Hastanemize Yapılan Siber Saldırı Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

Dolar kaç para bu ülkede bihaberler anlaşılan geçmiş olsun hocam  up olsun haraç vermeden çözüm çıkar umarım

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle geçmiş olsun, hastanenin IT yapısından hiç bahsetmemişsin, Güvenlik duvarı, Mail spam filtresi, antivirüs yazılımları, güvenlik politikaları gibi.

Elindeki şifresiz yedek ile şifreliyi alıp çözenler var diye duymuştum

siyahbereli tarafından 10/Kas/19 19:44 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Elimde düzgün sunucu/yedek alacak cihaz yok günlük yedeklerimi alıyorum, birkaç saatte bir alamıyorum diye uykularım kaçıyor adamlar 1 haftalık takılıyorlar... Size bir Allah yardım eder bir de hacker ınız ...

Piyasadaki yontemleri deneyin olursa ne ala olmassa 1 bardak su... Geçmiş olsuın.

Shadow explorer ile bakın shadow duruyorsa ordan çek ki artık shadow silmeyen kalmadı gibi.. Veri kurtarma ile bak o da küçük bi ihtimal.. Bu ikisi olmuyorsa zaten piyasadaki çözücülere yönel..

https://www.nomoreransom.org/

suna da bir bak. 

FW vs yoksa zaten direkt bu bu yok bu sebeplerden heklendik de raporu yapıştır gec...

Bu krız ortamı ve sonrakı surecı de bır ara anlatır mısın? nasıl gelısıyor tepkıler ne oluyor vs.

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkcell
    turkcell's avatar
    Erkek

boş yere para verme para verip dolandırılan çok tanıdığım var formatı çak iyi bir virüs tarama kur ben comodo yada kaspersky öneririm. Geçmiş olsun

char ılkUnluyuBul(char a[10]) { char Unluler[] = { 'a', 'ı', 'o', 'u', 'e', 'i', 'ü', 'ö' }; for (int i = 0; i < 9;i++) for (int j = 0, j < 7; j++){//7 olmasının sebebebi 6 harfli bir sözcük girmişti yanlış hatırlamıyorsam if (a[i] == Unluler[j]){ return a[i]; } } bool UnluIncemi(char a){ char InceUnlu[] = { 'e', 'i', 'ü', 'ö' }; for (int i = 0; i < 4;i++) if (a == InceUnlu[i]) return true;
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    turkcell bunu yazdı

boş yere para verme para verip dolandırılan çok tanıdığım var formatı çak iyi bir virüs tarama kur ben comodo yada kaspersky öneririm. Geçmiş olsun

Hastane serverına? Okudun mu hocam olayı iyice

Almanya Fatihi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Pezevenklerin dolar kurundan haberi yok, bir ihtimal parayı ödemeyi göze alırsanız pazarlık yapın ödeme gücümüzün çok üzerinde indirim yapın diye ağlayın belki faydası olur.

Her zamanki gibi merak ettim anti virüs yüklümüydü @diplomali-issiz ?

tahribat.com a can feda
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam türk olsalar bi şekilde bulursun, Türk cryptolockerlar amatör oluyor, her şekilde yakayı ele veriorlar

Ama yabancıların kimligi tespit etsen bile bişey yapamiosun. Şifreleme için genelde standart zip, rar gibi compression algoritmaları ve onların şifrelemesini kullandıkları için hiçbişey yapamıyorsun. ilk açtığın dosya elindeyse bi ihtimal çıkabilir içinden ama gördüğüm kadarıyla bu lockcılar çakal oluyor encryption yapan dosyayı da uçuruyolar işi bitince

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

parayı merak edenler için yazayım 10.000$ istemişler süre bitene kadar ödenmezse 20.000$

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    turkz bunu yazdı

parayı merak edenler için yazayım 10.000$ istemişler süre bitene kadar ödenmezse 20.000$

Oha, insafsızlara bakarmısınız.. Hastaneyi iflas ettirecek öküzler. Yahu anlamadım ki, koca hastanede güvenlik sağlayacak program yüklü değilmitdi acaba..? Ben Ayda 4.5TL Faturama yansıtılan MCafe kullanıyorum, Bilgisayarım gayet stabil ve güvenli.. İnternette rahat dolaşıyorum.. Önceleri Craclı programları kullanırdım, sorun yaşardım, ama lisanslı olunca sorun yaşanmıyor. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 16284 Toplam Mesaj: 39
#hastane #siber