HDD Seri Numarası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmesutx
    xmesutx's avatar
    Erkek
    Harddisklerin seri numaralarını değiştirmek mümkün mü? şu an kullanılan paket programlardan bir çoğu (vega,bilsa,farmakom... bunlar aklıma gelenler)hdd seri numarasını kontrol ediyor.. bu konu hakkında bilgisi olanlar bi şeyler yazarlarsa sevinirim..

XmesutX
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaNDuR
    KaNDuR's avatar
    Erkek
    mrb arkadaş ben bilsanın açığını buldum şifrelerini kırdım ama hardiskin seri numarasını kontrol etmiyor regedit te bi yere saklıyor örn(mscom32)bu şıkların arasından bilsayı çıkar.

by KaNDuR

Yaşamak için öldür öldürmek için yaşa
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Seri no degistirmesi mümkün
    boot sectorde yazıyor seri no
    win98 altinda (NT izin vermez) Hex workshop kullanarak deistirebilirsin ama once yedek al daha onceden ugrasmadiysan:)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmesutx
    xmesutx's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı:
    -----------------------------
    Seri no degistirmesi mümkün
    boot sectorde yazıyor seri no
    win98 altinda (NT izin vermez) Hex workshop kullanarak deistirebilirsin ama once yedek al daha onceden ugrasmadiysan:)
    Hex WorkShopla boota nasıl ulaşacağım¿

XmesutX
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    diskeditorün son sürümünü kullan...

sorun hallolur...

hex editörüde menülerinde bir yerde var ama hatırlamıyom...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kuzey_2003
    kuzey_2003's avatar
    Erkek
    Akıl vermek gibi olmasn ama arkadaşlar ben mikro ticari otomasyon programlarının dos ve windows sürümlerinin hepsinin şifresini akladım bu programda makina numarasına bağımlı çalışıyor ( hdd no ) ancak sizin hdd no dediğiniz aslında makina sistem numarasıdır ve bu aligromitik bir biçimde değisir örnek olarak programa her girildiğinde sabit bir makina numarası vermez bu durumda bundan hdd numarası olmadığı açıkca bellidir yani asla sabit kalmıyor bu tür TSR programları sisemin hafızadan boş bulduğu byte ile programı içersindeki seri numaralarından bir makina numarası oluşturuyor ancak tabiri caizse bunun adı hdd no olarak dilimizde en basit çözümü demo olan bir programda ( lbs,mikro )şifre bölümüne girin orada size verilen makina numarası her çıkıp girildiğinde veya en basiti yeni bir windows kurulduğunda değişicektir.Gerçek HDD no asla değişmez kanatimce saygılar

aldatmayın dürüst olun
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkworld
    darkworld's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    kuzey_2003 bunu yazdı:
    Akıl vermek gibi olmasn ama arkadaşlar ben mikro ticari otomasyon programlarının dos ve windows sürümlerinin hepsinin şifresini akladım bu programda makina numarasına bağımlı çalışıyor ( hdd no ) ancak sizin hdd no dediğiniz aslında makina sistem numarasıdır ve bu aligromitik bir biçimde değisir örnek olarak programa her girildiğinde sabit bir makina numarası vermez bu durumda bundan hdd numarası olmadığı açıkca bellidir yani asla sabit kalmıyor bu tür TSR programları sisemin hafızadan boş bulduğu byte ile programı içersindeki seri numaralarından bir makina numarası oluşturuyor ancak tabiri caizse bunun adı hdd no olarak dilimizde en basit çözümü demo olan bir programda ( lbs,mikro )şifre bölümüne girin orada size verilen makina numarası her çıkıp girildiğinde veya en basiti yeni bir windows kurulduğunda değişicektir.Gerçek HDD no asla değişmez kanatimce saygılar

:) o programları nasıl kırdın bu bilgiyle merak konusu kardeşim.. hardisk no değişir.. değiştirdimde ama cok sakat ilk denememde butun bilgiler uçtu ikincisinde hardisk açılmaz hale geldi ama 3-4 başardım:)) değişir ama bence bulaşma cok sakat.

Bir Duvar Var Sırtımı Dayadıgım Sevgiden Örülmüs Koskoca Bir Duvar Hasretinle Yandigim Kuytusunda Her Gece Ağladıgım Şunu Bil Ki Sevdigim Sen o Duvardaki Gözyaşım Olacaksin Ve Hiç Kurumayacaksın Ellerimi Kanatırcasına Tırnaklarımla İsmini Kazıdıgım O Sevgi Duvarinda Hep Ama Hep Yaşayacaksin
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MoNZa
    MoNZa's avatar
    Erkek

Aslında bu mesaj tarihleri çok eski ama yinede birilerine lazım olur belki

Winhex ile open C: dedikten sonra resimleri inceleyin :

[img]http://img225.imageshack.us/img225/1070/hdddf9.jpg[/img]

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugurben
    ugurben's avatar
    Erkek

rahatlıkla dgısr hex workshop yada wınhex ıle ac...

wın hex cracklı olması lazım yoksa deısmes...

degıstırkteıonde sonra aratıp tabıkı 

bılgısyarın donar reset ledıgın saman yenı serıal calısır ve normal calısmasına d3vam eder hdd...

sevdigim 3 turk atasozu.. 1- besle kargayı atsın iftirayı, 2- yayılma sivril ( bu bir çin atasozudur), 3- luzumsuz eşek sucuk olur ( buda bir çin atasozudur ) ve son olarak, 4- ak akçe karagün kara akçe ak gün içindir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

şimdi benim anlamdım bi nokta var

bu numara hdd üstündemi deiştirilmek zorunda yani işletim sistemi bunu hafızasına almıyomu mac gibi oyle deiştremezmiyiz

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Haha 2003 de adam bana soru sormus gozumden kacmis hemen cevapliyim

Hex workshopu acip open drive yapacan, physical drivelar cikacak orada sektor sektor ilerleyebilecein bi dokuman cikacak.

umarim 7 sene sonra faydasini gorursun =)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 8567 Toplam Mesaj: 12