folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harici HDD Veri Kurtarma?

Harici HDD Veri Kurtarma?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Merhaba Müridler,

Bugün lenovo laptoba recovery yaparken harici hdd de takılı kaldı ve şuan hdd yi taktığımda ses gelmesine rağmen disk görünmüyor. Ancak biçimlendirebilirsem görülebilecek gibi görünüyor. Bunun için hangi programı kullanmalıyım? Tasarımlarım vs içindeydi hep bunları kurtarmam lazım. Bununla ilgili bir sıkıntı yaşayan çözen var mıdır?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Herhangi bir Linux dağıtımını USB'ye kurup onunla açmayı dene hocam. Windows bazen saçmalamayınca ben öyle yapıyorum. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Herhangi bir Linux dağıtımını USB'ye kurup onunla açmayı dene hocam. Windows bazen saçmalamayınca ben öyle yapıyorum. 

+1

Öncelikle linux dene hatta direkt bir usb si olan televizyona tak içine girebiliyor musun bak girersen linux ile de girer alırsın içindekini rahat(daha önce samsung 1TB Harici disk ortalama aynı neden ile sıkıntı çıkarttı televizyon ile girdim baktım giriyor sonra linux ile aldım içini komple)

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

+1

Öncelikle linux dene hatta direkt bir usb si olan televizyona tak içine girebiliyor musun bak girersen linux ile de girer alırsın içindekini rahat(daha önce samsung 1TB Harici disk ortalama aynı neden ile sıkıntı çıkarttı televizyon ile girdim baktım giriyor sonra linux ile aldım içini komple)

taktim simdi tv ye fakat harici hdd bulunamadi diyor hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

buna benzer sorunu testdisk programı ile çözmüştüm resimli anlatımı forum sitelerinde var 

edit: ama öncelikle linux ile dene dosyaları görmüyorsa program ile denersin 

adeleks tarafından 13/Haz/20 15:36 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam linux ile denediniz mi?

ultimate boot cd ile de içerisinde kurtarma yazılımlarını deneyebilirsiniz.

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    adeleks bunu yazdı

buna benzer sorunu testdisk programı ile çözmüştüm resimli anlatımı forum sitelerinde var 

denedim simdi fail veriyor hocam yani isi bitmis

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    adeleks bunu yazdı

edit: ayni mesaj iki kez ust uste gitmis

ArduouS tarafından 13/Haz/20 15:53 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Linux ile de deneyip sonuc vermiyorsa bir de varsa direkt olaark masaüstü anakartın sata ya bağlamak denenebilir.

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    adeleks bunu yazdı

denedim simdi fail veriyor hocam yani isi bitmis

Disk burada gozukuyormu hocam:

son çare:

https://www.youtube.com/watch?v=DaXA5M-W3yE

silgi yöntemini dene olmazsa, modeline uygun yesil karttan bulup degistirirsen calısır belki :d

DE5TROY3R tarafından 13/Haz/20 16:12 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Board arızası muhtemelen gözükmüyorsa da harici ise biraz salla çatır çutur etsin sertçe :D ''2.5'' luklar nedense kafayı yiyor sallayınca geri geliyor istisnasız :))

Bir de önereceğim 'parted magic' ile bir dene bak , en sevdiğim en etkili kurtarıcımdır. ( Buradan free )

unetbootin*windows ile usb'ye yaz bunu dene bakalım...

LaNCeLoT tarafından 14/Haz/20 06:32 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
Toplam Hit: 1820 Toplam Mesaj: 19
hdd veri kurtarma