folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hataylı Arkadaşlar , Hatayda Olanlar Hatayın(Antakya) Durumu Hakkında Bilgiye İhtiyacım Var.

Hataylı Arkadaşlar , Hatayda Olanlar Hatayın(Antakya) Durumu Hakkında Bilgiye İhtiyacım Var.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaslar uzman kadrosunda hataya atanma durumum var hatay merkez yanı antakya hakkında. tercıh listesindeki şüpheye düştüğüm şehirlerden birisi.

İzmirden gidecek bırısı olarak bazı sorularım var buradan yazabılır ozelse pm atabılırsınız.

1.surıyelıler malum heryerde  vatandaşa karsı tutumları vs nasıl . izmirde de mevcut.ıstanbulda da mevcut.

2.işid vs olayları nasıl neden soruyorum . cunku bır cok olay olurken medyaya yansıtmıyorlar.

3.İnsanları nasıldır ? 

4.izmire ulasim nasil.hava alani akftif mi 

yardımlarınızı beklıyorum . tesekkur ederım. 

bır arkadas vardı skypeta da eklıydıde bulamadım adını hatırlayamdım . hatta yanflut calıyordu :) ona seslensın bana 

hipokondriyak tarafından 18/May/16 14:33 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

1-Suriyeli ler konusunda sıkıntın olmasın,zaten sınır bölge olduğu için uzun bir süredir içli dışlılar,kız alıp vermeler falan olmuş, :)

2-Işid ile ilgili bir sıkıntı yok gönül rahatlığıyla hangi dine mensupsan ibadetini rahatlıkla yapabilirsin zira memleketimde her türlü ibadet yeri mevcuttur.

3-Komşusu aç yatan bizden değildir lafı vardır ya,bir gün olsun karnın aç uyumazsın,aşırı derecede misafir perverlerdir,komşuluk ilişkileri had safhadadır.Lokanda ta yemek yerken yan masada asker varsa çıkarken çoğu zaman onlarında hesabı ödenir,askeri polisi sever hataylılar.

4-Halkı çoğunluğu sıcak kanlı ve dinine düşkün diğer dinlerede saygılıdırlar,Müslümanların bayramında hristiyan olanlarda dükkanını kapatır,alevilerin bayramını sunniler kutlar,sunnilerin bayramını aleviler kutlar.Hoş görü tüm şehre yayılmıştır.

5-Yemek konusunda görüp görebileceğin en harika mutfağa sahiptir.

6-Sahil kentidir,İskenderun küçük İzmir dir,Hafta sonları 10 tl verip Antakya'dan İskenderun'a geçip İzmir hasretini giderebilirsin.

7-Antakya'da trafik sıkıntısı var şu aralar,malum il küçük nüfus ve zengin fazla olunca herkesin altında araba sokaklar kaldırmıyor tabi,gider gitmez bir motorsiklet almanı tavsiye ederim zira halkın çoğunda kapının önünde bir 2 teker vardır.

8-Muhit olarak çevre yolu,sümerler,esentepe,cumhuriyet cad,vali göbeği gibi muhitlerden ev bakabilirsin.

9-Geçim olarak çok rahat edersin zira pazar alışverişin İzmirde yaptığın harcamanın yarısı kadar tutacaktır.

10-Et yemekleri ve salça ağırlıktadır,kolestrolün varsa ilaçlarını yanına almayı unutma

11-Klima olmazsa olmazlardan biridir,hemen bir tane edinmelisin...

12-Soracağın başka birşey olursa özelden veya burdan sorabilirsin.

13-Hatay'a gelen memurlar genelde burdan bir daha gitmek istemezler,kendini buna hazırla öğle gel,burda insanı bağlayan tuhaf bir duygu var.Çevremdeki polis ve asker olsun memur olsun emekli olduktan sonra hepsi buraya yerleştiler.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WildWamqire
    WildWamqire's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

Merhaba arkadaslar uzman kadrosunda hataya atanma durumum var hatay merkez yanı antakya hakkında. tercıh listesindeki şüpheye düştüğüm şehirlerden birisi.

İzmirden gidecek bırısı olarak bazı sorularım var buradan yazabılır ozelse pm atabılırsınız.

1.surıyelıler malum heryerde  vatandaşa karsı tutumları vs nasıl . izmirde de mevcut.ıstanbulda da mevcut.

2.işid vs olayları nasıl neden soruyorum . cunku bır cok olay olurken medyaya yansıtmıyorlar.

3.İnsanları nasıldır ? 

yardımlarınızı beklıyorum . tesekkur ederım. 

bır arkadas vardı skypeta da eklıydıde bulamadım adını hatırlayamdım . hatta yanflut calıyordu :) ona seslensın bana 

Hatayı özledim bir hataylı olarak :(

Suriyeli boldur  ışıd falan olayları yok ondan korkma suriyleliyerin çogu işçidir. Onların gelmesiyle suç oranı arttı ama izmir ve istanbul kadar değil  ben gece 2-3 ten aşağı eve geçmezdim .
    Diğer taraftan insanları iyidir çogunuğu arap sıcak kanlıdırlar.  Gitmekten çekinme.
    İyi anlamda çok şaşırcağın şeyler olacak. Hristiyan arkadaşların alevi arkadaşların olacak  hiç bir din ayrımı yapmaz.
    Antakyada  saray caddesi istiklal cad gibidir. Asi nehri ve etrafı çok canlıdır. Tarihi bir sürü şey var vs vs

Abure cubure subure dubure re re re tey tey tey
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

benim memleket adana, adana bok her türlüsü var eminim işidçisi mişidçisi geçiş noktası hatta amk pkk mevzuna  girmiyorum heryer pkk lı  bi seferinde  otogardan eskişehire dönerken bi yerde pkklı  grup  asker gönderiyo bi tarafta normal asker gidiyo otobüsün etrafındasera  biji apo gibi bişeyi  bağırdıklarını kulaklarımla  duydum amk....

özetle  antakya daha boktur  anası sikiktir  hatta

Edit: insanına  gelirsek ihödüktü mödüktür ne bakıyon kavgası tercih sebebimizdir ama  çok samimi içten adamlardır heleki istanbul gibi bi yere göre istanbulun  insanın kafa yapısına  sokam kimse  kimseye güvenmiyor.

Özetle: Antakyada insan konusunda hödük mödük olayında bi iki tık daha iyidir adanadan samimiyet konusundada hemen hemen aynılar ya 

Nvidia tarafından 18/May/16 03:02 tarihinde düzenlenmiştir

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Biri övmüş biri itin götüne sokmuş. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

1.Suriyeleri dert etme artık heryerde olduğu gibi burada da yerel halk gibiler dükkanlar bile veriliyor..

merkezde pek bir olay görünmüyor bazen ufak tefek anlaşmasızlıklar çıkabilir bu heryerde geçerli..

2.işid içinde daha pek duymadım ama sınırda ne oluyor ne bitiyor tam bilmiyorum ama zannetmiyorum merkeze kadar geleceklerini. :)

3.İnsanları çevreye göre değişiklik gösterir bazıları sevecen ve iyi niyetli bazıları ise asık suratlı olabiliryor çok farklılık gösteriyor ...

tam gideceğin yer veya çevreyi sölersen sana daha yardımcı olabilirim.. 

ama şunu unutma izmirden gelip hataya yerleşirsen sudan çıkmış balığa dönersin :) bazı yerlerde 8 den sonra hayat yok

juniourfalcon tarafından 18/May/16 07:37 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nsy
    nsy's avatar
    Dişi

Hataylı olarak gönül rahatlıgıyla Antakya'ya gelmeni tavsiye edebilirim. Antakya halkı kültürlü misafirferver insanlardır.Suriyeden gelen kişililerin çogunlugu bölge halkının akrabaları o yüzden pek sıkıntı yaşanmıyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Kızları çok güzel lan. 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

üniversiteyi orada okudum 

ilk gidince pişman olursun

1 yıl sonra ne izmir ne istanbul gitmek istemezsin

insanları iyidir yemekleri harikadır kozmopolit bi şehirdir

yalnız motosikletli çok kaldırımlarda bile motosikletle gidiyorlar o biraz sıkıntı

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

türkiyeden çok farklı bir şehir arap kültürü var mı evet var ama rahatsız edici olabiliyor mu bazen dersen kısmen  . ama Tr de bulamayacağın değişik duyguları burada bulabilirsin . 

Not: Hatay ın ilçesindeyim . 

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    romeo
    romeo's avatar
    Erkek

hatay/iskenderun ilçesindeyim izmirdede tüm egedede bulundum antakyadada oturdum merak etme aklında kuşkulu sorular olmasın burda olaylar olmaz karşı komşun hristiyandır alt komşun ermenidir üst komşun kürttür yan komşun suriyelidir bu herzaman böyle oldu yıllar boyu :=)

Aerial Film & Photography / Hava Çekimi http://www.vimeo.com/flyturk http://www.youtube.com/flyturknet http://instagram.com/flyturknet http://www.flyturk.com.tr/
Toplam Hit: 1892 Toplam Mesaj: 16
memur antakya hatay