Hardisk Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeTr
    DeTr's avatar
    Erkek

Arkadaşlar  160 gb hdd var demin kalem ile vura vura kendine getirdim  uyarıyı verdi değişmem lazım  hangi marka hdd tavsiye edersiniz 1 tb düşünüyorum bana yeter segate hdd benimki gene segate alayım yoksa başka bir markayamı yöneleyim biraz araştırma yaptım  kafamda bişiler oluştu ama  Mürid ve Müridelere sormadan  almayım dedim.

Kelimeler Kanatır !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

seagate iyidir hacı wd de iyidir ancak önemli olan cloud backup almaktır 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Biraz konudan çıkıcam ama şimdi bu wdnın my passport serısıydı sanırım 2.5" hddleri varya bunlardaydı sanırım o bulut desteği falan hesabı. Sımdı ben 1 tb hdd aldım dıyelım eszamanlı olarak buluta depolayacakmı bu verılerı yanı 1tb bulut verıyor mu bana yoksa kendı hesabımı baglayıp onun lımıtıne kadar mı yapıyor?

www.kriptopedi.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeTr
    DeTr's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

seagate iyidir hacı wd de iyidir ancak önemli olan cloud backup almaktır 

Hocam sen neyi tavsiye edersin peki alacak olsan hangisini alırsın marka olarak  

Kelimeler Kanatır !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

hitachi hdd tercih ediyorum genellikle,

Daha sonra samsung tercih ederdim ancak samung seagete e satıldı satılalı samsung almıyorum, almada zaten.

WD almaya çalış. Yoksa toshiba ya yönel.

Bunlar 3.5 " dediklerim

Eğer 2.5" harici alacaksan

Toshiba 1. sırada olsun

2. WD olsun.

2.5 WD son çıkanların neredeyse hepsi sata girişiz hdd kullanıyor. Daha sonra laptop a felan takamazsın.

Toshiba aldım geçen laptop'a taktım kullanıyorum. Sıkıntı oluşturmadı.

DrKill tarafından 13/Kas/14 22:11 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

hocam birinci tercihim daima wd. son zamanlarda toshiba diskler epeyce güzel fiyatları da daha uygun. kesene hangisi uyarsa ona yönel.

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

birsürü yüksek kapasiteli hdd ler elimde patladıktan sonra artık hdd ye para vermeyi bıraktım.

mk sıfır alıyorum 2 ay demeden ölüyorlar. ya bende sorun var yada eski hddler çok sağlam . yada yeni nesil hdd ler kalitesiz.

şimdi full sistemde çoook eski 80 gb ide hdd kullanıyorum. kafam o kadar rahatki.

teknoloji boktan iş abi. 11 yılımı aldı mutlu edemedi.

hem okadar data yüklü diye seviniyoruz. halbuki sikik manyetik alanların yer değiştirmesinden başka bir olay yok.

elektrik gitse hiçbir anlamı kalmıyor. çük kadar kablonun bizi dünyaya bağladığını zannediyoruz.

halbuki 8 volt elektrik dalgalarından başka bişi değil. nekadar saçma mk.

düşünsene amazing TY nin videosunu izliyorsun seviniyorsun filan ama olan sadece 3 boyanın hücreler içinde hareket ederek hareketli resim yaratması ve bunun ışıkla gözümüze yansıtlması. nekadar saçma bişi.

onu geçtim canlı yayında selenanın performasnı izlediğimiz zannediyoruz

habuki görüntünün işlenip internete verilmesi ve bizim siktiriboktan modemlerin onu pcnin tarayıcısının temp klasörüne aktarıp görüntüyü tarayıcıda oynatması 8 saniye sürüyor.

selena ince parmakları ile kiraz dudakları ile öpücük attığı andan itibaren elin oğlu canlı izlerken biz 8 saniye sonra görüyoruz.

bu nasıl teknoloji bu nasıl yaşam tarzı mk.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

birsürü yüksek kapasiteli hdd ler elimde patladıktan sonra artık hdd ye para vermeyi bıraktım.

mk sıfır alıyorum 2 ay demeden ölüyorlar. ya bende sorun var yada eski hddler çok sağlam . yada yeni nesil hdd ler kalitesiz.

şimdi full sistemde çoook eski 80 gb ide hdd kullanıyorum. kafam o kadar rahatki.

teknoloji boktan iş abi. 11 yılımı aldı mutlu edemedi.

hem okadar data yüklü diye seviniyoruz. halbuki sikik manyetik alanların yer değiştirmesinden başka bir olay yok.

elektrik gitse hiçbir anlamı kalmıyor. çük kadar kablonun bizi dünyaya bağladığını zannediyoruz.

halbuki 8 volt elektrik dalgalarından başka bişi değil. nekadar saçma mk.

düşünsene amazing TY nin videosunu izliyorsun seviniyorsun filan ama olan sadece 3 boyanın hücreler içinde hareket ederek hareketli resim yaratması ve bunun ışıkla gözümüze yansıtlması. nekadar saçma bişi.

onu geçtim canlı yayında selenanın performasnı izlediğimiz zannediyoruz

habuki görüntünün işlenip internete verilmesi ve bizim siktiriboktan modemlerin onu pcnin tarayıcısının temp klasörüne aktarıp görüntüyü tarayıcıda oynatması 8 saniye sürüyor.

selena ince parmakları ile kiraz dudakları ile öpücük attığı andan itibaren elin oğlu canlı izlerken biz 8 saniye sonra görüyoruz.

bu nasıl teknoloji bu nasıl yaşam tarzı mk.

Son zamanlarda yazılarını okurken aklımda süleyman aktaş canlanıyor. Sıcağı sıcağınada az ekmeğini yememişti o adamın. Halbuki kenan evrenden alıyordu emirleri.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkfeo
    Darkfeo's avatar
    Erkek

1. HDD alacaksın o belli ama 2.5' mi yoksa 3.5' mi onu belirmemişsin.

2. Şu anda HDD almak mantıklı değil bunun yerine hirbit yani SSHD alınır.

3. HDD alacaksan marka bir yere kadardır.

4. Asıl bakman gereken HDD Dönüş Hızı 2.5' hddler için nerdeyse standart halde 5400Rpm idir. 3.5' hddler için 7200Rpm alırsın, Server da kullanmak istiyorsan türkiye piyasasında fazla bulunmaz ama 10000Rpm almanı tavsiye ederim.

5. Daha sonra bakman gereken ÖnBellek boyutu 8MB, 16MB, 64MB tavsiyem 64MB almandan yanayım.

6. Aşağıda verdiğim linklere bakarak inceleyebilirsin sana tavsiye ettiğim sshd leri.

2.5' için

http://www.vatanbilgisayar.com/seagate-25-1tb-hdd--8gb-ssd-sata-30-64mb-cache-5400rpm-notebook-sshd.html

3.5' için

http://www.vatanbilgisayar.com/35-1tb-hdd---8gb-ssd-sata-30-64mb-cache-7200rpm-sshd.html

Kolay Gelsin.

"Tarikat kutsaldır, maddi çıkar için kullanılamaz." HolyOne
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trampfd
    trampfd's avatar
    Erkek

işletim sistemi için düşünüyorsan kesinlikle HDD değil normal bir SSD al, sadece depolama için kullanacaksan tavsiyem WD.

Ehl-i Byte
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elysion
    Elysion's avatar
    Erkek

Şöyle laptopta kullanacağım 120 Gb boyutunda F/P ürünü olan bir SSD arıyorum bilgisayar Casper Nirvana H36 SATA II var , tavsiyelerinizi bekliyorum.

Özü gülmeyenin yüzü güler mi ?
Toplam Hit: 1896 Toplam Mesaj: 16