Hdd %100 Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jandark06
    jandark06's avatar
    Erkek

Merhabalar bugün bilgisayarın termal macununu yenilemek içiniçini açıp temizleyip tekrar kapattım. Açtığımda d sürücüsündeki hiç bir uygulamayı açamaz oldum. açmak için bastığımda hdd kullanımı %100e çııkıyor. hdd üzerinde herhangi bir sökme işlemi vs yapmadım

100 kişi 10 kişiyi öldürürse trajedi,10 kişi 100 kişiyi öldürürse strateji olur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Görev yöneticisini aç işlemleri disk kullanımına göre sırala bak hangi uygulama kullanıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jandark06
    jandark06's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Görev yöneticisini aç işlemleri disk kullanımına göre sırala bak hangi uygulama kullanıyor.

sorunda orada D sürücüsündeki herhangi bir uygulmayı açmak istediğimza man onu yapıyor. görev yöneticiside çok geç açılıyor

100 kişi 10 kişiyi öldürürse trajedi,10 kişi 100 kişiyi öldürürse strateji olur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Geç de açılsa eninde sonunda açılacak. Oradan hangi uygulamanın kullandığını bulmadan format atmaktan veya harddiski başka bilgisayara takmaktan başka çare yok.

DarkSkull tarafından 06/Oca/21 16:39 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

Bu %100 kullanımından bıkıp SSD'ye geçtim. PİŞMANIM. Daha önce geçmediğime...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    serhat8102 bunu yazdı

Bu %100 kullanımından bıkıp SSD'ye geçtim. PİŞMANIM. Daha önce geçmediğime...

Bende SSD ye geçmiştim ama %100 kullanımdan değil genel performans düşüklüğünden ama bende arada bir notebook üzerinde bulunan hdd ışığı yanıyor 30-40sn felan tabi bu sürede bilgisayar donuyor. Bu gibi sorun yaşadınız mı ya da bu sorundan yaşayan var mı çözümü nedir bilen var mı?

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Mekanik Disk kullanıyorsanız ve Windows 10 kullanıyorsanız evet disk %100 çalışıyor.

Mümkünse Windows 10 2004 sürümünü kullanınız. Bu sürüm diğerlerine göre daha az disk kullanımı yapıyor.

Birde gereksiz Windows servislerini devre dışı bırakınız. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

Bilgisayar dualboot mu? İkinci işletim sitemi ile açıp düzgün bir şekilde kapatılmadığı ya da uyku moduna alınıp diğer işletim sitemine geçildiği zaman da buna benzer şeyler oluyordu sanırım 😕

valar morghulis ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Bu lanetin çözümünü bulamadım w10 da sonra 7 yükledim düzeldi.pc işlem yapmıuordu. Eger hdd sıkıntı yoksa yazılımsal.

Dur be kadınnnn....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Windows Search e ait herseyı devre dısı bırakırsan duzelır.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

HDD sentinel ile disk sağlığını kontrol et hocam

Memento Mori
Toplam Hit: 1348 Toplam Mesaj: 12
hdd