Harici HDD'de Ki Rimod Virüsü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar arkadaşlar,bir kaç arkadaşın isteği üzerine hdd yi verdik.Geri aldık ama alırken de benim pc essential uyarı verdi her dosyanın içinde exe var.500 gb lık dosya var içinde yedekleyemem de.Avg 2014 kurdum bi bok yapamadı.Hangi programla bu illetten kurtulabilirim.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

sality :D

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

1- onun adı dosya değil, klasör

2- http://www.zeus-software.com/downloads/ntfsaccess

burdaki programı çek, harddiskini seçip Grant tuşuna bas.

3- antivirusle bulduğu dosyaları şimdi silmeyi dene.

öneri

4- lütfen arada bir enter tuşuna bas

YekteranBaymedir tarafından 27/Mar/14 23:59 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

deneyeceğim hocam bir de başka bir virüs programı var mı öneriniz ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

yok hocam çıkmıyor hala duruyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

tamam aynısı bendede olmuştu essentilas virüsün oluşturduğu exelerin hepsini sildi.

en son

Echo@off

attrib -h -s /s /d x:*.*

komutunu .bat dosyasına attım x olan yeri sürücücün adı ile değiştirdim (benimki   e: sürücüsüydü attrib -h -s /s /d e:*.* yaptım)

tıkladığımda gizli klasörleri geri getirdi olay tamam oldu.

hatta essentillas kurlu iken bu komutu çalıştırsan tarama bile yapmana gerek kalmıyor essentilas direk başlıyor yok etmeye.

edit:

disk özelliklerinden dosya sistemi hatalarını düzelt dersen autorun.inf yok olur direk hdd nin içine girersin .

o sirada essentilas gırtlağına yapışır zaten direk yok eder.

zalimadam tarafından 28/Mar/14 01:34 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

tamam aynısı bendede olmuştu essentilas virüsün oluşturduğu exelerin hepsini sildi.

en son

Echo@off

attrib -h -s /s /d x:*.*

komutunu .bat dosyasına attım x olan yeri sürücücün adı ile değiştirdim (benimki   e: sürücüsüydü attrib -h -s /s /d e:*.* yaptım)

tıkladığımda gizli klasörleri geri getirdi olay tamam oldu.

hatta essentillas kurlu iken bu komutu çalıştırsan tarama bile yapmana gerek kalmıyor essentilas direk başlıyor yok etmeye.

edit:

disk özelliklerinden dosya sistemi hatalarını düzelt dersen autorun.inf yok olur direk hdd nin içine girersin .

o sirada essentilas gırtlağına yapışır zaten direk yok eder.

Hocam bende dosyanın içine giriyorum dosyanın adı neyse o isimde 202 kb lik bir exe oluşturuyor sonra elimle siliyorum geri gelmiyor.

Şimdi çoğu gitti ama her dosyaya tek tek girersem çok uzun olur.essential yakalıyor temizle diyom olmuyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Hocam bende dosyanın içine giriyorum dosyanın adı neyse o isimde 202 kb lik bir exe oluşturuyor sonra elimle siliyorum geri gelmiyor.

Şimdi çoğu gitti ama her dosyaya tek tek girersem çok uzun olur.essential yakalıyor temizle diyom olmuyor

nasıl olmuyor hocam tam tarama yaptığında hepsini garanti siler.

tekrar oluşturuyorsa sen klasöre tıkladığını zannediyorsun amam o klasörü yada dosyanın adını aldığı ve gerçek klasörü gizlediği için tekar geliyordur.

yada sisteminde kurlu virüs varıdr.

combofix le tarat daha sonra tekrar essentialsi aktif et ve tam tarama yapa düzelir imakı yok gelmez geri essentilas oluşturmasına bile izin vermez.

eidt :

yapamazsan profilimde cep telefonum var çağrı at ayracam team kurup halledelim.

zalimadam tarafından 28/Mar/14 01:43 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

tarama bitmek üzere 2 saattir bekliyorum.bitsin olmadı yarın teamviewerla hallederik

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

diskin içinde başka EXE dosyası yoksa, diskin içindeki exe'leri toptan silebilirsin.

del /S/Q Z:\*.exe

Z:\ yerine sürücünün harfi neyse onu yazacaksın.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

var hocam exe 

Toplam Hit: 1354 Toplam Mesaj: 17