folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder HAVELSAN Coğrafi Bilgi Sistemleri(CBS) Çözüm Yarışması

HAVELSAN Coğrafi Bilgi Sistemleri(CBS) Çözüm Yarışması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Ya beyler sizin icin bu kadar kolaysa basit bir seyler yapin alin 26000 TL yi. Az para mi? 26K parayi kac ayda kazaniyorsunuz? 

Bu projede en az havelsanda 6 kişi vardır. Bu alanda uzmandır onlarda. Min 6 bin alsalar aylik gideri hesap et. Ve bu para ile bu uzmanlar ile bu bilimsel soruna çozum bulamamislar.

Sen git 25000 tl teklif et. Çok akilli bu kurumlar yahu.

Evet bu iş için 25 bin tl kücük para. Kac tane makale okumak lazim kim bilir.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

2 gündür bu işi kurcalıyorum tamam hadi az çok işin matematiğini biliyorum ama quantized mesh meselesinde hakikaten ortada doğru düzgün örnek alabileceğimiz bişe yok üstünede java kısıtlaması getirmişler benim kodlamaya başlamadan önce kafadan 2 hafta makale vs okuyup ufak testler yapmam lazım üstünede becerebilirsem bir kod yazacağım ki onu yazmak ne kadar vaktimi alacak kestiremiyorum daha bu işin farklı arazilere göre pathfinding kısmı var 

Kısacası ödüller gerçekten az. Adamlar deseki yarışmadan birinci çıkana bu işi ürün haline getirmesi durumunda bir alım yapma yolumuz açık vs anlarım o aşamadan sonra olayı daha kullanılabilir bişeye dönüştürür satarsın ama ben daha internette doğru düzgün örneği olmayan quantized mesh encoder yazacağım onlarda mis gibi kütüphaneye çökecekler. O kütüphaneyi güzelce yazabilsem üstüne webviewer, webserver vs kursam zaten benden almak için sıraya gireceklerini düşünüyorum belki biraz kafayı kırarsam o kısma yönelmek için yarışmaya katılma sürecini devam ettiririm

Geçen bir yarışmada arkadaşım çok basit bişeyle 3. olmuştu şimdi 25.000 değilde 3. olmayı hedefleyecek kadar çalışayım diyorum bakarsın 1 haftalık çalışmayla 10K kaldırırım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

konuyu hortlatıyorum geçen yarışmada birinciliği aldım :D

bu arada yeni yarışma var ama bu sefer ödülü azaltıp iş yükünü artırmışlar o yüzden hoşuma gitmedi ama isteyen varsa göz atsın

https://inovasyon.havelsan.com.tr/hvlsn/openCompetition.jsp?id=4

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

bu arada yeni yarışma var ama bu sefer ödülü azaltıp iş yükünü artırmışlar o yüzden hoşuma gitmedi ama isteyen varsa göz atsın

Ciddi mi soyluyorsun?

Gercekten tebrik ederim! Ne kadar zamanini aldi? Kaynak kodlarini da verdin mi? Az paraya cok is yaptiginin farkinda misin? Bir de, parani alabildin mi? :)

All I need is a possibility.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

Tebrik ederim hocam. Detaylar konusunda burada biraz daha açıklama yapabilir misin ?

Ne Mutlu Türk Doğana..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

10bin güzel para, 4 ay yerinizden kalkmadan bilgisayar başında oturarak kimse o parayı vermez..

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

bravo kardeşim iş teklif ettilermi sana ? yoksa bunu yapamayanlar teşekkür edip ödülle plaketmi verdi :)

sırıtma la.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

öncelikle sağolun müridler

evet  iş teklifi yapıyorlar ben kendi işimi yapmak istediğim için orada çalışmak yerine iş ağlarına dahil olmak istedim onunda önü açık ama bir değerlendirme ve sınıflandırma aşamaları var henüz o sürece girmedim biraz işlerimi toparlamam lazım başvuracağım.

az parayla çok iş yapılıyor onu bende düşünüyorum ama bir kere başladım çalışmaya ve farklı birşeyle uğraşmak hoşuma gitti öyle devam ettim. Çözümler %100 başarı sağlamıyor zaten öyle birşey beklemiyorlar kodları tamamen onlara veriyorsunuz sözleşmede imzalanıyor. 

Yarışmaya 9 başvuru vardı sistemden görebildiğim kadarıyla ama finale 4 kişi çağırdırlar. İlk 3 ve +1 mansiyon ödülü

ödtüden 5 kişilik bi ekip

trabzondan 2 harita müh.

kayseriden 3 kişilik bir ekip

bende tek katılmıştım. Orada milleti ekip halinde görünce  ve ben sap gibi tek gidince biraz tırsmadım değil :D 

ama yarışmada değerlendirme konusunda objektifler ve ilgililer aklınıza torpil vs. gelmesin 

java ile geliştirme istiyorlardı kimisi matlab kullanmış kimisi anladığım kadarıyla native kütphaneden yardım almış vs. Quantized mesh için sanıyorum tek encoder yazan bendim kazanmamda etkisi olduğunu düşünüyorum. 

Path finding algoritması için genelde A* kullanmışlar arazide çok verimli olmayacağını düşündüğüm için RRT kullandım.

Yükselti haritasını 3D haline getirmek beni zorladı çok fazla nokta var örneğin verdikleri harita kerkük vs. bölgesiydi her . 90m için bir pixel vardı ve resim epey büyüktü.6000x6000 bir resimde 36m nokta oluyor noktaları azaltma yöntemleri denedim ama yeterince azaltamadım en sonda aklıma lise coğrafya dersindeki yükselti eğrileri geldi

yaklaşık yükseltye sahip noktaları aynı eğriler üzerinde topladım sonrada çıkan noktalar üzerinde delanuay triangulation algoritmasıyla üçgenleştirme yaptım böylece model ortaya çıkmış oldu gerisi zaten quantized mesh formatına uygun veriyi saklama olayı o çok zor değil.

katılanlar genelde iyi derecede programla bilgisine sahip olmuyor o yüzden yazılım bilginiz varsa öne çıkma şansınız çok yüksek. Son yarışmada 3. ye verdikleri ödülü şimdi yeni yarışmada 1.ye anca verecekler zaten koca ülkede 9 kişi başvurmuş  o kadar bilgisyara,yazılım, harita müh. öğrensici, mezunu, doktorası, yükseği yapan adam var sadece 9 başvuru..

felaket  bir ilgisizlik var bari gelen gençlere ilgi gösterene 2 kuruş fazla verin diyeceğim ama o kafa yok malesef

ödül töreni için çözümü anlatan bir video istemişlerdi basit bişe yapmıştım onunda linkini atayım

https://youtu.be/kWSGWZFtyGU

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

@Keyr00t, tebrikler hocam, tarikatten birinin kazanmasina sevindim. Senin yaptigin proje guzelmis ama bu son proje nedir abu, dosya siniflandirma, tam bir amelelik, stajyerlere itelenen isler gibi :d

her dosya formatinin opensource library si var zaten, benzerlik olcmek icin de bir suru ml library si var, tek is duz amelelik, innovasyonla ne alakasi var anlayamadim.

dedigin gibi odul de bir aylik maas, cok garip.

tekrar tebrikler sana.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Tebrikler hocam. Kazananın Tbt den olmadı gurur verici. Ama lamp beye katılıyorum 1 aylık maaş vermişler :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 6888 Toplam Mesaj: 27
havelsan