosunda 2 tane usb girişi var.anakart yaklaşık 10 senelik.O aparat çalıştırır mı acaba ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek
    ottomanmurat bunu yazdı:
    -----------------------------

bios update yap

-----------------------------
    sorunun geçeceiğinden emin misin hocam.Boşu boşuna güncellemiyim riskli iş sonuçta.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek
    http://urun.gittigidiyor.com/ide-to-Sata-Sata-to-ide-Cevirici-Converter_W0QQidZZ44555039 hocalar şu nasıl acaba ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

kardeş biosu update etmeyle zarar etmezsin hem bilgisayarin diger sorunları varsa onlarda minimuma iner her yeni bios daha iyi bir ssistem demektir

pcb sine bak ana kartın

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?CategoryID=1&DetailID=48&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=18#Download-2

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

hocalar bios update için bi dosya indirmek gerekiyormuş.

Anakartımın markası P4VXAD+ bunun bios sürümü hangisi

sitesinde birsürü bios var yardımcı olurmusunuz acaba.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

Bios Dosyan Bu

http://download.ecsusa.com/dlfileecs/bios/mb/p4/p4vxadp/p4vxadp11d.exe

Buda Yüklenecegi Tool ( Tool belki çalışmayabilir Dene olursa update eder olmazsa zaten birşey yapmaz geçersiz dosya der.)

http://download.biostar.com.tw/upload/Driver//Software/Standard/BIOS/BIOS.zip

Olmaz ise Bunla Yüklemeyi Dene

http://software-files-l.cnet.com/s/software/11/92/23/97/cnet_Winflash192_zip.exe?e=1316450550&h=d523bb9e4b726c7a9179eb9955e62f7b&lop=link&ptype=1901&ontid=2094&siteId=4&edId=3&spi=849d3b9b00561f5f0bd71ca1423cd29e&pid=11922397&psid=75454321&fileName=cnet_Winflash192_zip.exe

Toplam Hit: 1395 Toplam Mesaj: 12