folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder HAYVANYASAR In Vefatının 2. Yılı....

HAYVANYASAR In Vefatının 2. Yılı....

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

dostum, insanevladında hayatlar değişken ama, iki nokta ortak: doğum ve ölüm..

bu ikisine mantık oturtup hayatını ona göre inşa etmeyen adamın yaşantısı, genelde üzerinden geçen zamanı hissettirmeyecek oyalayıcı faktörlerden ibaret.. lise sınavına hazırlanayım, öss'ye, işe, askere, hatuna, çoluğa çocuğa derken, ölüm gerçeği ile yüzleşmeye vakti olmadan ölüm onu bulur genelde..

biraz daha şanslı olan insanoğlu ise yaşarken dibe vurur.. sebepler değişkendir, değer verdiği insanları kaybedebilir, okulunu, ailesini, işini eşini dostunu vs.. tutunup doğrulacağı bir dayanağı olmazsa, o zaman üzerinden geçen zamanı hissetmeye başlar.. bu hayatta onu oyalayan, ölümle arasına perdeler çeken her meşgale aradan çekilince, adım adım ölüme yaklaştığını görür, o andan itibaren "zaman" dikenli tellerini insanın derisine takar öyle akmaya başlar.. ya bi ahiret bilinci edinirsin, ya da beklemeye dayanamaz kendin sonu getirirsin..

velhasıl, Allah kardeşimize rahmet eylesin, O vaktini tamamlamış.. düşünen insana ise ders vardır.. Allah bizleri de doğumun/hayatın/ölümün şuuruna ermiş insanlar olarak yaşatsın, hayırlı bir ölüm ile göçmeyi nasip etsin..

ateisti satanisti zıplamasın hemen "irticai cümleler kurma lan" diye, inananlara yazdım cümlenin dua kısmını, istersen kaplumbağanın kuyruk sokumuna ya da acı çeken ruhunu/şuurunu susturmak için kullandığın lsd'ye ya da içtiğin absinte, absolute'e tap, huzuru öyle bulabiliyorsan bana ne muhag oyiim..

ne demiş ayet: her canlı ölümü tadacaktır.. ölümü doğum kadar normal karşılayamıyorsan, aklına geldikçe unutmak için zihnini meşgul edecek alternatif yollar arıyorsan bence yanlış yoldasın, doğrusunu ise uğraş bul, ya da bulma becerebildiğin yere kadar kaç anasını satim.. doğru yol veya yanlış yol hepsinin bu dünyada ulaştığı nokta aynı zaten..

öpüyorum yanakcağızlarınızı..

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

allah mekanını cennet etsin

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

herseye muhalefet olusu yüzünden gıcık olmustum bi zamanlar ama vefat haberini duyunca cok üzülmüstüm nur icinde yatsın..

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmuT38
    UmuT38's avatar
    Erkek

mekanı cennet olsun

Eger "dokuz" CanLı oLsaydın biLe En fazLa "sekiz" kez kaçabiLirdin öLümden BiLki "yedi" düveLe suLtan oLsan dahi Yerin "aLtı" mekan oLacak sana En fazLa "beş" metre kumaş götürebiLeceksin Kapatacaksın "dört" açsanda gözünü Bu dünya "üç" günLük dünya AzraiLin yanında "iki" kat oLup yaLvarsanda nafiLe ELbet "bir" gün öLeceksin İşte o gün herşey "sıfır"dan başLayacak..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek

Allahın rahmeti onun ve tüm vefat eden müminlerin üzerine olsun.

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeadSoul
    DeadSoul's avatar
    Erkek

ByALeX bunu yazdı:
    -----------------------------

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ERERESEL
    ERERESEL's avatar
    Erkek

Allah rahmet eylesin. 

Bir yalanın öyküsü bin gece söylenir.Bir doğru için yardan da serden de geçilir.Hile bir zehirdir,kıvrandırır kişiyi.Hile ile iş gören mihnet ile can verir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek

DeadSoul bunu yazdı:

ByALeX bunu yazdı:

Her kim ki, göz perdesini bu dünyada sadece kendi çapı kadar aralayabilir ⚡ 🌑
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MezrealiM
    MezrealiM's avatar
    Erkek

Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun insallah

Zikir_Fikir_Şükür
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

mekkanı cennet olsun nur içinde yatsın

Memento Mori