folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Havaalanı Çıkışında Gümrük Araması

Havaalanı Çıkışında Gümrük Araması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhaba,Türkiye'den alınma iki adet pmr telsiz ile yurt dışından alınma bir adet pmr telsiz var.Bu cihazları ülkeye gelirken bavula attıktan sonra ülkeye giriş yapıp havaalanı çıkışına giderken bavuldan alıp cebimize koyup bavulu gümrük aramasında xraye rahatça verip daha sonra havaalanından çıkış yapabilir miyiz ?

Sonuçta çıkışta üst araması olmuyor ve çıkıştaki üst araması için geçtiğimz xray cihazı cep telefonunda bile ötmüyor.

Sadece alkole ağırlık veriliyor diye biliyorum.

Türkiye'den alınma ürünler için zaten gümrük isteyemezler elimde faturası mevcut ancak yurt dışıdan alınan için ne olur bilmiyorum.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

hocam buraya inipde bavulunu aldıktan sonra zaten bavulu xray'den geçirmiyorsunki,, çok nadir çıkış kapısında bekliyen polisler sana kıl olursa gel bakalım diyorlar o kadar. ben çok şeyler getirdim böyle sıkıntı olmaz at bavula gitsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    anil bunu yazdı

hocam buraya inipde bavulunu aldıktan sonra zaten bavulu xray'den geçirmiyorsunki,, çok nadir çıkış kapısında bekliyen polisler sana kıl olursa gel bakalım diyorlar o kadar. ben çok şeyler getirdim böyle sıkıntı olmaz at bavula gitsin.

Havaalanında polis olmuyor çıkışta özel güvenlik görünümlü gümrük muhafaza var.Ben üstüme alsam daha kesin olmuyor mu ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    anil bunu yazdı

Havaalanında polis olmuyor çıkışta özel güvenlik görünümlü gümrük muhafaza var.Ben üstüme alsam daha kesin olmuyor mu ?

hocam bavulda iç çamaşırların felan arasına sakla bir sıkıntı çıkmaz, arama yaparlarsa zaten üstünüde ararlar illaki çıkar. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    anil bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı
    anil bunu yazdı

hocam bavulda iç çamaşırların felan arasına sakla bir sıkıntı çıkmaz, arama yaparlarsa zaten üstünüde ararlar illaki çıkar. 

Hocam bavulu arıyacaklar boş çıkacak.İç çamaşırı kesmez x ray cihazları yemiyor artık.Operatör sağlamsa neyin ne olduğunu hangi madde olduğunu bile görebiliyor.Benim sorum üst araması olursa türkiyeden alınma cihaz da sorun çıkar mı ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

çıkışta kontr varsa bavulu geçirirken seni de xrayden geciriyorlar,  alip cebe atarim muhabbeti yok.  ben içkileri sirt cantama atmistim metal olmadigi icin ölmemişti. 

Sana tavsiyem duty freede takil biraz,  memurlar gidince cik git. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SüperSperm.
    evsiz
    evsiz's avatar
    Erkek

çıkışta üst araması için xray yok sadece bavullar iiçin var. Deiğin gibi yaparsan sorun olmaz %51 :)

Bazı İnsanLar AnıLarıyLa AnıLıR Bazı İnsanLar AnaLarıyLa...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Atatürk ve Esenboğada xrayden gecirdiler hocam beni çıkarken. Ne olur ne olmaz.  Bekleyiver biraz.

özellikle Kıbrıstan gelen yolcular olduğunda gümrük kontrol oluyor. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Atatürk ve Esenboğada xrayden gecirdiler hocam beni çıkarken. Ne olur ne olmaz.  Bekleyiver biraz.

özellikle Kıbrıstan gelen yolcular olduğunda gümrük kontrol oluyor. 

Alkol yok zaten dediklerim var belime cebime takip gecicrm sorarlarsa ds fatura gosteririm.

ulkemizden aldgmz seye de bir sey demezler herhalde :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Israil donusu polis parca parca tum valizi incelemisti Tel Aviv'de. Boyle paranoyak ulkeye gitmezsen cikista aramazlar.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

hava alanında çalışıyorum  yurt dışı gelişleri takip etmemiştim  genelde transferlere dikkat ederdim yarın senin için sorarım

Toplam Hit: 1700 Toplam Mesaj: 13