folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hayatınızı Ne Kadar İyi Yönetebiliyorsunuz?

Hayatınızı Ne Kadar İyi Yönetebiliyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Hayatı yönetmek mi ? Heryerindeki biri ile dövüşebilirmisin ? Hayatı asla yönetemezsin. Çünkü beklentiler ile sonuç birbirini hiç bir zaman tutmaz.

Örneğin; hevesi olmayan bir adam olarak düşüncem şu ki, üniversiteye gitmek zaman kaybıdır. Yıllardır askerliğimi tecil ettirmek için üniversiteyi bir araç olarak kullanıyorum fakat, benim araç olarak kullandığım  kurumu, hayallerine erişebilmek için bir basamak olarak görenler de var.

Üniversiteyi bitirecek yaştaki adamlarla yaşıtım ve bir mezunun edinebileceği bir işe sahibim. 80 bin tl sigorta ödemişim ve kasımda askerim. Şirketteki 4 yıllık tazminatımı da alacağım ve paşalar gibi uzun dönem askerlik yapacağım. Tam burada kulağıma doluşan bir seçenek oluyor; okuyup askerliğini kısa dönem yapmalısın. 6 ay erken gelmek için, 4 - 5 yılımı niçin kaybedeyim ? ''Askere gidince anlarsın!'' diyenleri duyar gibiyim fakat, bu bambaşka bir konu.

Demek istediğim şu ki; geldiğim noktayı hesaplamış değilim. İnsan belli bir konuda fikir sahibi oldukça, gidilecek yolu da gayet iyi bilir. Hayatı yönetmek fikri bu nedenle bana çok ucuz geldi.

Çünkü ne yaparsam yapayım, yanlış olduğunu düşünen insanların arasında, doğru olduğuna inandığım yoldayım.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Hayatımı yönetmiyorum. Yönetemiyorum ya da. Aslında hayatımı bu kadar fazla(uzun) hesap etmemiştim. Planlarım vardı ve planlarım bundan 2 yıl öncesine kadarını kapsıyordu. Orada her şey son buluyordu bir şekilde.  O günden sonra çok küçüldüm. İnsanlar giderek büyür ama ben bayağı bir küçüldüm ve hiçlik noktasına erişebildim çok şükür. 

Artık sürpriz olsun diyorum.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    Arkadaşlar şimdi u235'in içinde bulunduğu psikolojiyi anlatacağım. Varsayınki ben Badr Hariyim. Ve biri bana laf attı. Ne cevap veririm ona? Belkide hiç cevap vermem. Neden? Çünkü kendimi zaten ispatlamışımdır. Sakinimdir çünkü kendisi gelse zaten yumruğumu yedim mi bok çuvalı gibi yere düşecektir :D Şimdide korkak birinin forumda birine karşı nasıl atar yapacağını söyleyeyim. Kendisi korkak olduğu için birden kendini ispatlamaya çalışıp "adres ver geleyim", "alayınızın amk", "sen ne diyon lan", "buluşmaya gelmezsen götverensin" gibi sözler sarfedecektir. Çünkü kendisi korkağın tekidir ve kendini ispatlaması gerekmektedir :D Bir de böyleleri karşındaki kişiye "korkmuyorum" mesajı vermeye çalışırlar( şekil A :D ) Ama birgün ters kayaya çarpıp Badr Hari örneğindeki gibi yere düşecektir.

la git şu forumdan

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Hayatı yönetmek mi ? Heryerindeki biri ile dövüşebilirmisin ? Hayatı asla yönetemezsin. Çünkü beklentiler ile sonuç birbirini hiç bir zaman tutmaz.

Örneğin; hevesi olmayan bir adam olarak düşüncem şu ki, üniversiteye gitmek zaman kaybıdır. Yıllardır askerliğimi tecil ettirmek için üniversiteyi bir araç olarak kullanıyorum fakat, benim araç olarak kullandığım  kurumu, hayallerine erişebilmek için bir basamak olarak görenler de var.

Üniversiteyi bitirecek yaştaki adamlarla yaşıtım ve bir mezunun edinebileceği bir işe sahibim. 80 bin tl sigorta ödemişim ve kasımda askerim. Şirketteki 4 yıllık tazminatımı da alacağım ve paşalar gibi uzun dönem askerlik yapacağım. Tam burada kulağıma doluşan bir seçenek oluyor; okuyup askerliğini kısa dönem yapmalısın. 6 ay erken gelmek için, 4 - 5 yılımı niçin kaybedeyim ? ''Askere gidince anlarsın!'' diyenleri duyar gibiyim fakat, bu bambaşka bir konu.

Demek istediğim şu ki; geldiğim noktayı hesaplamış değilim. İnsan belli bir konuda fikir sahibi oldukça, gidilecek yolu da gayet iyi bilir. Hayatı yönetmek fikri bu nedenle bana çok ucuz geldi.

Çünkü ne yaparsam yapayım, yanlış olduğunu düşünen insanların arasında, doğru olduğuna inandığım yoldayım.

Kaç yıldır çalışıyorsun peki hayatının 4-5 yılını boşa harcayan bir mezunun elde edebileceği işe sahip olmak için?Özellikle siyah yaptığım yer dikkatimi çekti çünkü o insanların 4-5 yılını boşa harcadığını iddia ettiğin halde kendini üstün göremiyorsun,denk görmek istiyorsun.Takıntı mı bu bana mı öyle geldi?

Normalde yazmazdım ama daha önce de bunları yazmıştın,birkaç kişi daha var forumda senin gibi.Okumamak senin seçimindir diyecek bir şey yok,canın öyle istemiştir,şartlar öyle gerektirmiştir,başaramamışsındır bilemem.

Neden 4-5 yıl boşa harcanmış olsun ki?Doğru dürüst bir üniversite okumanın ne demek olduğunu bilmeden yorum yapmak yanlış. 

Demek istediğim üniversiteye gitme konusuna sadece mezun olduğunda girebileceğin iş olarak bakmak yanlış bence,hele askerden kaçmak...

Bahsettiğim muridlerde de bunu görüyorum.

İstanbul Üniversitesinde 15 ay askerlikten kaçmak için binlerce kişiyle vakit öldürüyoruz hatta kaçmışken iyi bir üniversitede kaçalım diye kastık baya.Kendimizi hala hazır hissetmediğimiz için üstüne bir de yüksek lisans için kapışıcaz.Bakalım artık hayırlısı..Sen askerden döndüğünde haber ver o kadar korkunç değilse bırakıcam okulu...

HolyReform tarafından 13/Tem/14 05:22 tarihinde düzenlenmiştir

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Exael
    Exael's avatar
    Erkek

hayırlı forumlar.yıl olmuş 2014 siz hala..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

yurtdışında bir kaç yerde olduktan sonra hayatımı yaşamadıgımı,süründüyümü fark etdim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

kendimi yönetebilem için istediğimi yapabilmem lazım.

istediğimi yapabilem içinde para lazım.

para için it gibi gece gündüz çalışmak lazım.

çalışmak için zaman lazım.

bu döngü olduğu için hiç bir şeyde kendimi yönetemiyorum.

kanunların şartların kölesi olduğumuz için.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

Hersey bir gün Cin'e gitmek istememle basladi..

Basarilar, basarisizliklar, sevincler, hüzünler oldu elbette..

Ama hayatim degismisti..Yön vermistim..

İcimde ukte kalmasindansa, keske demektense, ''iyi ki'' diyorum..

Ben de ''Özgürlük; uğrunda herşeyini verebilenlerin hakkıdır.'' diye dusunuyorum..

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Hiç iyi yönetemiyorum , hemde hiç , hayatım yaptığım planları hep ertelemek üzüreni kurulu sanki..

Okul kapansın sözde çalışım yok onu bunu şunu alıcam dedim , hatta bazen işe gireyimde şunu alayım diyorum ertesi gün icraat yok.. vs vs bunun gibi bi çok örnek dolu..

Öyle somurtmak falan bana göre değil, çoğu yerde gülerim abi ki bunuda bilenler sanki ben laylaylom yaşıyormuşum gibi anlıyor içimizi kalbimizi bilmeden onada çok dumur oluyorum..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    HolyReform bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı

Kaç yıldır çalışıyorsun peki hayatının 4-5 yılını boşa harcayan bir mezunun elde edebileceği işe sahip olmak için?Özellikle siyah yaptığım yer dikkatimi çekti çünkü o insanların 4-5 yılını boşa harcadığını iddia ettiğin halde kendini üstün göremiyorsun,denk görmek istiyorsun.Takıntı mı bu bana mı öyle geldi?

Normalde yazmazdım ama daha önce de bunları yazmıştın,birkaç kişi daha var forumda senin gibi.Okumamak senin seçimindir diyecek bir şey yok,canın öyle istemiştir,şartlar öyle gerektirmiştir,başaramamışsındır bilemem.

Neden 4-5 yıl boşa harcanmış olsun ki?Doğru dürüst bir üniversite okumanın ne demek olduğunu bilmeden yorum yapmak yanlış. 

Demek istediğim üniversiteye gitme konusuna sadece mezun olduğunda girebileceğin iş olarak bakmak yanlış bence,hele askerden kaçmak...

Bahsettiğim muridlerde de bunu görüyorum.

İstanbul Üniversitesinde 15 ay askerlikten kaçmak için binlerce kişiyle vakit öldürüyoruz hatta kaçmışken iyi bir üniversitede kaçalım diye kastık baya.Kendimizi hala hazır hissetmediğimiz için üstüne bir de yüksek lisans için kapışıcaz.Bakalım artık hayırlısı..Sen askerden döndüğünde haber ver o kadar korkunç değilse bırakıcam okulu...

Kendini o iş kolunda kanıtlamışsa, üniversite mezunu olmaya da pek gerek yok bence de. ben üniversiteyi ilk senemde bıraktım. zaten bana iş hakkında birşeyler öğretmek yerine, terimler, tanımlar, tarihler gibi v.s gerçek hayatta çok fazla ihtiyacımız olmayan şeyleri anlatıyor ve öğretiyorlar.

Ben 11 yıldır bilgisayar işi (aile işimizi) yapıyorum ve karşılaştığım (büyük işlerle uğraşan) müşterilerim bana sürekli iş teklif ediyor. "Alacağım üniversite mezunlarından daha iyisin, pratiksin diyor." Şimdi böyle bir düşünceye sahip işverenler varsa iş bulmak o kadar da zor değil.

Ve Nazi hocam, kesinlikle uzun dönem askerlik yapmanı tavsiye ederim bir bayan olarak. O uzun ama kısa süreç içerisinde hayatının kısa filmi geçiyor. Benim abim 18 ay yapmıştı, ve askerliği şöyle tanımlıyordu "Askerlik bayanların bile tatması gereken, eksisi olmayıp, bir sürü artısı olan bir hayat deneyimi, evet belki riskli, belki ölebiliriz ama her anımızda bu risk var ve her an ölebiliriz, neden öleceksem de şehit olarak ölmeyeyim ki" bu sözleri bir dönem beni bile askeri okula gitmeye süreklemişti...

Darkparadise tarafından 13/Tem/14 10:34 tarihinde düzenlenmiştir

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
Toplam Hit: 6326 Toplam Mesaj: 62