folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder HDD, USB Bellek Vs. Her Türden Cihazı Pert Eden Bir Virüsten Kurtulamıyorum.

HDD, USB Bellek Vs. Her Türden Cihazı Pert Eden Bir Virüsten Kurtulamıyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Hocalar selam, öncelikle nasılsınız? Hayat meşgalesine düştük buraları unuttuk vallahi. Herkese saygılar, sevgiler.

Gelelim mevzuya.

Ofisteki bilgisayara ve arşive belalar belası bir virüs bulaştı. ( Hep bu müvekkil flashlarından oluyor,bi daha da takarsam pc'ye iki olsun.)

Sorun şu ki: 

Flash bellek yahut herhangi bir harici veri depolayıcıyı bilgisayara taktığın andan itibaren o cihazı perte çıkarıyor. Bilgisayarıma girdiğinde bilgisayara taktığım cihaz gözüküyor ancak tıkladığımda doğrudan içerisine giremiyorum, tekrar başka bir klasör şeklinde flash diskin dosyasına tıklayıp içine girmem gerekiyor. Cihazı bilgisayardan söküp geri taktıktan sonra da bazen çalışıyor, bazen komple perte çıkmış oluyor. Kaç tane virüs programı denedim hiçbir fayda etmedi. İşin kötüsü elimdeki taşınabilir harddiski de bozdu, aletten de olduk. Hadi harddiski geçtim, 7 yıllık mesleki çalışmalarımın arşivi var, genellikle word/pdf/excel gibi dosyalara bulaştığını düşünüyorum işimin %99'u bu dosyalarla çünkü.

Rica etsem beni bu illetten kurtarabilir misiniz?

Sevgilerle.

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Aklıma musallat.exe geldi. 360 Total Security ile bir tarat derim.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam önce hirenboot cd yi usb yükle https://www.hirensbootcd.org/ sonrasında pc yi usb den başlat içinde bir çok tool var önce bir antivirüs taraması yap bak bi dene düzlecekmi düzelmezse yeniden usb den başlat dosyalarını yedekle sonra çak formatı gitsin (dosyalarını geri yüklerken mutlaka başka bir av ile tarat) format benim gözümde son çaredir ama bazen en baştan yapmak gerekli hangi işletim sistemini kullanıyorsun ? birde çok fazla usb tak çıkart yapıyorsan http://www.zbshareware.com/lang/turkish/download.html kullanabilirsin güzeldir. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

eset kur sıfır sıkıntı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Nerdesin hacı gelim temizliyim

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Malwarebytes kur tara temizleyecektir.

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Nerdesin hacı gelim temizliyim

hizmettte sınır yok evlere temizliğe gidilir.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mchacker
    mchacker's avatar
    Erkek
    echo off
    echo lutfen bekleyin, gizli dosyalar
    echo gorunur hale getiriliyor.

attrib d:*.* /d /s -h -s -r +a   

echo
    echo islem tamamlandi..
    pause

Yukarıdaki kodu notepade kopyalayıp uzantısını bat yap. Harici bağlantı birmini tak ve antivirus ile tarat  bulduklarını sil. sonra bat uzantılı doysayı sağ tıkla ve düzenle de ve attrib d: olan yeri flashdisk veyahut harici harddiks taktığında ne veriyorsa sistem onunla değiştir ve çalıştır. Sana harici bağlantı biriminde ismi olmayan bir klasör açacak. Normalde kök dizinde olması gerekne ne varsa o klasörün içinde.

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Bilgisayarın diskini çıkartıp bir usb kutuya bağladıktan sonra, Windows updateleri tam yapılmışve antivirüs updateleri tam yapılmış bir bilgisayarda diskini temizleyebilirsin. Ancak uzman biri yaparsa iyi olur, bilgisayarına tekrar taktığında oturum açılamama olasılıklarını düşünebilecek tecrübede be yedek alarak iş yapmanın gerektiği bilincinde olan bir bilgisayar uzmanı çözebilir.

2. Yöntem cd ile boot olabilen antivirüs yazılımları ile boot edip bilgisayarını işetik sisteminden bağımsız temizlemek.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    mchacker bunu yazdı
    echo off

echo
    echo islem tamamlandi..
    pause

Yukarıdaki kodu notepade kopyalayıp uzantısını bat yap. Harici bağlantı birmini tak ve antivirus ile tarat  bulduklarını sil. sonra bat uzantılı doysayı sağ tıkla ve düzenle de ve attrib d: olan yeri flashdisk veyahut harici harddiks taktığında ne veriyorsa sistem onunla değiştir ve çalıştır. Sana harici bağlantı biriminde ismi olmayan bir klasör açacak. Normalde kök dizinde olması gerekne ne varsa o klasörün içinde.

bende bu yöntemi kullanırım hep ve işe yarar.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    mchacker bunu yazdı
    echo off

echo
    echo islem tamamlandi..
    pause

Yukarıdaki kod'u notepad'e kopyalayıp uzantısını ".bat" yap.

Harici bağlantı birimin'i tak ve antivirus ile tarat, bulduklarını sil.

sonra ".bat" uzantılı doysayı sağ tıkla ve düzenle de. ve " attrib d: " olan yeri flashdisk veyahut harici harddiSK'i  taktığında ne veriyorsa sistem, onunla değiştir ve çalıştır.

Sana harici bağlantı biriminde "ismi olmayan" bir klasör açacak. Normalde "kök dizinde "olması gereken ne varsa o klasörün içinde.

bende bu yöntemi kullanırım hep ve işe yarar.

Normalde bunu @McHacker 'e soracaktım ama, sen de cevap verebilirsin tabi. 

Bu yukarıda koyu yaptığım yerin anlamı nedir? Yukarıdaki yeni yapılan ".bat" uzantılı dosya ile ne ilgisi var. 

"Klasör " ne alaka, "Kök dizin" ne alaka,?

Ha tamam, flaşdisk üzerindeki dosyaların bir takım özniteliklerini kaldırıyor, birini ekliyor. Sonuç itibariyle ; Kök dizin ile Klasör durumla ne alaka?

tşkler.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 8566 Toplam Mesaj: 26
usb harddisk bozan bela virüs