folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harici Disk Yere Düştü Çalışmıyor Anlayanlar Yardım (Videosunu Attım)

Harici Disk Yere Düştü Çalışmıyor Anlayanlar Yardım (Videosunu Attım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

hdd ye fiziksel bir müdahale yapma. hepten bozarsın.

hdd yi kutusundan çıkar sata kablosu ile pc ye bağla.

internetten ubuntu live ı indir sorna cd ye yaz.

cd den boot et. yüksek ihtimal kurtarırsın. aynı sorunu yaşayanlar için buraya yazıyorum. türkiyede adam gibi çalışan veri kurtarma şirketi çok az. genelde yapılan işlem budur. Verilerinizi kurtarırsanız Allah razı olsun dersiniz herhal :)

edit:

bari şunuda yazayım bozulan flash disklerdede hızlı format sonra silinen dosyaları geri kurtarma programıyla dosyaları kurtarma şekli var buda konuda bulunsun.

NuLL29 tarafından 15/Eki/14 20:13 tarihinde düzenlenmiştir

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Veriler çok önemliyse http://www.mydisk.com.tr/ . Diski vereceksen benle iletişime geç indirim yaptırmaya çalışırım. Çizilmiş diskten bile verilerimi kurtardılar. 6-7 disk verdik henüz kayıp dosyamız yok.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Veriler çok önemliyse http://www.mydisk.com.tr/ . Diski vereceksen benle iletişime geç indirim yaptırmaya çalışırım. Çizilmiş diskten bile verilerimi kurtardılar. 6-7 disk verdik henüz kayıp dosyamız yok.

Fiyatı ne kadar mâl oluyor hocam. Bir kaç yıldır elimde duran arızalı bi hdd var ya güvenemedim yada fiyatı çok geldi o yüzden veremedim bi firmaya.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Hasara, disk üzerindeki dosya boyutuna göre değişiyor. Plakası çizilmiş ve kafa vuran 950 GB civarı dolu olan diskime 5000 TL verdim. Birkaç gün laboratuvarda kaldı çizikler için sıvı falan kullandılar sağlam girdi o diskten bana. Diğer disklere de 1000-1500 TL arası verdik. Hepsinde kafa vurma sorunu vardı. Ücretsiz analiz yapıyorlar zaten diski götürüp fiyat alabilirsin.

Toplam Hit: 2050 Toplam Mesaj: 15